Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een op drie COA-medewerkers Ter Apel ziek thuis

Een op drie COA-medewerkers Ter Apel ziek thuis

DEN HAAG (ANP) - Een op de drie medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in Ter Apel zit ziek thuis. Een woordvoerder van het COA bevestigt berichtgeving hierover van NRC. Volgens de zegsman wordt dit hoge ziekteverzuim veroorzaakt door een veel te hoge werkdruk.

Die hoge werkdruk komt door de enorme toestroom bij Ter Apel, waar naast de COA-opvang het aanmeldcentrum zit van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Bij Ter Apel was het de afgelopen tijd zo druk dat er zelfs mensen in de buitenlucht moesten slapen. Daarbij hebben deze asielzoekers, gevlucht voor oorlogsgeweld "of andere vreselijke situaties", volgens hem ook nog eens veel aandacht nodig. "Het was de afgelopen maanden veel te druk, met weinig uitzicht op verbetering voor de medewerkers", aldus de woordvoerder.

Vorige week gaf het COA al aan dat het duidelijk is dat de asielopvang in Nederland is vastgelopen, wat al een tijd zichtbaar is in Ter Apel. "Voor de medewerkers in Ter Apel is het niet vol te houden om onder deze omstandigheden het werk te blijven doen. COA-medewerkers in het hele land leven met hen mee en ervaren zelf ook dat ze soms over grenzen heen gaan. Dat geldt ook voor de bewoners van wie velen van de ene crisisnoodopvang naar de andere gaan of langere tijd in evenementenhallen moeten verblijven met onder andere een gebrek aan privacy en minimale voorzieningen", aldus het COA.

Landelijk

Ook landelijk is het ziekteverzuim bij het COA, dat zo'n 114 locaties telt, met 9 procent hoog. Waardoor dat cijfer zo hoog is, weet de woordvoerder niet precies. De zegsman bevestigt verder dat er zo'n duizend vacatures zijn.

De woordvoerder laat verder weten dat van alle kanten plannen worden gemaakt om Ter Apel te ontlasten. Zo wordt gesproken over een tweede aanmeldcentrum en wordt geprobeerd extra opvangcapaciteit te realiseren, onder meer door cruiseschepen in te zetten. Verder wordt getracht de druk op bestaande asielzoekerscentra te verlichten door vergunninghouders versneld door te laten stromen naar gemeenten, zodat er plek komt voor mensen uit Ter Apel. Dit alles zou ook moeten helpen de werkdruk van de medewerkers in Ter Apel te verlichten, aldus de zegsman.

De woordvoerder spreekt tegen dat het COA op instorten zou staan, zoals NRC kopte. "Wij zorgen voor de opvang van 43.000 mensen. Die opvang wordt op zeer professionele wijze met veel toewijding uitgevoerd", zegt hij. "Er staat niets op instorten. Maar het piept en kraakt op sommige plekken."

Meer uit Binnenland

Alle aanmeldingen gedupeerden toeslagenschandaal beoordeeld

DEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Greenpeace gaat door met bezetting hoofdgebouw Lelystad Airport

LELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".

4 uur geleden
VU kondigt week na artikel over Marlon U. maatregelen aan

AMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.

4 uur geleden
Moskeeën ontvangen vlak voor ramadan brief tegen 'islamisering'

GRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.

4 uur geleden
Ook Nederlands geld in nieuw wapenpakket uit VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.

5 uur geleden
Slachtofferhulp over kritiek op reclassering: vertrouwen cruciaal

UTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.

5 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers leggen 2 maart in hele land werk neer

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in de jeugdzorg leggen maandag 2 maart in heel Nederland 24 uur het werk neer. Dat melden vakbonden FNV, CNV en FBZ. De werknemers verzamelen zich in Utrecht uit protest tegen de vastgelopen cao-onderhandelingen.

6 uur geleden