Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Edwin Rutten neemt rol als lijstduwer serieus

Edwin Rutten neemt rol als lijstduwer serieus

DEN HAAG (ANP) - Edwin Rutten, bij hele generaties beter bekend als kinderheld 'Ome Willem', neemt zijn rol als lijstduwer voor de Haagse tak van D66 zeer serieus. Tijdens zijn campagne heeft Rutten zich gestort op kwesties over cultuur en onderwijs. Hij noemt het heel leuk om te doen, maar is zich ook bewust van zijn plek op de kieslijst.

"Ik heb een hele leuke tijd gehad met flyeren, ik heb her en der bezoeken gebracht en ben in gesprek gegaan met mensen, allemaal hartstikke leuk", zegt de 79-jarige zanger, acteur en jazzdrummer, die zichzelf "geen luie lijstduwer" noemt. "Ik vind het leuk om lijstduwer te zijn en ik hoop dat ik gigantisch veel voorkeursstemmen krijg, ook van 'mensen van een andere partij' die dan misschien vanwege mijn naam op mij stemmen."

Mocht Rutten genoeg voorkeursstemmen krijgen voor een zetel, dan zal hij met het Haagse D66 bespreken wat er van hem wordt verlangd, zei hij eerder al. Daarbij maakt hij dinsdag wel een kleine kanttekening. "Ik vind het niet kloppen als ik iemand die gepokt en gemazeld is, van een zetel beroof. Dan zou ik me kapot schamen. Natuurlijk kan ik worden ingevoerd, maar de partij heeft meer aan iemand die de dossiers gewoon goed kent. Bovendien denk ik dat je vanaf de zijlijn misschien soms meer kan doen."

Meer uit Binnenland

Minister Heinen: handelsdeal VS-EU moet worden uitgevoerd

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiƫn) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.

41 minuten geleden
Deel vliegbasis Gilze-Rijen ontruimd vanwege bedreiging

GILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.

1 uur geleden
Monument op de Dam weer schoon na bekladding

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.

2 uur geleden
Brabant roept Defensie op met spoed droogteprotocollen te herzien

DEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."

2 uur geleden
Overleden Nederlanders op cruise waren echtpaar uit Haulerwijk

DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.

2 uur geleden
Code geel afgegeven voor buien tijdens dodenherdenking

DE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.

2 uur geleden
Een van de zieke bemanningsleden cruiseschip is Nederlander

PRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.

2 uur geleden