Een oppaskind geïdentificeerd op beelden verdachte Schagen
HAARLEM (ANP) - Tot nu toe is één oppaskindje geïdentificeerd op beelden van kinderporno die zijn aangetroffen bij de man uit de gemeente Schagen die verdacht wordt van kindermisbruik. Dat er ontucht heeft plaatsgevonden bij andere adressen waar hij zich aanbood als oppas is niet vastgesteld, maar valt ook nog niet uit te sluiten. Dit meldde het Openbaar Ministerie maandag bij de eerste niet-inhoudelijke zitting in de zaak tegen de 24-jarige man.
De moeder van het oppaskindje heeft inmiddels aangifte gedaan tegen de verdachte.
Dieren
Het OM en de politie maakten eerder bekend dat Julian F. bij ten minste elf gezinnen met baby's en peuters in heel Nederland heeft opgepast. Geen andere gezinnen hebben zich gemeld, herhaalde het OM maandag.
De man zou zich vier jaar lang, tussen 2019 en eind mei 2023, hebben aangeboden via Marktplaats. De reden dat nog niet valt uit te sluiten dat er bij meer van zijn oppasadressen ontucht heeft plaatsgevonden, is omdat zo'n 60 procent van de beelden die zijn aangetroffen bij de verdachte nu bekeken zijn. Er zijn meer dan 21.000 foto's en meer dan 3.000 filmpjes gevonden. De beelden zouden vanaf 2015 zijn verzameld, toen de verdachte nog minderjarig was. Naast kinderporno, is dierenporno aangetroffen en beeld van seksuele handelingen met dieren door de verdachte, schetste het OM.
Pieter Baan Centrum
Advocaat Carlo Crince le Roy vertelde op de zitting dat F. ten onrechte wordt afgeschilderd als grootschalig kindermisbruiker. Hij noemde als voorbeeld een foto van een hand die over een luier wrijft, die volgens hem niet onder kinderporno valt. De verdachte zal eind oktober worden opgenomen in het Pieter Baan Centrum (PBC) voor onderzoek naar zijn psyche.
Advocaat Richard Korver staat twee gezinnen bij, waaronder het gezin waar het vermoeden van misbruik is. Hij riep maandag op tot terughoudendheid bij het verstrekken van details, de families willen graag met rust worden gelaten.
Medeverdachte
In het onderzoek is ook een tweede verdachte aangehouden. Het gaat om een 38-jarige man uit Alkmaar. F. zou hem de zelfgemaakte beelden hebben gestuurd van het kindermisbruik. De twee deelden met elkaar fantasieën over kindermisbruik, schetste de advocaat van F. Beiden zijn nooit samen op een oppasadres geweest waarover ze fantaseerden, concludeert de raadsman. De Alkmaarder, die 21 augustus voor de rechter stond, zit nog vast.
De volgende zitting vindt op 6 november plaats bij de rechtbank op Schiphol. Dan staat ook de medeverdachte weer voor de rechter.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
10 minuten geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw gevonden in een huis, meldt de politie. Een man in dezelfde woning is aangehouden. Over de relatie tussen de twee en meer informatie over de omstandigheden deelt de politie momenteel nog niets.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
11 uur geleden