Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een op drie kiezers overweegt stemmen per post

Een op drie kiezers overweegt stemmen per post

DEN HAAG (ANP) - Als in maart per post kan worden gestemd, overweegt een derde van de mensen die willen stemmen om van deze optie gebruik te maken. Dat blijkt uit een peiling van Maurice de Hond. Het kabinet onderzoekt de mogelijkheid om bij de Tweede Kamerverkiezingen volgend jaar per post te stemmen, vanwege het coronavirus.

Is stemmen per post bij de verkiezingen in maart niet mogelijk, dan overweegt 11 procent van degenen die wel van plan waren hun stem uit te brengen om dit toch niet te doen. Partijen als CDA, ChristenUnie, PvdA, Partij voor de Dieren, SP en 50PLUS zullen daar het meeste last van hebben, aldus De Hond. Van de potentiële kiezers van deze partijen overweegt dan rond de 15 procent thuis te blijven. FVD, D66 en PVV zullen er het minste last van hebben. Rond de 5 procent van de kiezers die mogelijk op deze partijen stemmen, overweegt dan thuis te blijven.

Als dit scenario echt wordt, zou dat FVD en D66 een tot twee zetels extra kunnen opleveren, en PVV twee tot drie, ten koste van met name CDA, PvdA of SP, aldus De Hond. "Hoewel overwegen nog niet betekent dat mensen dan zeker niet gaan stemmen", tekent de opiniepeiler aan.

Meer uit Binnenland

Rechtbank doet uitspraak in zaak Greenpeace over stikstof

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag doet uitspraak in de zaak die Greenpeace heeft aangespannen tegen de Staat. De milieuorganisatie wil dat de Staat gedwongen wordt om snel veel minder stikstof neer te laten komen op kwetsbare natuur.

1 uur geleden
Halsema: VVD-plan voor inperken demonstratierecht helpt ons niet

HILVERSUM (ANP) - Met de plannen van de VVD voor strengere regels tegen demonstraties die de openbare orde verstoren, zijn gemeenten niet geholpen. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in het BNNVARA-programma Bar Laat. Volgens haar zijn voor de uitvoering van de plannen meer politiemensen nodig dan nu bij demonstraties, terwijl de politie kampt met personeelstekorten.

4 uur geleden
Rijksmuseum krijgt beeld van Bernini permanent in bruikleen

AMSTERDAM (ANP) - Het Rijksmuseum in Amsterdam krijgt een beeld van de Italiaanse kunstenaar Bernini permanent in bruikleen. Het is het enige beeld van de wereldberoemde beeldhouwer in Nederland, meldt het museum woensdag. Het gaat om een terracotta modelbeeld van de Griekse zeegod Triton, staand op een schelp. Het beeld werd in opdracht van paus Innocentius X gemaakt voor een fontein op het Piazza Navona in Rome.

4 uur geleden
Bewoners Tarwekamp kunnen voorlopig niet terug, pand te onveilig

DEN HAAG (ANP) - Bewoners van de Haagse Tarwekamp kunnen voorlopig niet naar hun appartement terugkeren. Een groot deel van de koopwoningen in het pand is nog niet veilig na de fatale explosies van 7 december, meldt de gemeente Den Haag namens de bewoners en de Vereniging van Eigenaren. Dat blijkt uit bouwkundig onderzoek dat door een extern adviesbureau is uitgevoerd.

7 uur geleden
Nog één Nederlander wil weg uit de Gazastrook

DEN HAAG (ANP) - In de Gazastrook verblijft nog één Nederlander die weg wil uit de verwoeste Palestijnse kuststrook. Israël laat hem om veiligheidsredenen niet vertrekken, zei minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) in de Tweede Kamer. Vier andere Nederlanders willen om familieredenen in de Gazastrook blijven, zei de minister.

8 uur geleden
Automobilist (78) overleden door ongeluk met vrachtwagen op N322

AFFERDEN (ANP) - Een 78-jarige man uit Nijmegen is dinsdagmiddag overleden door een verkeersongeluk op de N322 bij het Gelderse Afferden. Bij het ongeval waren een personenauto en een vrachtwagen betrokken. De man bestuurde de auto, waarin ook een 75-jarige vrouw uit Nijmegen zat. Zij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.

10 uur geleden
Onderzoek TU Eindhoven naar cyberaanval in april klaar

EINDHOVEN (ANP) - De Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) laat uitzoeken hoe hackers ruim een week geleden hebben geprobeerd binnen te dringen in haar computernetwerk. Dat onderzoek, uitgevoerd door cyberbeveiliger Fox-IT, wordt op zijn vroegst in april gepubliceerd. Dan komt ook een ander onderzoek naar buiten, naar de manier waarop de universiteit op de aanval heeft gereageerd.

11 uur geleden