Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ede neemt gloednieuw NS-station in gebruik

Ede neemt gloednieuw NS-station in gebruik

EDE (ANP) - Treinreizigers kunnen vanaf vrijdag gebruikmaken van een gloednieuw NS-station Ede-Wageningen. Vanaf 05.00 uur stoppen en vertrekken de eerste treinen op dit station in de Spoorzone in Ede. Aan het centraal in Gelderland gelegen station is sinds 2021 gebouwd. De komende jaren wordt het oude stationsgebouw gesloopt en wordt er rondom nog gebouwd, onder meer aan een parkeergarage. In 2026 moet de hele Spoorzone klaar zijn.

Ede-Wageningen is volgens ProRail een belangrijk knooppunt in het Nederlandse spoornetwerk en onderdeel van het Programma Hoogfrequent Spoorvervoer. Er vertrekken elke tien minuten intercitytreinen richting Amsterdam/Schiphol en Arnhem/Nijmegen. De oude stationsomgeving was niet ingericht op zulke reizigersaantallen en bovendien verouderd, zodat NS, ProRail en Ede samen besloten dat een metamorfose nodig was. Hoeveel het nieuwe NS-station precies heeft gekost houden de partijen geheim, maar het is zeker ruim meer dan 100 miljoen euro.

Onder station Ede-Wageningen is een reizigerstunnel gebouwd. Die weegt 8000 ton en is tot nu toe het zwaarste object dat in Nederland ooit op zijn plaats moest worden geschoven, volgens de gemeente. In de omgeving van het station zijn veel wissels en kilometers spoor vervangen. Er is plaats gemaakt voor 5800 fietsen en er komt nog een fietsenstalling bij voor 1800 fietsen. Treinreizigers krijgen vrijdag bij Ede-Wageningen een cadeautje van NS en ProRail om de opening te vieren.

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

9 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

9 uur geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

10 uur geleden
Lokale lijsttrekkers zien achteruitgang kwaliteit gemeenteraad

DEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.

11 uur geleden
Kabinet werkt voorlopig geen wetgeving over pensioenleeftijd uit

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.

12 uur geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

13 uur geleden
Nederland praat met Fransen over samenwerking op kernwapengebied

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.

14 uur geleden