Eén aanhouding na ongeregeldheden bij FC Volendam - ADO Den Haag
VOLENDAM (ANP) - De politie heeft iemand aangehouden na ongeregeldheden in en rond het stadion van FC Volendam, dat vrijdagavond speelde tegen ADO Den Haag. ADO-fans waren verplicht om een kaartje voor de wedstrijd te combineren met een busticket, waarmee ze naar het stadion gebracht zouden worden. Er kwam echter ook een groep ADO-fans op eigen gelegenheid naar Volendam, van wie er zestig geen geldig toegangsbewijs hadden.
De groep nam daar geen genoegen mee en brak door de beveiliging. Daarbij is een steward van het stadion gewond geraakt. De ADO-aanhangers namen plaats tussen de Volendam-supporters, wat spanning opleverde en waardoor de wedstrijd later begon. Tijdens de wedstrijd heeft de politie daarom flink opgeschaald. Na de wedstrijd, die eindigde in 1-2, zijn er confrontaties geweest in het stadion tussen supporters.
Volendam-supporters hebben de bussen van de ADO-aanhang bekogeld met stenen. Ook agenten zijn bekogeld met stenen en flessen. Een politiehond is geschopt, nadat de hondengeleider in het nauw werd gedreven. De aangehouden verdachte is tevens gebeten door een politiehond.
De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de ongeregeldheden en sluit meer aanhoudingen niet uit. De politie gaat ook in gesprek met FC Volendam, de burgemeester en het OM over de gang van zaken in en rond het stadion.
Meer uit Binnenland
ZEIST (ANP) - Dit broedseizoen is voor de camera's van Beleef de Lente, waarmee mensen in vogelnesten door het hele land kunnen kijken, een recordaantal van 88 eieren gelegd. Vorig jaar ging het om 77 eieren. Iets meer dan de helft vloog uit, meldt Vogelbescherming Nederland donderdag. Er werden dertien soorten vogels gevolgd en er was een vijvercamera die in Zeeland een natuurlijke tuinvijver filmde.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrijf achter de Formule 1 eist donderdag in een kort geding in de rechtbank Den Haag van twee Nederlandse bedrijven informatie over personen achter malafide ticketwebsites. Hiermee wil de Formule 1 deze oplichters aanpakken. De twee bedrijven weigeren echter de gegevens te verstrekken.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De overheid doet niet genoeg om de duizenden vrouwen te helpen die vroeger werden gedwongen om hun kind af te staan, en voor de kinderen die zo werden gescheiden van hun moeders. Dat vindt Bureau Clara Wichmann, dat de zogenoemde afstandsmoeders bijstaat. De overheid bood begin juli excuses aan en beloofde herstelmaatregelen, maar die "schieten tekort en ontkrachten de geloofwaardigheid van de excuses", aldus de vrouwenrechtenorganisatie.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Er zijn geen aanwijzingen "dat een rechtmatig onder Curaçao geregistreerd schip betrokken is" bij een incident in de Straat van Hormuz. Dat zegt het Curaçaose ministerie van Verkeer, Vervoer en Ruimtelijke Planning na berichtgeving waarin wordt gesteld dat een olietanker onder Curaçaose vlag door de Verenigde Staten zou zijn uitgeschakeld in die zeestraat.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders gooiden vorig jaar gezamenlijk 8,1 miljard kilo huishoudelijk afval weg. Dat is gemiddeld 449 kilo per inwoner, 6 kilo minder dan in 2024. Dit blijkt uit voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De afname komt vooral doordat minder groente-, fruit- en tuinafval (gft) werd ingezameld.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam-Oost heeft woensdagavond een mogelijke ontvoering plaatsgevonden. De politie heeft een auto na een achtervolging staande gehouden met daarin het mogelijke slachtoffer en drie anderen. De twee zijn aangehouden, bevestigt een woordvoerster berichtgeving van stadszender AT5. Daarbij zijn waarschuwingsschoten gelost.
1 dag geledenTER APEL (ANP) - De eerste dag van de dagopvang voor asielzoekers in Ter Apel is rustig en zonder verstoringen verlopen. Volgens het Rode Kruis was "de sfeer goed". Woensdagavond is er voor alle wachtende asielzoekers plek en hoeft er dus niemand naar de nachtopvang in Pekela, aldus de hulporganisatie.
1 dag geleden