Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eén rivaal voor Nederlandse ECB-kandidaat

Eén rivaal voor Nederlandse ECB-kandidaat

BRUSSEL (ANP) - De Nederlander Frank Elderson moet alleen de Sloveen Boštjan Jazbec aftroeven om toe te treden tot de directie van de Europese Centrale Bank (ECB). Andere kandidaten voor de opvolging van de afzwaaiende Luxemburger Yves Mersch hebben zich niet gemeld, zegt Eurogroepvoorzitter Paschal Donohoe.

Omdat de Beneluxlanden steevast een ECB-bestuurder leveren, zou DNB-kopstuk Elderson een goede kans kunnen maken om Mersch te vervangen. Maar de Oost-Europese landen willen ook graag een plaats in de zeskoppige directie, en zouden zich sterk kunnen maken voor Jazbec.

De Europese ministers van Financiën gaan zich nu over de twee gegadigden buigen. Ze dragen idealiter samen een kandidaat voor aan de regeringsleiders, die naar verwachting voor het eind van het jaar een nieuwe bestuurder voor de ECB aanwijzen. De eurolanden hebben in de procedure een extra zware stem.

Meer uit Financieel

Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

22 minuten geleden
Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

53 minuten geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

1 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

2 uur geleden
Directeur IEA: landen kunnen meer olie vrijgeven indien nodig

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.

2 uur geleden
Miljoenen voor Britse huishoudens om stijgende kosten stookolie

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt miljoenen beschikbaar voor de meest kwetsbare Britse huishoudens. Met de financiële steun worden de huishoudens geholpen de stijgende kosten van stookolie te kunnen dragen. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer maandag bekend.

3 uur geleden
Wall Street begint hoger aan beursweek met rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft vooral uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen voor de olieprijzen. Daarnaast komt de Amerikaanse centrale bank deze week met een nieuw rentebesluit. De Federal Reserve zal de rente naar verwachting opnieuw onveranderd laten vanwege de onzekerheid door de oorlog.

3 uur geleden