Education First met drie Colombianen naar Tour de France
NEW YORK (ANP) - Wielerploeg Education First staat zaterdag aan het vertrek van de Tour de France in Nice met drie sterke Colombiaanse klimmers. Rigoberto Urán, Sergio Higuita en Dani Martínez zitten in de selectie van de ploeg.
Zij worden bijgestaan door de Amerikanen Tejay van Garderen, Neilson Powless, de Brit Hugh Carthy, de Belg Jens Keukeleire en de Italiaanse winnaar van de Ronde van Vlaanderen, Alberto Bettiol.
"We komen met een sterk team met zowel ambities voor het algemeen klassement als met renners die in de aanval kunnen gaan in etappes", laat de ploeg weten. "We hebben een goede balans tussen ervaring en opportunisme en we zijn er klaar voor."
Met Martínez heeft EF de winnaar van het Critérium du Dauphiné in de Tourploeg. "We hebben een ploeg van een heel hoog niveau en ik ben blij dat ik hier deel van uitmaak", zegt de 24-jarige klimmer.
Rigoberto Urán eindigde in 2017 als tweede in de Ronde van Frankrijk. "Het gaat erom alles per dag te bekijken en hopen dat we goede dagen hebben", keek de 33-jarige Colombiaan vooruit.
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
24 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
18 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
20 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
21 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
23 uur geleden