Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een oppaskind geïdentificeerd op beelden verdachte Schagen

Een oppaskind geïdentificeerd op beelden verdachte Schagen

HAARLEM (ANP) - Tot nu toe is één oppaskindje geïdentificeerd op beelden van kinderporno die zijn aangetroffen bij de man uit de gemeente Schagen die verdacht wordt van kindermisbruik. Dat er ontucht heeft plaatsgevonden bij andere adressen waar hij zich aanbood als oppas is niet vastgesteld, maar valt ook nog niet uit te sluiten. Dit meldde het Openbaar Ministerie maandag bij de eerste niet-inhoudelijke zitting in de zaak tegen de 24-jarige man.

De moeder van het oppaskindje heeft inmiddels aangifte gedaan tegen de verdachte.

Dieren

Het OM en de politie maakten eerder bekend dat Julian F. bij ten minste elf gezinnen met baby's en peuters in heel Nederland heeft opgepast. Geen andere gezinnen hebben zich gemeld, herhaalde het OM maandag.

De man zou zich vier jaar lang, tussen 2019 en eind mei 2023, hebben aangeboden via Marktplaats. De reden dat nog niet valt uit te sluiten dat er bij meer van zijn oppasadressen ontucht heeft plaatsgevonden, is omdat zo'n 60 procent van de beelden die zijn aangetroffen bij de verdachte nu bekeken zijn. Er zijn meer dan 21.000 foto's en meer dan 3.000 filmpjes gevonden. De beelden zouden vanaf 2015 zijn verzameld, toen de verdachte nog minderjarig was. Naast kinderporno, is dierenporno aangetroffen en beeld van seksuele handelingen met dieren door de verdachte, schetste het OM.

Pieter Baan Centrum

Advocaat Carlo Crince le Roy vertelde op de zitting dat F. ten onrechte wordt afgeschilderd als grootschalig kindermisbruiker. Hij noemde als voorbeeld een foto van een hand die over een luier wrijft, die volgens hem niet onder kinderporno valt. De verdachte zal eind oktober worden opgenomen in het Pieter Baan Centrum (PBC) voor onderzoek naar zijn psyche.

Advocaat Richard Korver staat twee gezinnen bij, waaronder het gezin waar het vermoeden van misbruik is. Hij riep maandag op tot terughoudendheid bij het verstrekken van details, de families willen graag met rust worden gelaten.

Medeverdachte

In het onderzoek is ook een tweede verdachte aangehouden. Het gaat om een 38-jarige man uit Alkmaar. F. zou hem de zelfgemaakte beelden hebben gestuurd van het kindermisbruik. De twee deelden met elkaar fantasieën over kindermisbruik, schetste de advocaat van F. Beiden zijn nooit samen op een oppasadres geweest waarover ze fantaseerden, concludeert de raadsman. De Alkmaarder, die 21 augustus voor de rechter stond, zit nog vast.

De volgende zitting vindt op 6 november plaats bij de rechtbank op Schiphol. Dan staat ook de medeverdachte weer voor de rechter.

Meer uit Binnenland

Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

3 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

4 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

4 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

4 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

4 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

4 uur geleden
Hulpdiensten na evacuatievlucht cruiseschip aangekomen bij LUMC

LEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.

5 uur geleden