Eén aanhouding na ongeregeldheden bij FC Volendam - ADO Den Haag
VOLENDAM (ANP) - De politie heeft iemand aangehouden na ongeregeldheden in en rond het stadion van FC Volendam, dat vrijdagavond speelde tegen ADO Den Haag. ADO-fans waren verplicht om een kaartje voor de wedstrijd te combineren met een busticket, waarmee ze naar het stadion gebracht zouden worden. Er kwam echter ook een groep ADO-fans op eigen gelegenheid naar Volendam, van wie er zestig geen geldig toegangsbewijs hadden.
De groep nam daar geen genoegen mee en brak door de beveiliging. Daarbij is een steward van het stadion gewond geraakt. De ADO-aanhangers namen plaats tussen de Volendam-supporters, wat spanning opleverde en waardoor de wedstrijd later begon. Tijdens de wedstrijd heeft de politie daarom flink opgeschaald. Na de wedstrijd, die eindigde in 1-2, zijn er confrontaties geweest in het stadion tussen supporters.
Volendam-supporters hebben de bussen van de ADO-aanhang bekogeld met stenen. Ook agenten zijn bekogeld met stenen en flessen. Een politiehond is geschopt, nadat de hondengeleider in het nauw werd gedreven. De aangehouden verdachte is tevens gebeten door een politiehond.
De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de ongeregeldheden en sluit meer aanhoudingen niet uit. De politie gaat ook in gesprek met FC Volendam, de burgemeester en het OM over de gang van zaken in en rond het stadion.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De leefomstandigheden en het welzijn van de zeeleeuwen in dierentuin Artis zijn niet verbeterd. Dat blijkt volgens de Amsterdamse afdeling van de Partij voor de Dieren uit nieuwe beelden. De Partij voor de Dieren heeft daarom een formeel handhavingsverzoek gedaan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
3 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Erik van Merrienboer vertrekt definitief als burgemeester van Terneuzen. De provincie gaat op zoek naar een waarnemer. Dat heeft de commissaris van de Koning in Zeeland, Hugo de Jonge, dinsdagavond laat gezegd na een besloten vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en het CDA hebben in hun formatiestuk te weinig oog voor de regio, vindt BBB-leider Caroline van der Plas. Volgens haar "ademt het verhaal een grootstedelijke eurofiele koers" en zijn "boeren en vissers het haasje". "Zicht op de wereld, blind voor de regio", aldus de partij.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie zoekt twee vermoedelijk Nederlandse mannen die mogelijk meer weten over de omstandigheden rond de dood van een 11-jarig meisje in België. Dat gebeurde op 9 januari 2023. Een woning aan de Nieuwdreef in Antwerpen werd toen onder vuur genomen. De kogels gingen door de garage, waar zich een keuken bevond waar het gezin aan het eten was. Het meisje kwam om, haar vader (58) en zussen van 13 en 18 jaar raakten lichtgewond.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma heeft de Tweede Kamer excuses aangeboden omdat ze niet heeft laten weten dat het haar niet lukte om het stroomstootverbod in de veehouderij in te voeren op 1 juli 2025. Dat deed ze in het debat over de kwestie nadat er ongeduld uit de Kamer had geklonken. "Het is heel stom" en "dat had wel gemoeten, dat is een fout", gaf de BBB-minister toe.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) gaat toch niet deze maand naar China om daar te praten over de kwestie-Nexperia. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat hij dit van plan was, maar dat de Chinese ministers met wie hij zou spreken dan geen tijd hebben: zij zijn dan op de 'Central Economic Work Conference'. Volgens Karremans is "in goed overleg besloten te kijken naar een nieuwe datum" en gaat hij indien de situatie daarom vraagt alsnog snel naar China.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het debat over het verbod op het gebruik van stroomstootapparatuur in de veehouderij heeft de Kamer collectief een vraag voor landbouwminister Wiersma: wanneer komt dat verbod er nu eindelijk? Kamerleden van Partij voor de Dieren, D66, SP, GroenLinks-PvdA, CDA en VVD willen weten waarom het verbod er nog altijd niet is.
8 uur geleden