Eén dodelijk slachtoffer bij schietpartij in Duitse collegezaal
HEIDELBERG (ANP/RTR/AFP) - De student die maandag het vuur opende op een universiteit in het Duitse Heidelberg heeft een 23-jarige vrouw gedood en drie anderen verwond. De vrouw bezweek uren na de aanslag in een ziekenhuis, zeiden autoriteiten op een persconferentie.
De schutter was een 18-jarige student zonder strafblad. Volgens de politie had hij twee vuurwapens in het buitenland gekocht en had hij nog meer dan honderd patronen bij zich. Onduidelijk is waarom hij is gestopt met schieten, zei de politie. Bij het lichaam van de schutter lag een rugzak. Pas na onderzoek door explosievenexperts van de rugzak kon de politie de man naderen.
De politie heeft het huis van de man in Mannheim doorzocht, maar kon nog niets zeggen over een motief, al zijn er wel aanwijzingen dat hij kampte met psychische problemen. Vlak voor de schietpartij had hij zijn vader nog een WhatsAppbericht gestuurd met de boodschap dat "mensen nu gestraft moesten worden". De schutter beroofde zichzelf met zijn vuurwapen van het leven.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
30 minuten geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
32 minuten geledenARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
4 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
5 uur geleden