Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een op zes ambtenaren overweegt vertrek, onder meer om werksfeer

Een op zes ambtenaren overweegt vertrek, onder meer om werksfeer

DEN HAAG (ANP) - Een op de zes ambtenaren is van plan om binnen een jaar de overheid te verlaten, melden Bureau Berenschot en het vakblad Binnenlands Bestuur in een onderzoek. De werksfeer en de ontwikkelingsmogelijkheden zijn de voornaamste redenen om weg te willen.

Vorig jaar zei nog een op de zeven ambtenaren binnen een jaar weg te willen, toen door de steeds stijgende werkdruk. Nu komt de werkdruk op de vijfde plaats, na werksfeer, het gebrek aan ontwikkelingsmogelijkheden, salaris en de rol van de leidinggevende.

Bij het Rijk willen de meeste ambtenaren binnen een jaar vertrekken: 21 procent. Daarna volgen de provincies (20 procent), de gemeenten (16 procent) en de waterschappen (14 procent).

Ambtenaren zijn overigens vaak niet actief op zoek naar iets nieuws. Maar als er een mooie kans voorbijkomt, zegt meer dan de helft van de respondenten deze niet te laten schieten. Een op de drie ambtenaren zegt nu niet op zoek te zijn naar een nieuwe baan.

Aan het onderzoek deden ruim 3000 mensen mee. Dit zijn ambtenaren en bestuurders die het blad Binnenlands Bestuur lezen.

Meer uit Binnenland

Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

3 uur geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

7 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

9 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

13 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

15 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

21 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

23 uur geleden