Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Edwin Rutten neemt rol als lijstduwer serieus

Edwin Rutten neemt rol als lijstduwer serieus

DEN HAAG (ANP) - Edwin Rutten, bij hele generaties beter bekend als kinderheld 'Ome Willem', neemt zijn rol als lijstduwer voor de Haagse tak van D66 zeer serieus. Tijdens zijn campagne heeft Rutten zich gestort op kwesties over cultuur en onderwijs. Hij noemt het heel leuk om te doen, maar is zich ook bewust van zijn plek op de kieslijst.

"Ik heb een hele leuke tijd gehad met flyeren, ik heb her en der bezoeken gebracht en ben in gesprek gegaan met mensen, allemaal hartstikke leuk", zegt de 79-jarige zanger, acteur en jazzdrummer, die zichzelf "geen luie lijstduwer" noemt. "Ik vind het leuk om lijstduwer te zijn en ik hoop dat ik gigantisch veel voorkeursstemmen krijg, ook van 'mensen van een andere partij' die dan misschien vanwege mijn naam op mij stemmen."

Mocht Rutten genoeg voorkeursstemmen krijgen voor een zetel, dan zal hij met het Haagse D66 bespreken wat er van hem wordt verlangd, zei hij eerder al. Daarbij maakt hij dinsdag wel een kleine kanttekening. "Ik vind het niet kloppen als ik iemand die gepokt en gemazeld is, van een zetel beroof. Dan zou ik me kapot schamen. Natuurlijk kan ik worden ingevoerd, maar de partij heeft meer aan iemand die de dossiers gewoon goed kent. Bovendien denk ik dat je vanaf de zijlijn misschien soms meer kan doen."

Meer uit Binnenland

Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

12 minuten geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

4 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

5 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

7 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

7 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

7 uur geleden
Persoon met hantavirus van thuisquarantaine naar ziekenhuis

BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.

8 uur geleden