Een derde van Nederlanders wil wolf niet in Nederland
DEN HAAG (ANP) - Een op de drie Nederlanders vindt dat de wolf niet in Nederland thuishoort. Vooral inwoners van Drenthe en Flevoland zijn tegen de aanwezigheid van de wolf. Dit concluderen Kieskompas en het ANP op basis van een enquête die bijna 15.000 Nederlanders hebben ingevuld.
Het aantal Nederlanders dat vindt dat de wolf niet in Nederland thuishoort, is even hoog als vorig jaar. Het deel van de mensen dat voorstander is van de wolf, is afgelopen jaar gedaald: van 41 procent naar 36 procent. De rest heeft geen mening of weet het niet.
Er bestaat al lange tijd discussie over de aanwezigheid van de wolf in Nederland. Eerder deze week beet een wolf in Leusden een kind. In hetzelfde gebied werd eerder deze maand een hond gebeten en meegenomen door vermoedelijk een wolf. In Drenthe werd begin deze week met flyers gewaarschuwd voor de aanwezigheid van de wolf in natuurgebieden.
Stemgedrag
Drenthe is de enige provincie waar meer dan de helft van de inwoners tegen de wolf is. In Utrecht, Zuid-Holland en Overijssel is minder dan een derde van de inwoners tegen dit roofdier.
Uit de enquête blijkt dat de mening over de wolf sterk afhangt van iemands stemgedrag. Bijna driekwart van de mensen die tijdens de Tweede Kamerverkiezingen van november vorig jaar op de SGP stemden, is tegen de wolf. Ook de meerderheid van de mensen die op de BBB (59 procent van de kiezers) of de FvD (53 procent van de kiezers) stemden, vindt dat de wolf niet in Nederland thuishoort. Bijna alle mensen die op PvdD, GL-PvdA of Volt stemden, zijn juist voorstander van de wolf.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - Een 49-jarige man uit de Limburgse gemeente Horst aan de Maas is de enige verdachte die nog vastzit in het onderzoek naar het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. De man zit veertien dagen in voorarrest, zeggen woordvoerders van de politie Limburg en het Openbaar Ministerie in Limburg.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de strafzaak tegen oud-advocaat Inez Weski. Het OM zegt "zeer tevreden" te zijn over het feit dat de rechtbank vrijwel al het door justitie ingebrachte bewijs heeft overgenomen en dat zij "het handelen van de verdachte in zeer krachtige bewoordingen heeft afgekeurd". Ook Weski ziet af van hoger beroep.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Tegenstanders van de komst van de Amerikaanse rapper Ye gaan zaterdag demonstreren bij het GelreDome in Arnhem. Zo zegt het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) "zeker met protestborden" aanwezig te zullen zijn, laat directeur Naomi Mestrum weten.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich ernstige zorgen over het welzijn van de asielzoekers op het voorterrein in Ter Apel. "Voor de zoveelste keer in ruim twee weken zitten vandaag mensen in het gras, en weten ze niet waar ze vanavond terechtkunnen. Zo kunnen we in Nederland toch niet met mensen omgaan?", zegt Rode Kruis-directeur Harm Goossens. "Dit kan zo niet langer."
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die worden verdacht van de ernstige mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven de komende negentig dagen in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Groningen bepaald, meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Betrokken organisaties schoten tekort bij een verwarde man die vorig jaar de 11-jarige Sohani in Nieuwegein doodstak, stellen de Inspectie Justitie en Veiligheid (Inspectie JenV) en Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De verdachte Hamzah L. verkeerde op dat moment in een psychose en heeft van de rechter onlangs tbs met dwangverpleging opgelegd gekregen. De inspecties oordelen dat de zorg aan hem ondermaats was en veiligheidsrisico's verkeerd werden ingeschat.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dichter, schrijver en filosoof Lieke Marsman is op 35-jarige leeftijd overleden. Uitgeverij Pluim maakte donderdag bekend dat ze een dag eerder is gestorven aan een zeldzame vorm van kanker.
3 uur geleden