Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een op drie Nederlanders heeft e-bike

Een op drie Nederlanders heeft e-bike

DEN BOSCH (ANP) - Een op de drie Nederlanders heeft een elektrische fiets. Van alle e-bikes zijn bijna vier op de vijf 'gewone' stadsfietsen. De wat sportievere e-bike staat op nummer twee wat betreft populariteit. Daarna volgen de elektrische bakfietsen, mountainbikes en de zogenaamde Speed Pedelecs, die extra hard kunnen. Dat meldt marktonderzoeker Multiscope. Daarvoor ondervroeg dat bureau ruim 6400 mensen.

Stella is het merk dat door Nederlanders het vaakst als eerste genoemd wordt, maar met 12 procent van de totale markt voor elektrische fietsen is dat bedrijf niet de marktleider. Gazelle en Sparta hebben elk 16 procent van de markt in handen, waarbij Gazelle net iets groter is. Andere bekende makers van e-bikes zijn Batavus en Giant.

Nederlanders zijn erg tevreden met hun elektrische fiets: ze geven hun e-bike gemiddeld een 8,5. Van alle merken krijgt Koga het hoogste cijfer, een 9. Daarna volgen de merken QWIC, Flyer, Stella en Batavus.

Trend zet door

In 2019 werd al een recordaantal van 420.000 nieuwe e-bikes verkocht in Nederland, 2,6 procent meer dan in 2018, volgt uit cijfers van brancheorganisatie BOVAG. Het lijkt erop dat die trend dit jaar doorzet. Afgelopen mei werden rond de 58.000 elektrische fietsen verkocht, een maandrecord. Over de eerste vijf maanden van 2020 werden 149.000 e-bikes afgezet, 12 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit onderzoek van bureau GfK in opdracht van BOVAG.

De coronamaatregelen zorgden in combinatie met het mooie weer voor een ware run op e-bikes afgelopen voorjaar, meldde BOVAG eerder. Voor veel forenzen is de e-bike een uitkomst. Op 1 januari 2020 zijn de fiscale regels voor de fiets van de zaak vereenvoudigd en geldt een bijtelling van 7 procent voor een zakelijke fiets die ook privé wordt gebruikt. Aanbieders van leasefietsen zijn hierop ingesprongen en bieden een grote verscheidenheid aan leasefietsproducten aan.

Meer uit Financieel

Topman Eiffeltoren stapt op na ophef om wegsturen medewerksters

PARIJS (ANP) - De exploitant van de Eiffeltoren heeft dinsdag bekendgemaakt dat de topman van de bezienswaardigheid eind dit jaar vertrekt. Het besluit volgt op de ophef die ontstond toen vrouwelijke medewerkers werden weggestuurd tijdens een bezoek van een hindoeïstische religieuze groep. Patrick Branco Ruivo is sinds 2018 topman van het monument.

4 minuten geleden
Wall Street opent voorzichtig door onzekerheid over inflatie

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het dinsdag bij de opening van de beurzen voorzichtig aan in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen. Ook het uitblijven van vooruitgang in de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran tempert de risicobereidheid.

1 uur geleden
AFM ziet toename misleidende beleggingscontent op sociale media

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten heeft deze zomer een sterke toename gezien in het aantal vragen en negatieve signalen dat zij ontvangt over finfluencing en online beleggingscontent. Finfluencers zijn mensen die via sociale media advies delen over beleggen en financiële producten. "Deze content kan, met of zonder opzet, leiden tot misinformatie, slechte beleggingen of zelfs oplichting", waarschuwt de toezichthouder.

1 uur geleden
Nederlandse organisaties dreigen met rechtszaak om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse organisaties hebben socialemediabedrijf Meta gesommeerd om te stoppen met de verkoop van zijn AI- en camerabril. Doet Meta dit niet binnen twee weken, dan spannen ze een kort geding aan tegen het moederbedrijf van Instagram en Facebook. De bril maakt het stiekem filmen van anderen gemakkelijk en werkt daarmee privacyschendingen en online grensoverschrijdend gedrag in de hand, stellen The Firewall en Offlimits.

1 uur geleden
Groep brancheverenigingen start petitie behoud personeelskorting

DEN HAAG (ANP) - Een groep van 25 brancheverenigingen uit de retail, reisbranche, cultuurbranche, horeca, gastvrijheidsbranche en dienstverleningssector is een petitie gestart voor behoud van een regeling voor personeelskorting. In het Belastingplan 2027 staat het voorstel om deze regeling te schrappen. Volgens de deelnemende brancheorganisaties komt deze arbeidsvoorwaarde in gevaar voor honderdduizenden werknemers.

1 uur geleden
Maker slimme ringen Oura stelt beursgang in VS uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.

3 uur geleden
Run op .si-domeinen na uitspraak Trump over superintelligentie

LJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.

4 uur geleden