Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eén Nederlands evacuatievliegtuig in regio Afghanistan kapot

Eén Nederlands evacuatievliegtuig in regio Afghanistan kapot

DEN HAAG (ANP) - Een van de Nederlandse vliegtuigen waarmee mensen uit de Afghaanse hoofdstad Kabul moeten worden gehaald, heeft een technisch defect. Dat heeft het ministerie van Defensie donderdag op Twitter laten weten. Het gaat om een C-130 Hercules-transportvliegtuig. Het defect trad op tijdens het remmen, lichtte een woordvoerder van Defensie toe.

"Er wordt hard gewerkt aan een oplossing. Ook maken we zoveel als mogelijk gebruik van andere opties zoals vluchten van partnerlanden om mensen op te halen uit Kabul", aldus het ministerie.

"Wij proberen er alles aan te doen om zoveel mogelijk mensen daar veilig weg te krijgen, net zoals alle landen", benadrukt demissionair premier Mark Rutte. "We helpen elkaar, dat is heel belangrijk."

Nederland wil ongeveer drie keer per dag mensen per vliegtuig weghalen uit Kabul, zei kolonel Peter Tankink woensdag, die de evacuatie coördineert vanuit Den Haag. De twee C-130-toestellen moeten een luchtbrug vormen tussen Afghanistan en een veilig land in de regio. Van daaruit worden de evacués met een groter toestel naar Nederland gebracht.

Een groep van 35 uit Afghanistan geëvacueerde Nederlanders landde woensdagavond op Schiphol. Ze konden eerder op de dag instappen bij een C-17-toestel in Kabul dat door verschillende NAVO-landen wordt gebruikt. Onderweg werd een tussenstop gemaakt in de Georgische hoofdstad Tbilisi.

Meer uit Binnenland

Twee gewonden bij steekpartij Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Bij een steekpartij aan de Oude Stadsgracht in het centrum van Eindhoven zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee personen gewond geraakt. De twee mannen zijn naar het ziekenhuis gebracht voor behandeling.

2 uur geleden
Brand in woonzorgcentrum in Tilburg onder controle

TILBURG (ANP) - De brand in het woonzorgcentrum in Tilburg is onder controle. De brandweer inspecteert het complex de Leyhoeve aan de Dokter Bloemenlaan en verricht metingen, meldde de veiligheidsregio rond 19.00 uur. Door de brand raakten vier mensen gewond, van wie drie zwaargewond. Volgens de veiligheidsregio lijkt het erop dat de brand begon in een meterkast.

8 uur geleden
Drie zwaargewonden door brand in woonzorgcentrum Tilburg

TILBURG (ANP) - Door een brand in een woonzorgcentrum in Tilburg zijn drie mensen zwaargewond geraakt. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de veiligheidsregio. Wat hun verwondingen zijn, is niet bekendgemaakt.

12 uur geleden
Schademeldingen na beving Zeerijp gestegen tot boven de 750

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is zaterdagmiddag verder opgelopen. Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zegt tot 16.00 uur 758 meldingen te hebben ontvangen. Eerder op de dag waren dat er 593, een ruime verdubbeling ten opzichte van de 246 meldingen vrijdag.

13 uur geleden
Ook Nederlandse toeristen in door noodweer getroffen Albufeira

ALBUFEIRA (ANP) - In de door noodweer getroffen Portugese kustplaats Albufeira zijn momenteel ook Nederlanders op vakantie. Via TUI verblijven twee Nederlanders in het resort Eden Villas & Appartments waarvan het dak van het restaurant deels instortte.

15 uur geleden
Eerbetoon aan Dieuwertje Blok na landelijke intocht Sinterklaas

TEXEL (ANP) - Aan het einde van de uitzending van het Sinterklaasjournaal over de landelijke intocht van de goedheiligman op Texel verscheen in beeld een eerbetoon aan oud-presentatrice Dieuwertje Blok. Zij overleed in maart dit jaar aan de gevolgen van kanker.

17 uur geleden
Stoomboot met Sinterklaas en pieten aangekomen op Texel

TEXEL (ANP) - Sinterklaas en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen in de haven van Oudeschild op Texel voor de landelijke intocht. Sinterklaas werd op het Waddeneiland welkom geheten door burgemeester Mark Pol en duizenden bezoekers, onder wie veel kinderen.

18 uur geleden