Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eekhoff heeft met Degenkolb een leermeester bij wielerploeg DSM

Eekhoff heeft met Degenkolb een leermeester bij wielerploeg DSM

ARNHEM (ANP) - Hij reed zijn eerste grote ronde en viel op als vroege vluchter in Parijs-Roubaix, zijn favoriete wielerkoers. Toch wil Nils Eekhoff zijn tweede volledige jaar als wielerprof niet beschouwen als het jaar van de doorbraak. "Qua meedoen in finales was 2020 beter. Ik heb ook wat pech gehad in het voorjaar met enkele valpartijen'", kijkt hij tijdens de presentatie van zijn ploeg DSM terug. Maar hij reed wel de Tour de France uit, toch altijd een momentje in het leven van een jonge wielerprof. "Het moet elk jaar een stapje beter gaan."

Eekhoff reist vrijdag af naar Spanje voor het eerste trainingskamp. Een zonnetje, graadje of 18, ideale omstandigheden om te fietsen en tussendoor kennis te maken met nieuwe ploeggenoten, onder wie de zeer ervaren Duitser John Degenkolb. Zoals elk jaar is het verloop groot bij de ploeg die vaak, anoniem door vertrokken renners, als overgeorganiseerd wordt omschreven. "Ach, die verhalen hoor ik vaker", zegt hij. "Ik ervaar het totaal niet zo. Elke ploeg werkt met een plan; die duidelijkheid hier bevalt me juist wel."

Eekhoff is de renner die ruim twee jaar geleden een kwartier lang dacht dat hij de wereldtitel op de weg bij de beloften had veroverd. Tot de jury hem na zijn sprintzege in Yorkshire diskwalificeerde omdat hij halverwege de koers na een val korte tijd in de slipstream van een auto had gereden. De 23-jarige Noord-Hollander vocht de straf aan bij sporttribunaal CAS maar vond geen gehoor. Het was een overtreding die hij zelf nog regelmatig maakt, een gewoonte in het peloton. Hij voelde zich slachtoffer van een jury die een voorbeeld wilde stellen. "Ik denk er nog steeds zo over, maar heb het achter me gelaten. Er komen nog genoeg kansen."

Parijs-Roubaix

Hij nam na het seizoen ruim drie weken rust en moest even wennen toen de eerste kilometers werden gemaakt. "Een drama, die eerste trainingen. Zo vind ik er niks aan, dacht ik." Een paar weken verder is de zin terug en kijkt Eekhoff al weer uit naar het voorjaar. Met Parijs-Roubaix als een van zijn missies. "Het was een van de weinige koersen waar ik in mijn jonge jaren echt voor ging zitten." Bijzonder was het daarom voor hem om als junior al tweede te worden en er in 2017 bij de beloften te winnen. "Het gaat erom hoe je je kracht kwijt kunt op de kasseien en hoe goed je je kunt positioneren", omschrijft hij de specialisatie, die hij dit jaar bij de profs ook liet zien. Al leverde het niets op. Ook de Ronde van Vlaanderen is inmiddels bij hem gaan leven. "De gekte, de historie, dat spreekt me aan."

Sprinten kan hij ook, al denkt Eekhoff dat ploeggenoot Cees Bol sneller is in een pure sprint. Met daarbij zijn liefde voor de klassiekers spiegelt hij zich meer aan Degenkolb, de oud-winnaar van Parijs-Roubaix die terugkeerde op het oude nest. "Hij heeft een 'bak aan ervaring', het zou goed zijn als we 'roomies' worden. ik kan veel van hem leren."

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

4 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

4 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

6 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

10 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

10 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

11 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

17 uur geleden