Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een op de drie ex-gedetineerden wordt dakloos

Een op de drie ex-gedetineerden wordt dakloos

DEN HAAG (ANP) - Een op de drie ex-gedetineerden wordt dakloos. Voor voormalige gevangenen is het lastig om een huis te vinden, omdat ze weinig of geen inkomen hebben doordat ze vaak hun baan zijn verloren tijdens detentie. Dat zegt onderzoekster Maaike Wensveen, die donderdag 16 januari op haar bevindingen promoveert aan de Universiteit Leiden.

Wanneer het ex-gedetineerden niet lukt om een stabiele woonsituatie te vinden, gaan zij eerder opnieuw de fout in, blijkt uit het onderzoek. Delinquenten die bij vrijlating naar een nieuwe omgeving verhuizen, plegen overigens minder vaak opnieuw een misdrijf dan wanneer zij in dezelfde buurt blijven wonen.

Voor het onderzoek interviewde Wensveen 1900 mannelijke gedetineerden over een periode van enkele jaren, zowel tijdens hun detentie als na vrijlating. Mensen die wisselende logeeradressen hebben, bijvoorbeeld bij familie of vrienden, beschouwt Wensveen in het onderzoek ook als dakloos.

"Deze resultaten maken duidelijk dat de hulpverlening op het gebied van huisvesting maatwerk moet zijn en hulpverleners per gedetineerde moeten kijken wat nodig is om dakloosheid te voorkomen of op te lossen", aldus de promovenda.

Meer uit Binnenland

Gemeenten delen pride-vlaggen uit voor Paarse Vrijdag

DEN HAAG (ANP) - In meerdere gemeenten kunnen inwoners gratis pride-vlaggen ophalen. Volgende week is Paarse Vrijdag, en enkele dagen later coming-outdag. Met de regenboogvlag kunnen mensen hun stadgenoten steunen, is de gedachte.

23 minuten geleden
Vakbond wil betere bescherming DJI-medewerkers na schietpartij

DEN BOSCH (ANP) - Betere bescherming van privégegevens, een duidelijk handelingsperspectief bij dreiging en betere afstemming met politie en werkgever. Dat zijn concrete maatregelen die vakbond Juvox noemt om medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) te beschermen tegen bedreiging en geweld, ook buiten de gevangenismuren.

26 minuten geleden
Vereniging Eigen Huis vindt makelaarsregister deel van oplossing

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) noemt het voorstel van minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) voor een verplicht register van makelaars slechts een deel van de oplossing. Met het voorstel wil de woonminister ervoor zorgen dat makelaars zich houden aan wettelijke gedragsnormen.

35 minuten geleden
VS nodigen Nederland opnieuw uit voor onderonsje NAVO-kopgroep

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland is opnieuw uitgenodigd voor overleg met de VS en een selecte groep koplopers binnen de NAVO. Ze komen later deze maand bijeen in Polen, bevestigen ingewijden.

53 minuten geleden
Vier nieuwe sterfgevallen door besmetting met westnijlvirus

BILTHOVEN (ANP) - Sinds de vorige update van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu van 24 september zijn vier mensen overleden aan een besmetting met het westnijlvirus. In totaal zijn twaalf nieuwe besmettingen geregistreerd, meldt het RIVM. Alle besmette patiënten kregen het virus door een beet van een besmette mug. Het totale aantal gemelde besmettingen in Nederland komt daarmee op 56. In 2026 zijn in totaal negen patiënten met een westnijlvirusinfectie overleden.

1 uur geleden
Nachtopvang voor asielzoekers in Ter Apel verhuist naar Beilen

BEILEN (ANP) - De tijdelijke nachtopvang voor asielzoekers die in Ter Apel geen slaapplek hebben, verhuist vanaf 12 oktober van Zuidwolde en Warffum naar het evenemententerrein in Beilen. Dat bevestigt het Rode Kruis. De gemeente Midden-Drenthe stelt daar op verzoek van de minister van Asiel en Migratie ruimte beschikbaar.

1 uur geleden
NVM steunt registerplicht makelaars, maar mist opleidingseis

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) steunt het voorstel van woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan om makelaars te verplichten zich in te schrijven in een beroepsregister. De makelaarsvereniging had alleen graag gezien dat makelaars die zich willen inschrijven moeten voldoen aan een opleidingseis en aantoonbaar vakbekwaam zijn.

3 uur geleden