Een joint roken in Frankrijk nog slechts beboet met 200 euro
PARIJS (ANP/AFP) - Een joint roken of andere verboden drugs gebruiken in Frankrijk kan vanaf september leiden tot een boete van 200 euro, die snel kan worden betaald. Bij snelle betaling gaat er zelfs 50 euro af. Na 45 dagen wordt het aanzienlijk meer. De sanctie moet een einde maken aan de rompslomp die de wetgeving tot dusver voor drugsgebruikers in petto heeft; een rechtszaak en tot een jaar cel en boetes tot 3750 euro.
In de praktijk leidt dit echter meestal tot afzien van vervolging en vermaningen aan het adres van de gebruiker. De regering kiest nu voor een duidelijk en snel uitvoerbaar sanctiebeleid. Dat is al uitgeprobeerd in Reims en in Rennes en dat is goed bevallen volgens de autoriteiten. Het land heeft al vijftig jaar strenge wetgeving tegen drugs, maar Fransen zijn in Europa naar inwoneraantal de grootste consumenten van cannabis.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius is maandagochtend heropend na twee sluitingen wegens incidenten met ballonnen. Litouwen zegt dat Belarus de verstoringen heeft veroorzaakt met weerballonnen die smokkelwaar, zoals sigaretten, vervoerden en spreekt van een "hybride aanval".
7 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse acteur Udo Kier is zondag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn partner bevestigd aan vakblad Variety. Kier speelde de afgelopen zes decennia in meer dan tweehonderd films en series.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De driedaagse staking in België heeft gevolgen voor reizigers die naar of in België reizen. Maandag zou alleen het spoorwegpersoneel staken, maar medewerkers van bussen, metro en trams sloten zich ook aan. Daardoor rijden er niet alleen minder treinen, maar ook minder bussen, metro's en trams.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever en zijn vicepremiers zijn het na een marathonoverleg eens geworden over de begroting. Ze overlegden ongeveer twintig uur.
2 uur geledenDENPASAR (ANP/DPA) - De gouverneur van Bali, Wayan Koster, heeft besloten dat een zwaar bekritiseerde lift naar een strand op het eiland Nusa Penida moet worden afgebroken. De ontwikkelaar van de ruim 180 meter hoge lift krijgt daar zes maanden de tijd voor. De bouw, die al voor 70 procent was voltooid, werd een maand geleden stilgelegd omdat de vergunningen niet in orde waren.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro zegt dat hij medicijnen slikte die hem "paranoïde" maakten en ervoor zorgden dat hij last had van hallucinaties. Dat zou ervoor hebben gezorgd dat hij probeerde zijn enkelband te breken, liet Bolsonaro zondag aan een rechter weten. Hij ontkent dat er sprake was van een ontsnappingspoging.
4 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Een trouwe bondgenoot van de separatistische Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik heeft de presidentsverkiezingen in Srpska gewonnen. Volgens de eerste uitslagen kreeg Sinisa Karan 50,89 procent van de stemmen in de autonome Servische Republiek binnen Bosnië.
5 uur geleden