Een oppaskind geïdentificeerd op beelden verdachte Schagen
HAARLEM (ANP) - Tot nu toe is één oppaskindje geïdentificeerd op beelden van kinderporno die zijn aangetroffen bij de man uit de gemeente Schagen die verdacht wordt van kindermisbruik. Dat er ontucht heeft plaatsgevonden bij andere adressen waar hij zich aanbood als oppas is niet vastgesteld, maar valt ook nog niet uit te sluiten. Dit meldde het Openbaar Ministerie maandag bij de eerste niet-inhoudelijke zitting in de zaak tegen de 24-jarige man.
De moeder van het oppaskindje heeft inmiddels aangifte gedaan tegen de verdachte.
Dieren
Het OM en de politie maakten eerder bekend dat Julian F. bij ten minste elf gezinnen met baby's en peuters in heel Nederland heeft opgepast. Geen andere gezinnen hebben zich gemeld, herhaalde het OM maandag.
De man zou zich vier jaar lang, tussen 2019 en eind mei 2023, hebben aangeboden via Marktplaats. De reden dat nog niet valt uit te sluiten dat er bij meer van zijn oppasadressen ontucht heeft plaatsgevonden, is omdat zo'n 60 procent van de beelden die zijn aangetroffen bij de verdachte nu bekeken zijn. Er zijn meer dan 21.000 foto's en meer dan 3.000 filmpjes gevonden. De beelden zouden vanaf 2015 zijn verzameld, toen de verdachte nog minderjarig was. Naast kinderporno, is dierenporno aangetroffen en beeld van seksuele handelingen met dieren door de verdachte, schetste het OM.
Pieter Baan Centrum
Advocaat Carlo Crince le Roy vertelde op de zitting dat F. ten onrechte wordt afgeschilderd als grootschalig kindermisbruiker. Hij noemde als voorbeeld een foto van een hand die over een luier wrijft, die volgens hem niet onder kinderporno valt. De verdachte zal eind oktober worden opgenomen in het Pieter Baan Centrum (PBC) voor onderzoek naar zijn psyche.
Advocaat Richard Korver staat twee gezinnen bij, waaronder het gezin waar het vermoeden van misbruik is. Hij riep maandag op tot terughoudendheid bij het verstrekken van details, de families willen graag met rust worden gelaten.
Medeverdachte
In het onderzoek is ook een tweede verdachte aangehouden. Het gaat om een 38-jarige man uit Alkmaar. F. zou hem de zelfgemaakte beelden hebben gestuurd van het kindermisbruik. De twee deelden met elkaar fantasieën over kindermisbruik, schetste de advocaat van F. Beiden zijn nooit samen op een oppasadres geweest waarover ze fantaseerden, concludeert de raadsman. De Alkmaarder, die 21 augustus voor de rechter stond, zit nog vast.
De volgende zitting vindt op 6 november plaats bij de rechtbank op Schiphol. Dan staat ook de medeverdachte weer voor de rechter.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
1 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
2 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
9 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
12 uur geleden