Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een op drie Nederlanders heeft e-bike

Een op drie Nederlanders heeft e-bike

DEN BOSCH (ANP) - Een op de drie Nederlanders heeft een elektrische fiets. Van alle e-bikes zijn bijna vier op de vijf 'gewone' stadsfietsen. De wat sportievere e-bike staat op nummer twee wat betreft populariteit. Daarna volgen de elektrische bakfietsen, mountainbikes en de zogenaamde Speed Pedelecs, die extra hard kunnen. Dat meldt marktonderzoeker Multiscope. Daarvoor ondervroeg dat bureau ruim 6400 mensen.

Stella is het merk dat door Nederlanders het vaakst als eerste genoemd wordt, maar met 12 procent van de totale markt voor elektrische fietsen is dat bedrijf niet de marktleider. Gazelle en Sparta hebben elk 16 procent van de markt in handen, waarbij Gazelle net iets groter is. Andere bekende makers van e-bikes zijn Batavus en Giant.

Nederlanders zijn erg tevreden met hun elektrische fiets: ze geven hun e-bike gemiddeld een 8,5. Van alle merken krijgt Koga het hoogste cijfer, een 9. Daarna volgen de merken QWIC, Flyer, Stella en Batavus.

Trend zet door

In 2019 werd al een recordaantal van 420.000 nieuwe e-bikes verkocht in Nederland, 2,6 procent meer dan in 2018, volgt uit cijfers van brancheorganisatie BOVAG. Het lijkt erop dat die trend dit jaar doorzet. Afgelopen mei werden rond de 58.000 elektrische fietsen verkocht, een maandrecord. Over de eerste vijf maanden van 2020 werden 149.000 e-bikes afgezet, 12 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit onderzoek van bureau GfK in opdracht van BOVAG.

De coronamaatregelen zorgden in combinatie met het mooie weer voor een ware run op e-bikes afgelopen voorjaar, meldde BOVAG eerder. Voor veel forenzen is de e-bike een uitkomst. Op 1 januari 2020 zijn de fiscale regels voor de fiets van de zaak vereenvoudigd en geldt een bijtelling van 7 procent voor een zakelijke fiets die ook privé wordt gebruikt. Aanbieders van leasefietsen zijn hierop ingesprongen en bieden een grote verscheidenheid aan leasefietsproducten aan.

Meer uit Financieel

AEX opent hoger, Arcadis zakt na bekendmaking banenverlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.

30 minuten geleden
Nederland: dit jaar geen akkoord EU-begroting zonder verlaging

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.

42 minuten geleden
Hornbach: meer omzet door vraag naar verkoeling in hete zomer

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.

1 uur geleden
FT: Nederland en andere landen stellen EU begrotingsultimatum

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.

2 uur geleden
Webwinkel Shein onderuit op beurs Hongkong na cijfers

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.

2 uur geleden
Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen, maakte het advies- en ingenieursbureau bekend. De Nederlandse onderneming kondigde verder aan het merendeel van zijn architectuuractiviteiten af te stoten, evenals de activiteiten in China.

2 uur geleden
OpenAI ziet af van lancering nieuwste AI-model om veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.

5 uur geleden