Een derde New Yorkse agenten niet gevaccineerd dag voor deadline
NEW YORK (ANP) - Bijna een derde van de geüniformeerde agenten van de politie van New York is niet ingeënt tegen Covid-19, blijkt uit donderdag door het stadsbestuur gepubliceerde cijfers. Vrijdag is de deadline voor alle stadsmedewerkers van New York, dus ook voor politieagenten, om minstens eenmaal te zijn geprikt. Wie weigert krijgt onbetaald verlof.
Burgemeester Bill de Blasio had eerder op donderdag gezegd dat het politiekorps van New York (NYPD) voor 74 procent was gevaccineerd, maar had daarbij geen onderscheid gemaakt tussen geüniformeerde agenten en ander personeel. De NYPD heeft in totaal ongeveer 55.000 werknemers, waarvan zo'n 35.000 geüniformeerd zijn.
De Police Benevolent Association, de machtige politievakbond die 24.000 geüniformeerde agenten in de stad vertegenwoordigt, vecht de vaccinatieplicht voor de rechtbank aan. Die weigert echter om haar te blokkeren.
Vakbondsleider Patrick Lynch waarschuwde dat de mogelijke personeelstekorten na het verstrijken van de deadline van de vaccinatieplicht een opmaat zijn tot chaos in de stad. Volgens burgemeester De Blasio zal een daling van het personeel echter nauwelijks effect hebben op het functioneren van de politie. "We hebben in 2020 vaak een enorm personeelstekort gehad omdat mensen ziek waren door Covid en de NYPD had de zaken prima onder controle", zei hij donderdag. "Ik heb er alle vertrouwen in dat ze dat nu ook kunnen."
Ook in grote steden als Chicago en Los Angeles verzetten politievakbonden zich tegen de vaccinatieplichten in hun stad.
Covid-19 is dit jaar tot nu toe de belangrijkste doodsoorzaak voor agenten, net als in 2020. Volgens de Officer Down Memorial Page, een non-profitorganisatie die de dood van agenten bijhoudt, zijn in 2021 tot dusver 250 agenten overleden aan het virus. Dat is vijf keer zoveel als het aantal doden onder agenten door vuurwapengeweld.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
43 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Claims van president Donald Trump dat paracetamol gevaarlijk is tijdens de zwangerschap, hebben geleid tot een daling in het gebruik in ziekenhuizen door heel de Verenigde Staten. Tussen de toespraak op 22 september en 7 december werd de pijnstiller 10 procent minder verstrekt aan zwangere vrouwen, zo schrijven onderzoekers van de universiteiten van Harvard en Brown in het medische vakblad The Lancet.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft Latijns-Amerikaanse leiders opgeroepen samen te werken met de VS bij het bestrijden van drugskartels. De Amerikaanse president sprak met de hoogwaardigheidsbekleders op zijn landgoed Mar-a-Lago in de context van het zogenoemde 'Shield of the Americas', een samenwerkingsverband dat de regionale verhoudingen moet versterken.
3 uur geleden