Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Education First met drie Colombianen naar Tour de France

Education First met drie Colombianen naar Tour de France

NEW YORK (ANP) - Wielerploeg Education First staat zaterdag aan het vertrek van de Tour de France in Nice met drie sterke Colombiaanse klimmers. Rigoberto Urán, Sergio Higuita en Dani Martínez zitten in de selectie van de ploeg.

Zij worden bijgestaan door de Amerikanen Tejay van Garderen, Neilson Powless, de Brit Hugh Carthy, de Belg Jens Keukeleire en de Italiaanse winnaar van de Ronde van Vlaanderen, Alberto Bettiol.

"We komen met een sterk team met zowel ambities voor het algemeen klassement als met renners die in de aanval kunnen gaan in etappes", laat de ploeg weten. "We hebben een goede balans tussen ervaring en opportunisme en we zijn er klaar voor."

Met Martínez heeft EF de winnaar van het Critérium du Dauphiné in de Tourploeg. "We hebben een ploeg van een heel hoog niveau en ik ben blij dat ik hier deel van uitmaak", zegt de 24-jarige klimmer.

Rigoberto Urán eindigde in 2017 als tweede in de Ronde van Frankrijk. "Het gaat erom alles per dag te bekijken en hopen dat we goede dagen hebben", keek de 33-jarige Colombiaan vooruit.

Meer uit Sport

Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

6 uur geleden
IOC geeft iedere olympiër voortaan 10.000 dollar

LAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.

6 uur geleden
Verstappen hoopt door upgrade op betere Red Bull in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."

11 uur geleden
Hockeysters met eindzege Pro League geplaatst voor Spelen in LA

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

13 uur geleden
Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

1 dag geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

1 dag geleden
Elektrische raceklasse Formule E in 2027 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.

1 dag geleden