Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een op de drie ex-gedetineerden wordt dakloos

Een op de drie ex-gedetineerden wordt dakloos

DEN HAAG (ANP) - Een op de drie ex-gedetineerden wordt dakloos. Voor voormalige gevangenen is het lastig om een huis te vinden, omdat ze weinig of geen inkomen hebben doordat ze vaak hun baan zijn verloren tijdens detentie. Dat zegt onderzoekster Maaike Wensveen, die donderdag 16 januari op haar bevindingen promoveert aan de Universiteit Leiden.

Wanneer het ex-gedetineerden niet lukt om een stabiele woonsituatie te vinden, gaan zij eerder opnieuw de fout in, blijkt uit het onderzoek. Delinquenten die bij vrijlating naar een nieuwe omgeving verhuizen, plegen overigens minder vaak opnieuw een misdrijf dan wanneer zij in dezelfde buurt blijven wonen.

Voor het onderzoek interviewde Wensveen 1900 mannelijke gedetineerden over een periode van enkele jaren, zowel tijdens hun detentie als na vrijlating. Mensen die wisselende logeeradressen hebben, bijvoorbeeld bij familie of vrienden, beschouwt Wensveen in het onderzoek ook als dakloos.

"Deze resultaten maken duidelijk dat de hulpverlening op het gebied van huisvesting maatwerk moet zijn en hulpverleners per gedetineerde moeten kijken wat nodig is om dakloosheid te voorkomen of op te lossen", aldus de promovenda.

Meer uit Binnenland

ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

1 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

1 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

3 uur geleden
OM ziet buitenlandse hand achter acties aangehouden Egyptenaar

DEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.

3 uur geleden
Politie bekijkt deel onbehandelde aangiften uit 2024 opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De politie gaat een deel van de ruim 10.000 onbehandelde aangiften en meldingen uit 2024 opnieuw beoordelen. Justitieminister David van Weel (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het in eerste instantie gaat om de aangiften voor moord en doodslag, pogingen daartoe en ernstige zedenzaken.

4 uur geleden
Koningspaar betuigt steun aan betrokkenen na treinramp in Spanje

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.

5 uur geleden
Dijkgraven willen meer investeringen in beschikbaarheid zoetwater

ROERMOND (ANP) - Meer regie, samenwerking en investeringen zijn nodig om Nederland van voldoende zoetwater te blijven voorzien. Die oproep doen de hoogste bestuurders van twaalf waterschappen. De extreme droogte van afgelopen zomer heeft laten zien hoe kwetsbaar het watersysteem is, zeggen de dijk- en watergraven. "Droogtemaatregelen dulden geen uitstel meer."

5 uur geleden