Een vijfde beoordeelt reputatie politie als slecht
DRIEBERGEN (ANP) - Ongeveer een vijfde van de Nederlanders beoordeelt de reputatie van de politie vorig jaar als slecht, wijst een volgens de politie representatieve steekproef onder de bevolking uit. Burgers met een niet-westerse migratieachtergrond waarderen de politie gemiddeld lager dan de totale bevolking.
Onder deze groep scoort de politie lager op thema's zoals inzet van geweld, rechtvaardig handelen en oog hebben voor slachtoffers. De groep beoordeelt de nabijheid, rechtvaardigheid en effectiviteit van de politie negatiever. De reputatie van de politie is volgens deze groep "redelijk". De politie noemt het inzetten op meer diversiteit en inclusie belangrijk om het vertrouwen te vergroten.
Onder de groep die de reputatie van de politie als slecht beoordeelt zitten overwegend burgers die de overheid wantrouwen, teleurgesteld zijn na een aangifte, teleurgesteld zijn in het optreden van de politie en burgers die in aanraking met justitie zijn gekomen. Deze mensen voelen zich niet genoeg gehoord, gezien en geholpen, aldus de steekproef.
Extern onderzoek
Het algemene vertrouwen van de samenleving in de politie was vorig jaar goed en stabiel. Twee derde beoordeelt de reputatie als redelijk tot uitstekend. Mensen blijven volgens de steekproef bereid informatie te delen met agenten, te doen wat de politie vraagt en bij de politie te werken. Vorig jaar zomer verslechterde de reputatie wel iets door politieoptreden bij verschillende demonstraties. In de laatste maanden van 2022 is dit weer hersteld.
De Vertrouwen- en reputatiemonitor is een extern onderzoek naar het vertrouwen van burgers in de politie en hoe zij de politie zien. Dit onderzoek wordt jaarlijks gedaan.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
11 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
21 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 dag geleden