Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Edwin Rutten neemt rol als lijstduwer serieus

Edwin Rutten neemt rol als lijstduwer serieus

DEN HAAG (ANP) - Edwin Rutten, bij hele generaties beter bekend als kinderheld 'Ome Willem', neemt zijn rol als lijstduwer voor de Haagse tak van D66 zeer serieus. Tijdens zijn campagne heeft Rutten zich gestort op kwesties over cultuur en onderwijs. Hij noemt het heel leuk om te doen, maar is zich ook bewust van zijn plek op de kieslijst.

"Ik heb een hele leuke tijd gehad met flyeren, ik heb her en der bezoeken gebracht en ben in gesprek gegaan met mensen, allemaal hartstikke leuk", zegt de 79-jarige zanger, acteur en jazzdrummer, die zichzelf "geen luie lijstduwer" noemt. "Ik vind het leuk om lijstduwer te zijn en ik hoop dat ik gigantisch veel voorkeursstemmen krijg, ook van 'mensen van een andere partij' die dan misschien vanwege mijn naam op mij stemmen."

Mocht Rutten genoeg voorkeursstemmen krijgen voor een zetel, dan zal hij met het Haagse D66 bespreken wat er van hem wordt verlangd, zei hij eerder al. Daarbij maakt hij dinsdag wel een kleine kanttekening. "Ik vind het niet kloppen als ik iemand die gepokt en gemazeld is, van een zetel beroof. Dan zou ik me kapot schamen. Natuurlijk kan ik worden ingevoerd, maar de partij heeft meer aan iemand die de dossiers gewoon goed kent. Bovendien denk ik dat je vanaf de zijlijn misschien soms meer kan doen."

Meer uit Binnenland

Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

12 minuten geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

13 minuten geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

6 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

11 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

12 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

12 uur geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

12 uur geleden