Een vijfde van alle Nederlanders heeft glasvezelaansluiting
HOUTEN (ANP) - Een op de vijf Nederlanders heeft een glasvezelaansluiting voor telefonie en internet. Dat stelt marktonderzoeker Telecompaper, die eind 2019 tot 1,5 miljoen van die aansluitingen kwam. De groei van glasvezel ging vooral ten koste van koperaansluitingen. Onder meer KPN en T-Mobile zetten in op de uitbreiding van hun glasvezelnetwerk.
Het marktaandeel van glasvezel kwam uit op 19,8 procent, wat bijna 2 procentpunt hoger is dan een jaar eerder. Kabel is de populairste manier om telefoon en internet af te nemen, met een marktaandeel van iets meer dan 46 procent.
De totale omzet op de breedbandmarkt groeide vorig jaar met 6,1 procent tot meer dan 2,1 miljard euro. De omzet zal dit jaar opnieuw verder toenemen, maar wel minder snel, denkt Telecompaper. De marktkenners verwachten een groei van 3,3 procent.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
15 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de nieuwe cyberaanval op koelkasten en vriezers, die verschillende supermarkten in België heeft getroffen. Dat heeft een woordvoerder bekendgemaakt.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Marvell Technology heeft een overnamedeal gesloten met de producent van optische apparatuur voor datacenters Lumentum Holdings ter waarde van 115 miljard dollar, omgerekend ruim 102 miljard euro. Vorige week had persbureau Bloomberg al gemeld dat er een overname van Lumentum door Marvell aan zat te komen in de AI-race.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - IG Metall, de grootste vakbond van Duitsland, heeft maandag opgeroepen tot een grote staking bij metaal- en elektrobedrijven later deze week. IG Metall roept werknemers bij meer dan 2000 bedrijfslocaties op het werk neer te leggen om eisen voor onder meer hoger loon kracht bij te zetten.
2 uur geleden