Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een van bekendste toneelgeschappen, ITA, lijft jonge acteurs in

Een van bekendste toneelgeschappen, ITA, lijft jonge acteurs in

AMSTERDAM (ANP) - Een van de bekendste Nederlandse toneelgezelschappen heeft vijf nieuwe acteurs toegevoegd aan het vaste ensemble. Internationaal Theater Amsterdam (ITA) van Ivo van Hove heeft Daniël Kolf ingelijfd en Minne Koole, Eelco Smits, Eefje Paddenburg en 'Ntiana Stuger. ITA zet met de acteurs in op meer diversiteit, in leeftijd, gender, seksualiteit en culturele achtergrond.

ITA heette vroeger Toneelgroep Amsterdam. Onder meer Maarten Heijmans, Gijs Scholten van Aschat en Aus Greidanus jr. zijn aan het gezelschap verbonden.

Daniël Kolf (25) groeide op in Suriname en kwam op zijn zeventiende naar Nederland. Hij speelde in series als De Slet van 6VWO en Mocro Maffia en in films als De Libi en Forever Rich. Minne Koole (29) viel op met rollen in series als Ares en Dirty Lines en een hoofdrol in de film Niemand in de Stad. Eefje Paddenburg (23) en 'Ntianu Stuger (24) op hun beurt zijn allebei net afgestudeerd. Eelco Smits (45) keert terug bij het ensemble van ITA na een aantal jaren als freelancer te hebben gewerkt.

Behalve vijf nieuwe acteurs heeft ITA ook een nieuwe vaste regisseur aan het tableau toegevoegd. Eline Arbo is afkomstig uit Noorwegen en gaat naast Ivo van Hove deel uitmaken van de artistieke kern van ITA. Komend seizoen gaat haar regie van Penthesilea van Heinrich von Kleist bij ITA in première. De voorstelling De Uren, die zij eerder maakte voor ITA, wordt in reprise genomen.

Meer uit Binnenland

Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

3 minuten geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

4 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

4 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

8 uur geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 dag geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

1 dag geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

1 dag geleden