Eén dodelijk slachtoffer bij schietpartij in Duitse collegezaal
HEIDELBERG (ANP/RTR/AFP) - De student die maandag het vuur opende op een universiteit in het Duitse Heidelberg heeft een 23-jarige vrouw gedood en drie anderen verwond. De vrouw bezweek uren na de aanslag in een ziekenhuis, zeiden autoriteiten op een persconferentie.
De schutter was een 18-jarige student zonder strafblad. Volgens de politie had hij twee vuurwapens in het buitenland gekocht en had hij nog meer dan honderd patronen bij zich. Onduidelijk is waarom hij is gestopt met schieten, zei de politie. Bij het lichaam van de schutter lag een rugzak. Pas na onderzoek door explosievenexperts van de rugzak kon de politie de man naderen.
De politie heeft het huis van de man in Mannheim doorzocht, maar kon nog niets zeggen over een motief, al zijn er wel aanwijzingen dat hij kampte met psychische problemen. Vlak voor de schietpartij had hij zijn vader nog een WhatsAppbericht gestuurd met de boodschap dat "mensen nu gestraft moesten worden". De schutter beroofde zichzelf met zijn vuurwapen van het leven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.
6 uur geleden