Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eén op tien Nederlanders van plan naar EK vrouwen te kijken

Eén op tien Nederlanders van plan naar EK vrouwen te kijken

AMSTERDAM (ANP) - Ruim één op de tien Nederlanders is van plan naar het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland te kijken. Met dat percentage staat Nederland zesde op de lijst van Europese landen met de hoogste interesse, die wordt aangevoerd door Zweden. In alle landen vormen mannelijke kijkers nog steeds de grootste groep geïnteresseerden, meldt sportmarketingdeskundige Marcel Blijlevens op basis van onderzoeken.

In Nederland is 39 procent van de geïnteresseerden vrouw. Dat is na het Verenigd Koninkrijk en Spanje (beide 41 procent) het hoogste percentage. In Italië is bijvoorbeeld maar 30 procent van de kijkers vrouw.

18 procent van de Zweden tussen 16 en 64 jaar oud geeft aan live of via een samenvatting naar het EK voor vrouwen te gaan kijken. Dat is net iets meer dan Duitsland (16 procent). Zweden eindigde de laatste twee WK's als derde, Duitsland is de verliezend finalist van het afgelopen EK in Engeland.

Flinke stijging omzet

Oranje speelt zaterdag om 18.00 uur het eerste groepsduel met Wales.

Het wereldwijde bereik van het toernooi groeit snel. Blijlevens haalde uit cijfers van de UEFA dat zo'n 500 miljoen mensen naar dit EK kunnen kijken. Drie jaar geleden waren dat er 347 miljoen. De verkoop van de televisierechten zorgt samen met de kaartverkoop vooral voor de verwachte flinke stijging van de omzet, van 63 miljoen euro naar 247 miljoen euro. Tickets leveren naar verwachting 128 miljoen op, tv-rechten 86 miljoen en sponsoring zo'n 33 miljoen.

Ook wat betreft het aantal toeschouwers rekent de UEFA op een record, na de bijna 575.000 fans in 2022. Bij de door Engeland gewonnen finale op Wembley in Londen waren toen ruim 87.000 fans. Dat record wordt niet verbroken. Bij de finale in het stadion van Basel kunnen nog geen 35.000 mensen zijn.

Meer uit Voetbal

Deschamps vestigt record: bondscoach met meeste zeges op WK

EAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.

5 uur geleden
Marokkaanse international Salah-Eddine weg bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.

6 uur geleden
Bondscoach Ecuador stapt op na uitschakeling door Mexico

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Bondscoach Sebastián Beccacece van Ecuador heeft zijn ontslag aangekondigd na de nederlaag van 2-0 tegen Mexico in de zestiende finales van het WK voetbal. De 45-jarige trainer zei dat hij graag was doorgegaan, maar dat hij zijn beloftes niet heeft kunnen waarmaken. "Ik denk niet dat we de prestatie die we beloofd hadden, hebben kunnen leveren: er het beste WK ooit van maken. Vandaag is het mijn beurt om afscheid te nemen", zei Beccacece.

7 uur geleden
NASA stuurt bal naar de maan als gastland VS het WK voetbal wint

NEW YORK (ANP/DPA) - Als de Verenigde Staten het WK voetbal winnen, stuurt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA een voetbal naar de maan. Dat zei de topman van het agentschap, Jared Isaacman, op een persconferentie. "We gaan de bal daar brengen. Het is een beetje motivatie voor de Amerikaanse ploeg", zei hij. "Klaar de klus dus, Team USA."

7 uur geleden
Panathinaikos bevestigt komst 79-voudig international De Vrij

ATHENE (ANP) - Panathinaikos heeft de komst van Stefan de Vrij bevestigd. De verdediger en 79-voudig international heeft een contract getekend van een jaar, meldde de Griekse voetbalclub op zijn website.

7 uur geleden
Gastland Mexico wint van Ecuador en houdt hoop op WK-stunt levend

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de hoop om als één van de drie gastlanden van het WK voetbal te stunten levend gehouden. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre won in de zestiende finales in een uitzinnig en volledig gevuld Mexico City Stadium overtuigend met 2-0 van Ecuador. Mexico is al sinds 2013 ongeslagen in het iconische stadion waar in 1970 en in 1986 de WK-finale werd gespeeld.

10 uur geleden
Lampard blijft coach van het gepromoveerde Coventry City

COVENTRY (ANP/AFP) - Frank Lampard blijft de trainer van Coventry City. De 48-jarige oud-international van Engeland heeft een contractverlenging getekend tot 2029 bij de club waarmee hij promoveerde naar de Premier League.

18 uur geleden