Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Een op vier Nederlanders slachtoffer van cybercriminaliteit'

'Een op vier Nederlanders slachtoffer van cybercriminaliteit'

UTRECHT (ANP) - Ruim een op de vier Nederlanders is vorig jaar het slachtoffer geweest van cybercriminaliteit. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van cyberbeveiligingsbedrijf NortonLifeLock dat ruim duizend Nederlanders vroeg hoe zij omgaan met online privacy. Dat 27 procent van de respondenten zegt slachtoffer te zijn geweest van van cybercriminaliteit, betekent een stijging van drie procentpunt ten opzichte van 2018.

Volgens NortonLifeLock is een meerderheid van de Nederlandse consumenten (55 procent) bezorgder dan ooit over hun online privacy. Zij vrezen onder andere dat hun gevoelige, persoonlijke gegevens zonder toestemming worden doorverkocht aan derden. Of dat hun informatie na een datalek misbruikt wordt door cybercriminelen.

Een groot deel van de Nederlanders (67 procent) denkt dat het beschermen van hun privacy op internet onmogelijk is, of dat het daarvoor al te laat is (64 procent). Verder komt uit het onderzoek naar voren dat Nederlanders niet graag het privacybeleid van bedrijven doorlezen. Waar driekwart zegt dat dat wel moet, geeft slechts 3 procent aan dat ook altijd te doen.

"De opvatting dat het te laat is om online privacy te beschermen kan mensen in groot gevaar brengen", waarschuwt Robert den Drijver van NortonLifeLock. "Dit wordt versterkt door het feit dat consumenten bereid zijn om hun privacy in te ruilen voor gemak. Maar liefst 65 procent zegt bepaalde risico's voor hun online privacy te accepteren als dat hun leven makkelijker maakt."

Meer uit Binnenland

Eindhovense studenten bouwen ambulance op zonne-energie

EINDHOVEN (ANP) - Een groep studenten uit Eindhoven heeft een ambulance ontwikkeld die op zonne-energie rijdt. Volgens de bouwers kan dit mensen helpen in afgelegen gebieden. Ze kunnen daar moeilijk medische zorg krijgen, doordat de wegen slecht zijn en er weinig brandstof beschikbaar is. In augustus wordt de wagen getest in Kenia, samen met hulporganisatie Amref.

17 minuten geleden
Gewonde bij steekpartij in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Aan de Ter Apelervenen in Ter Apel is maandagavond laat een persoon gewond geraakt bij een steekincident. De politie kreeg rond 23.10 uur melding van de steekpartij en heeft een verdachte aangehouden. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis gebracht.

32 minuten geleden
Burgemeesters betuigen medeleven na dodelijke verkeersongevallen

MAARSSEN/DIRKSLAND (ANP) - De burgemeesters van het Zuid-Hollandse Goeree-Overflakkee en van Stichtse Vecht in Utrecht hebben hun medeleven geuit na de fatale ongevallen die zondagavond en -nacht in beide gemeenten plaatsvonden. Bij zowel het ongeval in Dirksland als in Maarssen kwamen twee mensen om het leven.

4 uur geleden
RWS: handhaving vrachtwagens Merwedebrug start binnen 14 dagen

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dat binnen twee weken gehandhaafd kan worden op het verbod op vrachtverkeer voor de Merwedebrug. Dat is afhankelijk van camera's die geplaatst moeten worden. Daarna kan Rijkswaterstaat weginspecteurs met een boa-status inzetten om de beelden uit te lezen en de boetes daadwerkelijk uit te schrijven. Die boete bedraagt 500 euro.

6 uur geleden
Ruim 1200 inschrijvers beginnen dinsdag niet aan Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - De 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse gaat dinsdagochtend van start met 45.761 wandelaars. Van de 47.000 mensen die zich hadden ingeschreven, hebben zich 1239 niet op tijd gemeld, meldt de organisatie maandag.

9 uur geleden
Drie in april aangehouden douaniers op vrije voeten

ROTTERDAM (ANP) - Drie douaniers die in april werden aangehouden op verdenking van het stelen van informatie uit de systemen van hun werkgever, mogen hun strafzaak in vrijheid afwachten. Daartoe besloot de rechtbank in Rotterdam maandag op een eerste openbare terechtzitting.

9 uur geleden
RWS wil 'zo snel mogelijk' handhaven op vrachtverbod Merwedebrug

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat wil "zo snel mogelijk" handhaven op het verbod op vrachtverkeer voor de Merwedebrug, maar zegt dat daarvoor nog een aantal zaken nodig is. Zo moeten eerst camera's worden geplaatst, laat een woordvoerder weten. Daarna kan Rijkswaterstaat weginspecteurs met een boa-status inzetten voor de handhaving. Weginspecteurs met die status kunnen weggebruikers staande houden en boetes uitschrijven.

10 uur geleden