'Een op vijf Duitsers: te veel aandacht voor Holocaust'
BERLIJN (ANP/DPA) - Een op de vijf in Duitsland vindt dat de Holocaust een te grote rol speelt in de Duitse herdenkingscultuur. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van een representatief onderzoek dat het heeft laten doen door onderzoeksinstituut YouGov.
Van de ondervraagden oordeelt 22 procent dat de herdenking van de Holocaust te veel ruimte in beslag neemt in vergelijking met andere onderwerpen. Anderzijds vindt 24 procent ook dat de herdenking moet worden uitgebreid. 45 procent is van mening dat de manier waarop ermee wordt omgegaan precies goed is.
Vicevoorzitter Eva Högl van de parlementsfractie van de sociaaldemocratische SPD maakt zich zorgen over de cijfers. Duitsland heeft een "historische verantwoordelijkheid" om de "wrede daden van de Duitsers" tijdens de Holocaust te herdenken, zei ze. Het parlementslid Stephan Thomae van de liberale FPD waarschuwde: "De herinnering aan de Holocaust is belangrijk, de moord op miljoenen Joden mag niet worden vergeten."
Maandag is het 75 jaar geleden dat het naziconcentratiekamp Auschwitz werd bevrijd door de Russen. Minstens 1,1 miljoen mensen werden er vermoord, vooral Joden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
4 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
4 uur geleden