Een op de tien die werkt, krijgt burnout na sterven dierbare
DEN HAAG (ANP) - Een op de tien mensen die werkt en een dierbare heeft verloren, loopt door de combinatie van werken en rouw tegen een burn-out aan. Dat blijkt uit onderzoek dat CNV onder 1100 werkenden liet uitvoeren door Maurice de Hond.
Uit de resultaten blijkt dat 44 procent de afgelopen tien jaar te maken kreeg met verlies van een dierbare en daardoor meerdere dagen niet kon werken. Een derde van de respondenten meldde zich kort ziek, 9 procent deed dat voor langere tijd. Meer dan een kwart geeft aan te snel weer aan het werk te zijn gegaan.
Ruim 20 procent zegt te weinig ondersteuning van zijn of haar werkgever te hebben gehad om het werk weer goed op te pakken. De helft van de groep "rouwende werkenden" vindt dat de bestaande regelingen voor rouwverlof ontoereikend zijn. 51 procent steunt een "flexibel opneembaar rouwverlof" van zo'n twee weken, aldus CNV.
Meer uit Binnenland
AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
51 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
9 uur geleden