Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een op zes ambtenaren overweegt vertrek, onder meer om werksfeer

Een op zes ambtenaren overweegt vertrek, onder meer om werksfeer

DEN HAAG (ANP) - Een op de zes ambtenaren is van plan om binnen een jaar de overheid te verlaten, melden Bureau Berenschot en het vakblad Binnenlands Bestuur in een onderzoek. De werksfeer en de ontwikkelingsmogelijkheden zijn de voornaamste redenen om weg te willen.

Vorig jaar zei nog een op de zeven ambtenaren binnen een jaar weg te willen, toen door de steeds stijgende werkdruk. Nu komt de werkdruk op de vijfde plaats, na werksfeer, het gebrek aan ontwikkelingsmogelijkheden, salaris en de rol van de leidinggevende.

Bij het Rijk willen de meeste ambtenaren binnen een jaar vertrekken: 21 procent. Daarna volgen de provincies (20 procent), de gemeenten (16 procent) en de waterschappen (14 procent).

Ambtenaren zijn overigens vaak niet actief op zoek naar iets nieuws. Maar als er een mooie kans voorbijkomt, zegt meer dan de helft van de respondenten deze niet te laten schieten. Een op de drie ambtenaren zegt nu niet op zoek te zijn naar een nieuwe baan.

Aan het onderzoek deden ruim 3000 mensen mee. Dit zijn ambtenaren en bestuurders die het blad Binnenlands Bestuur lezen.

Meer uit Binnenland

Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

31 minuten geleden
JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

51 minuten geleden
Aanhoudingen na vondst duizenden xtc-pillen en kilo's amfetamine

ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.

1 uur geleden
Herdenking Februaristaking: sprekers leggen link met heden

AMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.

1 uur geleden
Vrijspraak voor 2 verdachten in hoger beroep doodsteken 17-jarige

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.

3 uur geleden
Warmterecord verbroken: 19,3 graden gemeten in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.

3 uur geleden
FNV ook niet eens met 'verzachting' van ingrepen in AOW

UTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.

3 uur geleden