
Een op acht kantoren hoeft niet te voldoen aan duurzaamheidsregel
AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 12 procent van alle kantoren in Nederland is een monument dat niet hoeft te voldoen aan de duurzaamheidsregels. De eigenaren zijn niet verplicht om ervoor te zorgen dat de gebouwen een energielabel C of beter krijgen. Vastgoedadviseur Savills noemt die uitzondering ongewenst.
De uitzondering geldt voor in totaal 3,2 miljoen vierkante meter aan kantoorruimte, heeft Savills uitgerekend. Volgens het bedrijf staat dat gelijk aan alle kantoren in Rotterdam, Den Haag en Eindhoven bij elkaar. Vooral Middelburg (34 procent), Haarlem (33 procent) en Maastricht (30 procent) hebben relatief veel kantoren met uitzonderingen.
Twee op de drie gebouwen met uitzonderingen zijn rijksmonumenten. De andere kantoren zijn monumenten van gemeenten en provincies. Zij mogen energielabel D of lager hebben.
Savills zegt dat de verduurzaming van kantoren langzamer gaat door de uitzondering. Volgens de adviseur kunnen sommige monumentale kantoren best duurzamer gemaakt worden "met oog voor de karakteristieke eigenschappen". Daarom zouden er specifieke normen voor monumenten moeten komen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen is maandagavond getroffen door meerdere ddos-aanvallen. De eerste aanval was rond 19.00 uur en had gevolgen voor klanten in Europa. De problemen werden verholpen, maar rond 20.35 uur meldde het bedrijf een tweede ddos-aanval. De functionaliteiten werden wederom grotendeels hersteld, maar rond 23.35 uur was er opnieuw sprake van een "beperkte beschikbaarheid van diensten", aldus het bedrijf.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten gingen maandag onderuit nadat president Donald Trump opnieuw tekeerging tegen Fed-voorzitter Jerome Powell. Trump riep de centrale bank op om de rente te verlagen, terwijl steeds meer signalen erop wijzen dat zijn handelsoorlog de economie van de Verenigde Staten richting een recessie duwt. In een bericht op sociale media maakte Trump de voorzitter van de centrale bank uit voor "meneer Te Laat" en een "grote loser."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse overheid wil dat er stevige beperkingen worden opgelegd aan Google, om te voorkomen dat het techbedrijf zijn AI-producten gebruikt om zijn dominante positie in het online zoeken verder uit te breiden. Dat stelde een advocaat van het ministerie van Justitie maandag bij de start van een historische mededingingszaak.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump overlegt maandag in het Witte Huis met topbestuurders van grote Amerikaanse winkelketens, zoals Walmart, Home Depot, Lowe's en Target over de gevolgen van importheffingen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - CATL, 's werelds grootste accuproducent, presenteerde maandag een nieuwe natrium-ionbatterij die de elektrische automarkt naar eigen zeggen ingrijpend zal veranderen. Volgens de Chinezen is de technologie goedkoper en in sommige opzichten een veiliger alternatief voor de gangbare lithium-ionbatterijen. Die kunnen bij beschadiging brandgevaarlijk zijn.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde maandag dat de economie in de Verenigde Staten mogelijk zal vertragen als de Federal Reserve niet onmiddellijk overgaat tot het verlagen van de rente. Het is de zoveelste uithaal van Trump richting Fed-voorzitter Jerome Powell.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten openden maandag opnieuw in het rood, waarmee de verliezen van vorige week werden voortgezet. Beleggers reageerden teleurgesteld op het uitblijven van vooruitgang in de wereldwijde handelsbesprekingen. Ook maken zij zich zorgen over de Amerikaanse regering die onderzoekt of Jerome Powell, voorzitter van de centrale bank, ontslagen kan worden. President Donald Trump is ontevreden over het rentebeleid van de Federal Reserve, dat onafhankelijk van de Amerikaanse regering is.
13 uur geleden