
Eén tank met brandstof beschadigd bij aanvaring voor Britse kust
LONDEN (ANP) - De schade aan boord van de tanker die botste voor de Britse kust is beperkt tot een tank met vliegtuigbrandstof en een tank met ballastwater, meldt het Amerikaanse bedrijf Crowley. De Stena Immaculate vervoerde in opslagtanks zo'n 220.000 vaten van die brandstof. Daar gingen er zeker 17.000 van verloren door de botsing en brand die daarna uitbrak. De rest van de lading is veilig, staat in een verklaring.
Een topbestuurder van het bedrijf zegt dat de schade meevalt door toedoen van de bemanning. Die zou bij het verlaten van het schip de brandsystemen nog hebben ingeschakeld. "Hun heldhaftige optreden beperkte de schade tot alleen de ladingtanks die getroffen waren door de aanvaring."
De tanker Stena Immaculate vervoerde brandstof voor de Amerikaanse krijgsmacht. Het schip liep vorige week schade op door een botsing met een vrachtschip, de Solong. De kapitein van dat vaartuig is inmiddels opgepakt en wordt verdacht van nalatigheid met fatale afloop. Een bemanningslid van de Solong wordt sinds de scheepsbotsing vermist en is vermoedelijk overleden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) en zijn leden besluiten komende winter of Israël volgend jaar mee kan doen aan het Eurovisie Songfestival. Tijdens een vergadering in Londen werd de kwestie besproken, maar een definitief oordeel laat nog op zich wachten, zeggen bronnen tegen de Israëlische nieuwssite Ynet.
34 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek gezegd dat Moskou niet zal afzien van zijn doelstellingen in Oekraïne, meldt het Kremlin. Wel is Rusland nog steeds geïnteresseerd in een "onderhandelde oplossing".
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons (71) wordt de nieuwe president van Suriname. Er zijn geen tegenkandidaten genomineerd voor de functie. De beoogde vicepresident, Gregory Rusland, is eveneens de enige kandidaat voor die functie. Parlementariërs hadden tot 17.00 uur Nederlandse tijd de gelegenheid om kandidaten te nomineren.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin houdt op dit moment een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump, meldt het Kremlin.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij deze donderdag met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gaat bellen, melden de Russische persbureaus RIA Novosti en Interfax.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De BBC gaat optredens met "een hoog risico" niet langer livestreamen. De Britse omroep heeft dat besloten na de ophef over de show van punkrapduo Bob Vylan op Glastonbury, die op het podium onder meer "dood aan" het Israëlische leger scandeerde.
6 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Oostenrijk heeft voor het eerst in vijftien jaar een Syriër teruggestuurd naar Syrië. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigde de uitzetting van een Syrische crimineel naar diens thuisland. Oostenrijk is het eerste Europese land sinds jaren dat officieel een veroordeelde Syriër rechtstreeks naar Syrië uitzet, aldus het departement.
6 uur geleden