
Eenpitters Krol en Van Kooten-Arissen verdwijnen uit Kamer
DEN HAAG (ANP) - Eenpitters Henk Krol en Femke Merel van Kooten-Arissen verdwijnen na de verkiezingen uit de Tweede Kamer. De exitpolls laten zien dat ze hoogstwaarschijnlijk niet op een zetel kunnen rekenen. De politici, die allebei afsplitsten van andere partijen, stonden ook in meeste peilingen nog niet op één zetel.
Krol was lang het boegbeeld van 50PLUS maar stapte uit de partij in mei vorig jaar, en richtte met Van Kooten-Arissen de Partij voor de Toekomst op. Ook die partij eindigde in conflict. De twee Kamerleden gingen weer hun eigen weg, en uiteindelijk richtte Krol de Lijst Henk Krol (LHK) op. Op Radio Veronica zei de spraakmakende politicus dat hij een Bed and Breakfast zou oprichten als hem geen zetel gegund bleek. Sinds 2012 zat hij met een enkele onderbreking in de Tweede Kamer. Krol gaf 50PLUS grote bekendheid, maar die partij kwam vooral in het nieuws wegens de vele interne ruzies.
Van Kooten-Arissen kwam in 2017 in de Kamer via de lijst van de Partij voor de Dieren. Ze stapte in de zomer van 2019 uit die fractie omdat de PvdD volgens haar niet genoeg oog had voor menselijke zaken. De politica werd later lid van 50PLUS, maar trad niet toe tot de fractie. Uiteindelijk richtte ze de partij Splinter op, nadat ze uit de Partij voor de Toekomst was gestapt. Splinter moest benadrukken dat het juist goed is voor de democratie dat er veel kleine partijen zijn.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van politieke partij DENK steunen de Kamerleden van de politieke partij in hun oproep aan het bestuur om op te stappen. Rogier Bakker, beleidsmedewerker van de Tweede Kamerfractie, deelt een gezamenlijke oproep van de medewerkers op LinkedIn. Zijn collega's reageren daaronder met #stephanmoetterug.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC pleit in haar verkiezingsprogramma voor een minimumloon van 18 euro per uur. Ook wil de partij het eigen risico van de zorgverzekering hervormen door een maximaal bedrag van 80 euro per behandeling in te voeren. Het wettelijk verplichte eigen risico blijft 385 euro per jaar. De partij moet onder leiding van Eddy van Hijum gaan "zorgen voor zekerheid", zoals de titel van het programma luidt.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) en financiënminister Eelco Heinen staan tegenover elkaar in discussies over de begroting voor aankomend jaar. Wiersma wil aanspraak maken op geld dat voor het landbouwministerie gereserveerd was, zodat zij met een vervolgpakket aan stikstofmaatregelen kan komen. Maar Heinen wil daar nu nog niets over zeggen. "Het begint met goede plannen, daar ben ik nu nog in afwachting van."
1 dag geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Fryske Nasjonale Partij wil met "gezond verstand en pragmatische oplossingen" bij de komende verkiezingen een Tweede Kamerzetel veroveren. Daarbij moet er meer aandacht uitgaan naar de regio, want nu is vooral de Randstad nog belangrijk, aldus lijsttrekker Aant Jelle Soepboer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen van Milieu noemt het een teleurstelling dat er geen akkoord is gesloten op de VN-top over het terugdringen van plasticgebruik. Nu dreigt volgens de VVD-bewindsman een verdrievoudiging van het gebruik van plastic, "terwijl nu al 90 procent in het milieu belandt".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD gaat door een lastige periode, erkent ook VVD-vicepremier Sophie Hermans. "Soms zit het tegen, het is wat het is." In de Peilingwijzer, het gewogen gemiddelde van verschillende peilingen, staat de VVD op 20 tot 24 zetels. Dat is zes zetels lager dan ongeveer een maand geleden. Er was in die periode veel ophef over partijleider Dilan Yeşilgöz, mede omdat zij zanger Douwe Bob van Jodenhaat betichtte en daar aanvankelijk geen excuses voor maakte.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en lijsttrekker namens NSC Eddy van Hijum heeft nog geprobeerd om Diederik Boomsma "binnenboord te houden". Dat is niet gelukt, want Boomsma is overgestapt naar JA21. "Ik respecteer vooral dat hij zijn zetel niet meeneemt", aldus Van Hijum.
1 dag geleden