Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een week na Oudejaarstrekking wacht 30 miljoen euro nog op winnaar

Een week na Oudejaarstrekking wacht 30 miljoen euro nog op winnaar

DEN HAAG (ANP) - Een week na de zogenoemde Oudejaarstrekking van de Staatsloterij heeft de winnaar van de hoofdprijs van 30 miljoen zich nog niet bij de Staatsloterij gemeld. Een woordvoerder van de loterij zegt maandag dat er vooralsnog niet actief zal worden gezocht naar de winnaar, maar dat wel te doen, als die nog lang op zich laat wachten.

Het is niet uniek dat prijzen niet, of later, worden opgehaald, maar het is nog nooit eerder voorgekomen dat een prijs van 30 miljoen zo lang blijft liggen. "Het kan zijn dat de winnaar op vakantie is of dat het lot nog in een doos van bijvoorbeeld een kerstpakket zit", stelt de zegsman. En hij benadrukt: "We willen mensen tijd geven, misschien is het een bewuste keuze dat deze persoon wacht tot alles wat rustiger is".

Maar als het lang duurt zet de loterij wel een zoekactie op touw. Vorig jaar werd bijvoorbeeld de winnaar van één miljoen euro opgespoord met behulp van een vliegtuigje. Die winnaar meldde zich omdat deze het toestel met de oproep van de loterij had gezien. Ook naar bijvoorbeeld winnaars van de Oudejaarstrekking van 2022 die zich niet meldden, is actief gezocht. Tevergeefs overigens in sommige gevallen. Toen werden drie elektrische MINI's niet opgehaald. En ook degene die het geldbedrag van een halve MINI won (vanwege een half lot), kwam niet.

Woensdrecht

Volgens de zegsman voegt niet-opgehaald prijzengeld "zich bij de afdracht van Nederlandse Loterij aan goede doelen, NOC*NSF (Nederlandse sport) en de Nederlandse staat".

Het winnende hoofdprijslot werd deze keer verkocht in de Brabantse gemeente Woensdrecht. De eigenaar hoeft daar overigens niet per se vandaan te komen, iedereen kan in een willekeurige winkel een lot kopen. Om prijzen boven een bepaald bedrag (10.100 euro) te kunnen uitkeren moeten winnaars met het betreffende lot naar het kantoor van de Nederlandse Loterij komen.

Dit jaar zijn ruim 7,2 miljoen Oudejaarsloten verkocht. Daarmee is het volgens de Staatsloterij de meest succesvolle oudejaarstrekking. Vorig jaar werd het winnende lot gekocht door een inwoner van Amersfoort.

Meer uit Binnenland

SWOV: aantal verkeersdoden neemt komende jaren flink toe

DEN HAAG (ANP) - Als het huidige beleid wordt voortgezet, stijgt het aantal verkeersslachtoffers de komende decennia sterk. Het verwachte aantal verkeersdoden ligt in 2040 dan tussen de 720 en 760, tegenover 675 in 2024. Dat staat in een rapport van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).

1 uur geleden
NPO respecteert besluit AVROTROS om songfestival te mijden

HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.

13 uur geleden
Vijf verdachten in soevereinenproces blijven in de cel

LEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.

13 uur geleden
Nederland volgend jaar niet naar Eurovisie Songfestival

HILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israël erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".

13 uur geleden
Vader krijgt tbs met dwangverpleging voor doden zoon Gianny-Davey

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.

16 uur geleden
Nederland vraagt met 15 EU-landen om Europese regels voor e-steps

DEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.

17 uur geleden
Drie verdachten in soevereinenproces willen op vrije voeten komen

LEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.

18 uur geleden