Eenmalig geen quarantaine voor internationals uit oranje gebieden
DEN HAAG (ANP) - Voetballers die uit 'oranje' corona-gebieden komen, hoeven niet in quarantaine voor de interlands tegen Polen en Italië volgende week, op respectievelijk 4 en 7 september in Amsterdam. Het kabinet heeft besloten om voor de Oranjespelers eenmalig een uitzondering te maken op deze maatregel, zei minister Tamara van Ark (Volksgezondheid) vrijdag na het kabinetsberaad.
De KNVB had het ministerie gevraagd om een uitzondering. "Wat we eigenlijk willen zijn algemene spelregels, want we krijgen meer van dit soort verzoeken", zei Van Ark. "Maar die hebben we nog niet. En de situatie is urgent, want de wedstrijd is al aanstaande vrijdag."
Ze wijst erop dat de KNVB er bijvoorbeeld voor zorgt dat voetballers geïsoleerd reizen, en dat er toezicht wordt gehouden op en rond het veld. "Daarom geven we de KNVB nu toestemming spelers te laten komen, maar verder wachten we op algemene spelregels."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
12 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
16 uur geleden