Eén dodelijk slachtoffer bij schietpartij in Duitse collegezaal
HEIDELBERG (ANP/RTR/AFP) - De student die maandag het vuur opende op een universiteit in het Duitse Heidelberg heeft een 23-jarige vrouw gedood en drie anderen verwond. De vrouw bezweek uren na de aanslag in een ziekenhuis, zeiden autoriteiten op een persconferentie.
De schutter was een 18-jarige student zonder strafblad. Volgens de politie had hij twee vuurwapens in het buitenland gekocht en had hij nog meer dan honderd patronen bij zich. Onduidelijk is waarom hij is gestopt met schieten, zei de politie. Bij het lichaam van de schutter lag een rugzak. Pas na onderzoek door explosievenexperts van de rugzak kon de politie de man naderen.
De politie heeft het huis van de man in Mannheim doorzocht, maar kon nog niets zeggen over een motief, al zijn er wel aanwijzingen dat hij kampte met psychische problemen. Vlak voor de schietpartij had hij zijn vader nog een WhatsAppbericht gestuurd met de boodschap dat "mensen nu gestraft moesten worden". De schutter beroofde zichzelf met zijn vuurwapen van het leven.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Suriname neemt met staatseer afscheid van oud-president Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart op 67-jarige leeftijd overleed. De witte houten kist met zijn lichaam, bedekt met de Surinaamse vlag, arriveerde dinsdagochtend vroeg met militaire begeleiding bij huize Santokhi in Lelydorp, ruim twintig kilometer van Paramaribo. Familie, buurtgenoten en politieke vrienden namen daar afscheid van 'Chan'.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft een aantal voorwaarden opgesteld voor een duurzame vrede met de Verenigde Staten, zegt een Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Een van die voorwaarden zou zijn dat Iran toestemming krijgt om tol te heffen op de Straat van Hormuz, de zeestraat die zeer belangrijk is voor de wereldwijde oliehandel.
33 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten melden dat zeker één schutter om het leven is gekomen door een vuurgevecht met de politie nabij het Israëlische consulaat in Istanbul. Nog eens twee aanvallers raakten gewond, meldt gouverneur Davut Gül.
37 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in de buurt van het Israëlische consulaat in Istanbul. Ook raakten twee agenten gewond, berichten Turkse media.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in aanloop naar spannende parlementsverkiezingen aangekomen in Hongarije. Hij gaat daar de Hongaarse premier Viktor Orbán bezoeken en volgens bronnen gaan ze ook samen op campagne. Op beelden is te zien dat minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó de prominente gast ontving nadat zijn vliegtuig was geland.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.
3 uur geleden