Ede verlengt crisisnoodopvang voor 111 mensen met halfjaar
EDE (ANP) - Ede verlengt de crisisnoodopvang voor maximaal 111 asielzoekers met een halfjaar. Dat betekent dat het kantoorpand aan de Galvanistraat tot 1 maart 2024 in gebruik blijft voor de opvang van asielzoekers. Het gemeentebestuur onderzoekt of dit pand ook daarna gebruikt kan blijven worden voor vluchtelingenopvang, laat de gemeente weten.
Ede heeft omwonenden, handhavers en de wijkagent voor de zomervakantie gevraagd naar ervaringen met de noodopvanglocatie. Daaruit bleek dat er weinig tot geen overlast is in de buurt.
Klachten over rommel op straat zijn aangepakt. Ook wordt extra aandacht besteed aan spelende asielkinderen die nog niet gewend zijn aan verkeer in de buurt. Op grond van de positieve ervaringen is besloten om de locatie langer open te houden, aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
41 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
48 minuten geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
55 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
3 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
4 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
4 uur geleden