Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EenVandaag: 61 procent geeft voorkeur aan nieuwe verkiezingen

EenVandaag: 61 procent geeft voorkeur aan nieuwe verkiezingen

HILVERSUM (ANP) - Zes op de tien mensen (61 procent) willen liever dat er nieuwe verkiezingen komen dan dat nog wordt geprobeerd om een minderheidskabinet te vormen, meldt EenVandaag maandag op basis van een eigen onderzoek onder zo’n 28.000 mensen. Ook veel D66-stemmers en CDA-stemmers geven hier de voorkeur aan.

De mogelijkheid voor een minderheidskabinet, dat bestaat uit VVD, D66 en CDA, wordt momenteel onderzocht. Volgens EenVandaag geeft 43 procent van de D66-stemmers en 51 procent van de CDA-stemmers de voorkeur aan nieuwe verkiezingen. Onder de mensen die VVD stemmen ziet 27 procent dit zitten.

Volgens EenVandaag hopen veel D66-stemmers en CDA-stemmers dat met nieuwe verkiezingen ook "nieuwe verhoudingen ontstaan, die de kans op een geslaagde formatie vergroten". Sommigen zouden met nieuwe verkiezingen op een andere partij stemmen.

Vertrouwen

De onvrede is volgens EenVandaag ook zichtbaar in het vertrouwen in Sigrid Kaag en Wopke Hoekstra. De leiders van respectievelijk D66 en CDA krijgen het laagste vertrouwenscijfers van hun stemmers van alle partijen. 69 procent heeft vertrouwen in Kaag als leider, bij Hoekstra is dit 62 procent. In mei was dit voor Kaag 91 procent en voor Hoekstra 70 procent.

Aan het onderzoek, dat van 15 tot en met 20 september is gehouden, deden 19.834 leden van het EenVandaag Opiniepanel mee voordat Kaag zich terugtrok als minister en 8200 daarna. Het Opiniepanel bestaat in totaal uit 70.000 leden.

Meer uit Politiek

Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

DEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."

4 uur geleden
Commissaris Groningen wil snel actie kabinet in 'opvangcrisis'

GRONINGEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Groningen René Paas vindt dat het kabinet "een crisissituatie zou moeten uitroepen" om de opvang van asielzoekers met spoed te kunnen regelen in de gemeenten. Volgens hem vragen de provincies dit "tot nu toe vergeefs". Paas zei woensdag tijdens een vragenuurtje in de Provinciale Staten "dat de situatie nu alle trekken vertoont van een crisis. Daar is de aarzeling bij de Staat te groot".

5 uur geleden
Van den Brink noemt situatie opvang Ter Apel 'teleurstellend'

DEN HAAG (ANP) - Het is teleurstellend dat niet alle asielzoekers in Ter Apel kunnen worden opgevangen, vindt asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister weet niet waar de mensen voor wie geen plek is kunnen blijven. Het kan zijn dat zij buiten in het gras voor de opvanglocatie moeten slapen, zei Van den Brink.

7 uur geleden
Rekenkamer: controle op bestrijdingsmiddelen schiet tekort

DEN HAAG (ANP) - De controle van het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de landbouw schiet tekort, ziet de Algemene Rekenkamer. Zeven van de veertien belangrijkste regels voor het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen zijn moeilijk te controleren door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat noemt de controleur van de overheid zorgelijk.

7 uur geleden
Rekenkamer bezorgd over steeds langere wachtrij asielaanvragen

DEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor asielaanvragen zijn de afgelopen jaren steeds langer geworden en lopen mogelijk verder op als het Europese migratiepact binnenkort van kracht wordt, meldt de Rekenkamer in het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Asielzoekers die niet uit een veilig land komen en ook niet in een ander Europees land asiel hebben aangevraagd, moeten inmiddels gemiddeld 67 weken wachten. Daardoor wordt ook de screening op terrorisme veel later uitgevoerd dan afgesproken.

7 uur geleden
Rekenkamer: belastingbetaler krijgt (weer) geen waar voor geld

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet belooft nog altijd meer dan het kan waarmaken. Dat concludeert de Algemene Rekenkamer in zijn jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Doelen voor de korte termijn worden niet gehaald, doelen voor de lange termijn verdwijnen uit zicht. Dat komt doordat in de bedrijfsvoering "de basis niet op orde is", aldus de controleur van de rijksoverheid.

7 uur geleden
Heinen wil gesprek Defensie en Rekenkamer over aanbesteding

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) wil dat Defensie en de Algemene Rekenkamer met elkaar in gesprek gaan over de aanbestedingen. "Ik zet ze beide in een hok, ga erbij zitten en dan gaan we het oplossen", aldus Heinen. "Ik wil dit volgend jaar niet nog een keer horen."

7 uur geleden