Een van bekendste toneelgeschappen, ITA, lijft jonge acteurs in
AMSTERDAM (ANP) - Een van de bekendste Nederlandse toneelgezelschappen heeft vijf nieuwe acteurs toegevoegd aan het vaste ensemble. Internationaal Theater Amsterdam (ITA) van Ivo van Hove heeft Daniël Kolf ingelijfd en Minne Koole, Eelco Smits, Eefje Paddenburg en 'Ntiana Stuger. ITA zet met de acteurs in op meer diversiteit, in leeftijd, gender, seksualiteit en culturele achtergrond.
ITA heette vroeger Toneelgroep Amsterdam. Onder meer Maarten Heijmans, Gijs Scholten van Aschat en Aus Greidanus jr. zijn aan het gezelschap verbonden.
Daniël Kolf (25) groeide op in Suriname en kwam op zijn zeventiende naar Nederland. Hij speelde in series als De Slet van 6VWO en Mocro Maffia en in films als De Libi en Forever Rich. Minne Koole (29) viel op met rollen in series als Ares en Dirty Lines en een hoofdrol in de film Niemand in de Stad. Eefje Paddenburg (23) en 'Ntianu Stuger (24) op hun beurt zijn allebei net afgestudeerd. Eelco Smits (45) keert terug bij het ensemble van ITA na een aantal jaren als freelancer te hebben gewerkt.
Behalve vijf nieuwe acteurs heeft ITA ook een nieuwe vaste regisseur aan het tableau toegevoegd. Eline Arbo is afkomstig uit Noorwegen en gaat naast Ivo van Hove deel uitmaken van de artistieke kern van ITA. Komend seizoen gaat haar regie van Penthesilea van Heinrich von Kleist bij ITA in première. De voorstelling De Uren, die zij eerder maakte voor ITA, wordt in reprise genomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De aanpak van geweld tegen vrouwen en meisjes begint door erover te praten. Dat concludeerden enkele Zuid-Hollandse burgemeesters op een bijeenkomst op het provinciehuis in Den Haag in het kader van de internationale campagne Orange the World, die aandacht vraagt voor vrouwengeweld.
5 minuten geledenDE BILT (ANP) - In meerdere provincies is woensdag code geel van kracht wegens mist, meldt het KNMI. Aanvankelijk ging het om de provincies Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel. Daar komen nu Noord-Holland en Flevoland bij.
53 minuten geledenDE BILT (ANP) - Ook in Overijssel is code geel van kracht wegens mist, meldt het KNMI. De waarschuwing in de provincie geldt tot 11.00 uur.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft dit jaar tot en met de maand oktober al 502 verdachten aangehouden die zich voordeden als politieagent om zo waardevolle spullen afhandig te maken van slachtoffers. Dat zijn er fors meer dan in het hele jaar 2023, toen er 127 nepagenten werden aangehouden. Vorig jaar ging het in totaal om 357 arrestaties. De politie bevestigt woensdag berichtgeving hierover door NU.nl.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op drie bedrijven in het Overijsselse Bornerbroek, en Tienray en Helden in Limburg, is vogelgriep gevonden. Dat laat de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit woensdagochtend weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 8 procent van de huurwoningen van woningcorporaties die in 2023 vrijkwamen, ging dat jaar naar statushouders, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is ongeveer een procentpunt meer dan het jaar daarvoor, toen zo'n 7 procent van de corporatiewoningen naar mensen met een verblijfsstatus ging. In de jaren daarvoor schommelde dit percentage tussen de 4 en 7.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist in het noorden van het land. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe.
6 uur geleden