Een van bekendste toneelgeschappen, ITA, lijft jonge acteurs in
AMSTERDAM (ANP) - Een van de bekendste Nederlandse toneelgezelschappen heeft vijf nieuwe acteurs toegevoegd aan het vaste ensemble. Internationaal Theater Amsterdam (ITA) van Ivo van Hove heeft Daniël Kolf ingelijfd en Minne Koole, Eelco Smits, Eefje Paddenburg en 'Ntiana Stuger. ITA zet met de acteurs in op meer diversiteit, in leeftijd, gender, seksualiteit en culturele achtergrond.
ITA heette vroeger Toneelgroep Amsterdam. Onder meer Maarten Heijmans, Gijs Scholten van Aschat en Aus Greidanus jr. zijn aan het gezelschap verbonden.
Daniël Kolf (25) groeide op in Suriname en kwam op zijn zeventiende naar Nederland. Hij speelde in series als De Slet van 6VWO en Mocro Maffia en in films als De Libi en Forever Rich. Minne Koole (29) viel op met rollen in series als Ares en Dirty Lines en een hoofdrol in de film Niemand in de Stad. Eefje Paddenburg (23) en 'Ntianu Stuger (24) op hun beurt zijn allebei net afgestudeerd. Eelco Smits (45) keert terug bij het ensemble van ITA na een aantal jaren als freelancer te hebben gewerkt.
Behalve vijf nieuwe acteurs heeft ITA ook een nieuwe vaste regisseur aan het tableau toegevoegd. Eline Arbo is afkomstig uit Noorwegen en gaat naast Ivo van Hove deel uitmaken van de artistieke kern van ITA. Komend seizoen gaat haar regie van Penthesilea van Heinrich von Kleist bij ITA in première. De voorstelling De Uren, die zij eerder maakte voor ITA, wordt in reprise genomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
4 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
4 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
9 uur geleden