Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een derde van Pakistan staat onder water

Een derde van Pakistan staat onder water

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Een derde van Pakistan staat onder water als gevolg van overstromingen veroorzaakt door de ergste moessonregens in een decennium. Minister van Klimaatverandering Sherry Rehman spreekt van een "crisis van onvoorstelbare proporties".

"Het is allemaal één grote oceaan, er is geen droog land om het water naar weg te pompen", aldus de minister. Door de regen zijn rivieren buiten hun oevers getreden. Vele woningen zijn weggespoeld en er is veel landbouwgrond verloren gegaan. Zo'n 33 miljoen Pakistanen zijn door het noodweer getroffen, dat komt neer op een op de zeven inwoners.

De seizoensgebonden regens hebben sinds juni officieel iets meer dan duizend mensen het leven gekost, maar het werkelijke dodental kan veel hoger liggen. Door schade aan wegen en bruggen zijn honderden dorpen in het bergachtige noorden afgesneden van de rest van Pakistan. De overstromingen zijn vergelijkbaar met die van 2010, de ergste ooit geregistreerd. Er vielen toen meer dan 2000 doden.

Geïmproviseerde kampen

De gevallen hoeveelheid regen in heel Pakistan is volgens de meteorologische dienst twee keer hoger dan gebruikelijk. In de provincies Beloetsjistan en Sindh is vier keer meer regen gevallen dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Sinds juni is in Padidan (Sindh) meer dan 1,2 meter regen gevallen. Dat maakt van Padidan de natste plaats van het land.

Ontheemde Pakistanen zoeken hun toevlucht in geïmproviseerde kampen die in heel het land opduiken en slapen ook op bijvoorbeeld verhoogde snelwegen. De Pakistaanse regering heeft de noodtoestand uitgeroepen en vraagt de internationale gemeenschap om hulp. De eerste vluchten met hulp arriveerden zondag, vanuit Turkije en de Verenigde Arabische Emiraten.

Meer uit Buitenland

Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

2 uur geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

6 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

7 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

7 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

8 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

9 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

9 uur geleden