Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een vijfde van alle Nederlanders heeft glasvezelaansluiting

Een vijfde van alle Nederlanders heeft glasvezelaansluiting

HOUTEN (ANP) - Een op de vijf Nederlanders heeft een glasvezelaansluiting voor telefonie en internet. Dat stelt marktonderzoeker Telecompaper, die eind 2019 tot 1,5 miljoen van die aansluitingen kwam. De groei van glasvezel ging vooral ten koste van koperaansluitingen. Onder meer KPN en T-Mobile zetten in op de uitbreiding van hun glasvezelnetwerk.

Het marktaandeel van glasvezel kwam uit op 19,8 procent, wat bijna 2 procentpunt hoger is dan een jaar eerder. Kabel is de populairste manier om telefoon en internet af te nemen, met een marktaandeel van iets meer dan 46 procent.

De totale omzet op de breedbandmarkt groeide vorig jaar met 6,1 procent tot meer dan 2,1 miljard euro. De omzet zal dit jaar opnieuw verder toenemen, maar wel minder snel, denkt Telecompaper. De marktkenners verwachten een groei van 3,3 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street begint 2026 gemengd, Tesla stijgt na verkoopcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.

28 minuten geleden
Tesla verkocht in 2025 minder auto's en is ingehaald door BYD

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.

32 minuten geleden
Beroemde pier van Brighton staat te koop

BRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.

1 uur geleden
Inmiddels honderden annuleringen op Schiphol door winterse weer

SCHIPHOL (ANP) - Het aantal annuleringen op Schiphol door het winterse weer loopt vrijdag steeds verder op. Waar de luchthaven in de ochtend nog sprak van tientallen uitgevallen vluchten, gaat het in de loop van de middag al om honderden vluchten die worden geraakt.

1 uur geleden
Tientallen vluchten geannuleerd op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM waarschuwen reizigers vrijdag voor vertragingen en annuleringen door winters weer en sterke wind. Volgens de website van Schiphol zijn er zeker tientallen vluchten geschrapt.

5 uur geleden
Bijna alle nieuw verkochte auto's in Noorwegen elektrisch

OSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.

5 uur geleden
Baas Duitse handelskamers: huidig klimaatbeleid schaadt industrie

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.

5 uur geleden