Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een van bekendste toneelgeschappen, ITA, lijft jonge acteurs in

Een van bekendste toneelgeschappen, ITA, lijft jonge acteurs in

AMSTERDAM (ANP) - Een van de bekendste Nederlandse toneelgezelschappen heeft vijf nieuwe acteurs toegevoegd aan het vaste ensemble. Internationaal Theater Amsterdam (ITA) van Ivo van Hove heeft Daniël Kolf ingelijfd en Minne Koole, Eelco Smits, Eefje Paddenburg en 'Ntiana Stuger. ITA zet met de acteurs in op meer diversiteit, in leeftijd, gender, seksualiteit en culturele achtergrond.

ITA heette vroeger Toneelgroep Amsterdam. Onder meer Maarten Heijmans, Gijs Scholten van Aschat en Aus Greidanus jr. zijn aan het gezelschap verbonden.

Daniël Kolf (25) groeide op in Suriname en kwam op zijn zeventiende naar Nederland. Hij speelde in series als De Slet van 6VWO en Mocro Maffia en in films als De Libi en Forever Rich. Minne Koole (29) viel op met rollen in series als Ares en Dirty Lines en een hoofdrol in de film Niemand in de Stad. Eefje Paddenburg (23) en 'Ntianu Stuger (24) op hun beurt zijn allebei net afgestudeerd. Eelco Smits (45) keert terug bij het ensemble van ITA na een aantal jaren als freelancer te hebben gewerkt.

Behalve vijf nieuwe acteurs heeft ITA ook een nieuwe vaste regisseur aan het tableau toegevoegd. Eline Arbo is afkomstig uit Noorwegen en gaat naast Ivo van Hove deel uitmaken van de artistieke kern van ITA. Komend seizoen gaat haar regie van Penthesilea van Heinrich von Kleist bij ITA in première. De voorstelling De Uren, die zij eerder maakte voor ITA, wordt in reprise genomen.

Meer uit Binnenland

Hoofdgebouw Lelystad Airport nog steeds bezet door activisten

LELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.

20 minuten geleden
Schoof verwacht concreet EU-plan voor concurrentiekracht in maart

RIJKHOVEN (ANP) - De Europese Commissie zal in maart met een actieplan komen met concrete maatregelen voor 2026 en 2027 om de Europese concurrentiekracht vooruit te helpen. Dat zei demissionair premier Dick Schoof na afloop van zijn laatste EU-evenement. Op de heidag op een kasteel in Alden Biesen concludeerden de EU-leiders dat ze op korte termijn meer plannen willen zien om Europa economisch vooruit te helpen.

12 uur geleden
Alle aanmeldingen gedupeerden toeslagenschandaal beoordeeld

DEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.

12 uur geleden
Greenpeace gaat door met bezetting hoofdgebouw Lelystad Airport

LELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".

13 uur geleden
VU kondigt week na artikel over Marlon U. maatregelen aan

AMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.

13 uur geleden
Moskeeën ontvangen vlak voor ramadan brief tegen 'islamisering'

GRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.

13 uur geleden
Kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij vuilstort Bonaire

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij Selibon Lagun, de vuilstort op Bonaire waar recent opnieuw branden uitbraken. De Nationale ombudsman heeft de landelijke overheid gevraagd in te grijpen, en donderdag schaarde een groot deel van de Tweede Kamer zich in een debat achter hem. Tot frustratie van Kamerleden lijkt snelle actie er niet in te zitten.

14 uur geleden