Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een van de verdachten shovel-aanslag blijft 14 dagen vastzitten

Een van de verdachten shovel-aanslag blijft 14 dagen vastzitten

ARNHEM (ANP) - Een van de drie verdachten die zijn aangehouden voor de aanslag met een shovel op een persfotograaf en diens vriendin in Lunteren blijft langer vastzitten. De onderzoeksrechter in Arnhem besloot vrijdag dat hij nog eens 14 dagen blijft vastzitten, meldt een woordvoerster van de rechtbank.

De identiteit van de verdachte is niet bekendgemaakt. Er zou vrijdag ook een andere verdachte in de zaak worden voorgeleid bij de rechtbank in Arnhem. Maar dat is op verzoek van het Openbaar Ministerie niet gebeurd. De reden is niet bekend.

Voor de aanslag zijn drie mannen aangehouden. Het gaat om een 55-jarige man uit Lunteren, een 21-jarige man uit Barneveld en een 34-jarige man uit Lunteren. Die laatste bestuurde volgens de politie de shovel en wordt verdacht van poging tot doodslag. De politie meldde eerder deze week dat de andere twee worden verdacht van bedreiging en openlijke geweldpleging.

Meerdere persfotografen werden maandagavond belaagd, toen zij reageerden op een melding van een autobrand. Ze wilden vanaf de openbare weg foto's maken. Omstanders reageerden agressief, bedreigden de fotografen en sloegen met stokken op de grond om ze weg te jagen, aldus de politie. De fotografen namen afstand en volgens de politie ging een van hen voor zijn eigen veiligheid terug naar zijn auto. Die werd kort daarop met een shovel in een sloot geduwd. De fotograaf en zijn vriendin raakten bekneld en werden door de brandweer uit de op zijn kop terechtgekomen auto bevrijd.

Meer uit Binnenland

Toezichthouders kijken of Odido klantgegevens te lang bewaarde

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) onderzoeken of provider Odido gegevens van klanten te lang bewaart. Bij de recente datadiefstal bij het bedrijf werden ook gegevens buitgemaakt van mensen die al jaren geen klant meer zijn.

34 minuten geleden
Eikenprocessierups duikt door warmte en zon vroeger op dan ooit

HENGELO (ANP) - De eerste eikenprocessierupsen van dit voorjaar zijn al gesignaleerd, vroeger dan ooit eerder in Nederland. Kenniscentrum Eikenprocessierups laat weten dat de beestjes, die later in het seizoen voor veel hinder kunnen zorgen, begin deze week in Hengelo (Overijssel) zijn waargenomen.

1 uur geleden
Advocaat Ali B vraagt om vrijspraak van verkrachting in Heiloo

AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft bij het gerechtshof in Amsterdam gepleit om de rapper in hoger beroep vrij te spreken van het aanranden en verkrachten van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo in augustus 2018.

1 uur geleden
Man vast in onderzoek neerschieten Iraniër Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is woensdagavond in Duitsland opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij het neerschieten van een politiemedewerker van Iraanse afkomst in Schoonhoven. De beschieting was vorige week donderdag, de 36-jarige politiemedewerker raakte zwaargewond.

1 uur geleden
Meer dodelijke arbeidsongevallen in 2025 dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Iets meer mensen overleden vorig jaar door een arbeidsongeval. In 2025 overleden 59 mensen na een ongeluk op de werkvloer, een jaar eerder waren dat er 52. Dat meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie.

1 uur geleden
OM eist celstraf van 2,5 jaar in zedenzaak tegen Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Tegen Ali B is donderdag een celstraf van dertig maanden geëist in het hoger beroep van zijn zedenzaak. Het Openbaar Ministerie acht hem schuldig aan een aanranding en twee verkrachtingen.

2 uur geleden
OM vraagt vrijspraak Ali B voor aanranding Jill Helena

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in het hoger beroep van de zedenzaak tegen Ali B gevraagd om de artiest vrij te spreken van het aanranden van Jill Helena. Op de tweede zittingsdag heeft het OM aangegeven dat er in hoger beroep geen aanvullend bewijs is gevonden voor de aanklacht.

3 uur geleden