Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eekhoff heeft met Degenkolb een leermeester bij wielerploeg DSM

Eekhoff heeft met Degenkolb een leermeester bij wielerploeg DSM

ARNHEM (ANP) - Hij reed zijn eerste grote ronde en viel op als vroege vluchter in Parijs-Roubaix, zijn favoriete wielerkoers. Toch wil Nils Eekhoff zijn tweede volledige jaar als wielerprof niet beschouwen als het jaar van de doorbraak. "Qua meedoen in finales was 2020 beter. Ik heb ook wat pech gehad in het voorjaar met enkele valpartijen'", kijkt hij tijdens de presentatie van zijn ploeg DSM terug. Maar hij reed wel de Tour de France uit, toch altijd een momentje in het leven van een jonge wielerprof. "Het moet elk jaar een stapje beter gaan."

Eekhoff reist vrijdag af naar Spanje voor het eerste trainingskamp. Een zonnetje, graadje of 18, ideale omstandigheden om te fietsen en tussendoor kennis te maken met nieuwe ploeggenoten, onder wie de zeer ervaren Duitser John Degenkolb. Zoals elk jaar is het verloop groot bij de ploeg die vaak, anoniem door vertrokken renners, als overgeorganiseerd wordt omschreven. "Ach, die verhalen hoor ik vaker", zegt hij. "Ik ervaar het totaal niet zo. Elke ploeg werkt met een plan; die duidelijkheid hier bevalt me juist wel."

Eekhoff is de renner die ruim twee jaar geleden een kwartier lang dacht dat hij de wereldtitel op de weg bij de beloften had veroverd. Tot de jury hem na zijn sprintzege in Yorkshire diskwalificeerde omdat hij halverwege de koers na een val korte tijd in de slipstream van een auto had gereden. De 23-jarige Noord-Hollander vocht de straf aan bij sporttribunaal CAS maar vond geen gehoor. Het was een overtreding die hij zelf nog regelmatig maakt, een gewoonte in het peloton. Hij voelde zich slachtoffer van een jury die een voorbeeld wilde stellen. "Ik denk er nog steeds zo over, maar heb het achter me gelaten. Er komen nog genoeg kansen."

Parijs-Roubaix

Hij nam na het seizoen ruim drie weken rust en moest even wennen toen de eerste kilometers werden gemaakt. "Een drama, die eerste trainingen. Zo vind ik er niks aan, dacht ik." Een paar weken verder is de zin terug en kijkt Eekhoff al weer uit naar het voorjaar. Met Parijs-Roubaix als een van zijn missies. "Het was een van de weinige koersen waar ik in mijn jonge jaren echt voor ging zitten." Bijzonder was het daarom voor hem om als junior al tweede te worden en er in 2017 bij de beloften te winnen. "Het gaat erom hoe je je kracht kwijt kunt op de kasseien en hoe goed je je kunt positioneren", omschrijft hij de specialisatie, die hij dit jaar bij de profs ook liet zien. Al leverde het niets op. Ook de Ronde van Vlaanderen is inmiddels bij hem gaan leven. "De gekte, de historie, dat spreekt me aan."

Sprinten kan hij ook, al denkt Eekhoff dat ploeggenoot Cees Bol sneller is in een pure sprint. Met daarbij zijn liefde voor de klassiekers spiegelt hij zich meer aan Degenkolb, de oud-winnaar van Parijs-Roubaix die terugkeerde op het oude nest. "Hij heeft een 'bak aan ervaring', het zou goed zijn als we 'roomies' worden. ik kan veel van hem leren."

Meer uit Sport

EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

4 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

4 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

8 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

21 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden