Een vijfde meer winst voor Amerikaanse investeerder KKR
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij KKR, in Nederland eigenaar van onder meer fietsenbedrijf Accell en de vakantieaanbieders Roompot en Landal GreenParks, heeft in het eerste kwartaal een nettowinst geboekt van 863,7 miljoen dollar (811 miljoen euro). Dat is 20 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, maakte de vermogensbeheerder bekend.
De winst was hoger dan marktkenners hadden verwacht. KKR zag zijn beheerd vermogen in het afgelopen kwartaal stijgen tot 578 miljard dollar, een groei van 13 procent. De Amerikanen willen dat dit bedrag binnen vijf jaar toeneemt tot minstens 1 biljoen dollar.
Vorige week werd bekend dat KKR het moederbedrijf nexeye van optiek- en hoorzorgketen Hans Anders overneemt van het Britse investeringsbedrijf 3i Group. Het in Gorinchem gevestigde nexeye is ook eigenaar van de ketens eyes+more en Direkt Optik. Financiële details over de overname werden niet gemeld.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.
39 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Het is niet langer mogelijk om de economische impact van klimaatverandering te ontkennen, zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) tijdens een toespraak in Frankfurt. "We zien het, we voelen het, we kunnen het meten. Dat heeft niets met ideologie te maken, dat is de realiteit."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een fors verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren aanzienlijke minnen te zien, na een verdere stijging van de olieprijzen en de rentes. Beleggers maken zich al een tijdlang zorgen over de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen, omdat die de inflatie en leenkosten kunnen stuwen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag en verzekeraar Axa hebben hun banden verbroken, meldt de Financial Times (FT). Daarmee bereiden ze zich voor op eventuele Amerikaanse sancties tegen het strafhof. Beide partijen vreesden dat eventuele maatregelen van de VS Axa zouden dwingen de dienstverlening aan het ICC te staken, en dat willen ze voor zijn.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend, opnieuw geholpen door koerswinsten van technologiebedrijven. De beurshandel kreeg vooral steun van een optimistische vooruitblik van chipconcern Micron Technology. Het enthousiasme bij beleggers werd echter wat getemperd door olieprijzen die weer wat opliepen.
4 uur geledenOMMEL (ANP) - De drie vakantieparken van realityster Peter Gillis die gedwongen in de verkoop gaan, kunnen ruim 27 miljoen euro opleveren. Dat is het totaalbedrag dat donderdag bij veilingen is geboden voor de parken, die door schuldeiser Marc van Rooi worden verkocht. Deze vleesondernemer leende in 2023 miljoenen uit aan Gillis' vakantieparkenbedrijf Oostappen Groep, maar die betaalde sinds januari 2025 geen rente meer.
4 uur geleden