Een derde New Yorkse agenten niet gevaccineerd dag voor deadline
NEW YORK (ANP) - Bijna een derde van de geüniformeerde agenten van de politie van New York is niet ingeënt tegen Covid-19, blijkt uit donderdag door het stadsbestuur gepubliceerde cijfers. Vrijdag is de deadline voor alle stadsmedewerkers van New York, dus ook voor politieagenten, om minstens eenmaal te zijn geprikt. Wie weigert krijgt onbetaald verlof.
Burgemeester Bill de Blasio had eerder op donderdag gezegd dat het politiekorps van New York (NYPD) voor 74 procent was gevaccineerd, maar had daarbij geen onderscheid gemaakt tussen geüniformeerde agenten en ander personeel. De NYPD heeft in totaal ongeveer 55.000 werknemers, waarvan zo'n 35.000 geüniformeerd zijn.
De Police Benevolent Association, de machtige politievakbond die 24.000 geüniformeerde agenten in de stad vertegenwoordigt, vecht de vaccinatieplicht voor de rechtbank aan. Die weigert echter om haar te blokkeren.
Vakbondsleider Patrick Lynch waarschuwde dat de mogelijke personeelstekorten na het verstrijken van de deadline van de vaccinatieplicht een opmaat zijn tot chaos in de stad. Volgens burgemeester De Blasio zal een daling van het personeel echter nauwelijks effect hebben op het functioneren van de politie. "We hebben in 2020 vaak een enorm personeelstekort gehad omdat mensen ziek waren door Covid en de NYPD had de zaken prima onder controle", zei hij donderdag. "Ik heb er alle vertrouwen in dat ze dat nu ook kunnen."
Ook in grote steden als Chicago en Los Angeles verzetten politievakbonden zich tegen de vaccinatieplichten in hun stad.
Covid-19 is dit jaar tot nu toe de belangrijkste doodsoorzaak voor agenten, net als in 2020. Volgens de Officer Down Memorial Page, een non-profitorganisatie die de dood van agenten bijhoudt, zijn in 2021 tot dusver 250 agenten overleden aan het virus. Dat is vijf keer zoveel als het aantal doden onder agenten door vuurwapengeweld.
Meer uit Buitenland
SANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De NAVO zal de Amerikaanse ideeën over een groter Europees en een kleiner Amerikaans aandeel in het bondgenootschap overnemen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. 'NAVO 3.0', zoals de VS het noemen, is "de logische volgende stap", meent Rutte. Hij verwacht dat de 32 landen dat op de komende NAVO-top zullen vastleggen.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Oekraïne en Litouwen hebben een dronedeal gesloten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na een ontmoeting met de Litouwse president Gitanas Nauseda in Boekarest. Oekraïne stuurt een militair expertteam om in Litouwen te werken aan "de ontwikkeling van de noodzakelijke veiligheidscapaciteiten".
6 uur geleden