Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Een derde kwam afgelopen 25 jaar als gezinsmigrant naar Nederland

Een derde kwam afgelopen 25 jaar als gezinsmigrant naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Van de 1,8 miljoen mensen die in de periode van 1999 tot en met 2023 van buiten Europa naar Nederland kwamen, was 32 procent gezinsmigrant. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aandeel gezinsmigranten is daarmee de grootste groep, gevolgd door asielmigranten (23 procent).

Van de ruim 572.000 gezinsmigranten die de afgelopen decennia naar Nederland kwamen van buiten Europa, was 6 procent een gezinslid van een asielmigrant. Bij de overige 94 procent ging het bijvoorbeeld om gezinsleden van arbeidsmigranten of mensen die voor de liefde naar Nederland verhuisden.

Niet alle 1,8 miljoen immigranten bleven, zo had meer dan 40 procent op de laatste dag van vorig jaar Nederland weer verlaten. Gezinsmigranten blijven het vaakst voor langere tijd in Nederland. Van de gezinsmigranten die tussen 2005 en 2010 van buiten Europa naar Nederland kwamen, woonde zo'n 57 procent daar dertien jaar later nog steeds. Bij asielmigranten geldt dit voor 52 procent. Volgens een woordvoerder van het CBS blijven deze groepen vaak langer omdat ze op zoek zijn naar "een nieuwe basis". Wel benadrukte ze hierbij dat dit "lang niet bij iedereen het geval is".

Snelste vertrekkenden

Studiemigranten vertrekken het snelst, nipt gevolgd door arbeidsmigranten. De woordvoerder legt uit dat mensen vaak naar Nederland komen om een periode te werken en geld te verdienen, om vervolgens weer huiswaarts te keren. Zo is er bijvoorbeeld een grote groep Indiase expats die hier tijdelijk in software werken. Oekraïense vluchtelingen zijn een relatief nieuwe groep immigranten, het overgrote deel van hen verbleef eind vorig jaar nog in Nederland.

Overigens vertrekken mensen die van binnen Europa naar Nederland komen vaker dan degenen die van daarbuiten komen.

Meer uit Binnenland

Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

5 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

5 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

5 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

6 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

7 uur geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

9 uur geleden
Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

10 uur geleden