Een oppaskind geïdentificeerd op beelden verdachte Schagen
HAARLEM (ANP) - Tot nu toe is één oppaskindje geïdentificeerd op beelden van kinderporno die zijn aangetroffen bij de man uit de gemeente Schagen die verdacht wordt van kindermisbruik. Dat er ontucht heeft plaatsgevonden bij andere adressen waar hij zich aanbood als oppas is niet vastgesteld, maar valt ook nog niet uit te sluiten. Dit meldde het Openbaar Ministerie maandag bij de eerste niet-inhoudelijke zitting in de zaak tegen de 24-jarige man.
De moeder van het oppaskindje heeft inmiddels aangifte gedaan tegen de verdachte.
Dieren
Het OM en de politie maakten eerder bekend dat Julian F. bij ten minste elf gezinnen met baby's en peuters in heel Nederland heeft opgepast. Geen andere gezinnen hebben zich gemeld, herhaalde het OM maandag.
De man zou zich vier jaar lang, tussen 2019 en eind mei 2023, hebben aangeboden via Marktplaats. De reden dat nog niet valt uit te sluiten dat er bij meer van zijn oppasadressen ontucht heeft plaatsgevonden, is omdat zo'n 60 procent van de beelden die zijn aangetroffen bij de verdachte nu bekeken zijn. Er zijn meer dan 21.000 foto's en meer dan 3.000 filmpjes gevonden. De beelden zouden vanaf 2015 zijn verzameld, toen de verdachte nog minderjarig was. Naast kinderporno, is dierenporno aangetroffen en beeld van seksuele handelingen met dieren door de verdachte, schetste het OM.
Pieter Baan Centrum
Advocaat Carlo Crince le Roy vertelde op de zitting dat F. ten onrechte wordt afgeschilderd als grootschalig kindermisbruiker. Hij noemde als voorbeeld een foto van een hand die over een luier wrijft, die volgens hem niet onder kinderporno valt. De verdachte zal eind oktober worden opgenomen in het Pieter Baan Centrum (PBC) voor onderzoek naar zijn psyche.
Advocaat Richard Korver staat twee gezinnen bij, waaronder het gezin waar het vermoeden van misbruik is. Hij riep maandag op tot terughoudendheid bij het verstrekken van details, de families willen graag met rust worden gelaten.
Medeverdachte
In het onderzoek is ook een tweede verdachte aangehouden. Het gaat om een 38-jarige man uit Alkmaar. F. zou hem de zelfgemaakte beelden hebben gestuurd van het kindermisbruik. De twee deelden met elkaar fantasieën over kindermisbruik, schetste de advocaat van F. Beiden zijn nooit samen op een oppasadres geweest waarover ze fantaseerden, concludeert de raadsman. De Alkmaarder, die 21 augustus voor de rechter stond, zit nog vast.
De volgende zitting vindt op 6 november plaats bij de rechtbank op Schiphol. Dan staat ook de medeverdachte weer voor de rechter.
Meer uit Binnenland
MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
32 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
14 uur geleden