Eén dodelijk slachtoffer bij schietpartij in Duitse collegezaal
HEIDELBERG (ANP/RTR/AFP) - De student die maandag het vuur opende op een universiteit in het Duitse Heidelberg heeft een 23-jarige vrouw gedood en drie anderen verwond. De vrouw bezweek uren na de aanslag in een ziekenhuis, zeiden autoriteiten op een persconferentie.
De schutter was een 18-jarige student zonder strafblad. Volgens de politie had hij twee vuurwapens in het buitenland gekocht en had hij nog meer dan honderd patronen bij zich. Onduidelijk is waarom hij is gestopt met schieten, zei de politie. Bij het lichaam van de schutter lag een rugzak. Pas na onderzoek door explosievenexperts van de rugzak kon de politie de man naderen.
De politie heeft het huis van de man in Mannheim doorzocht, maar kon nog niets zeggen over een motief, al zijn er wel aanwijzingen dat hij kampte met psychische problemen. Vlak voor de schietpartij had hij zijn vader nog een WhatsAppbericht gestuurd met de boodschap dat "mensen nu gestraft moesten worden". De schutter beroofde zichzelf met zijn vuurwapen van het leven.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
3 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
4 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
6 uur geleden