Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ed Sheeran niet schuldig bevonden aan plagiaat

Ed Sheeran niet schuldig bevonden aan plagiaat

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ed Sheeran heeft zich niet schuldig gemaakt aan plagiaat met zijn nummer Thinking Out Loud. Dat heeft de jury in de zaak, die in New York diende, donderdag geoordeeld.

Sheeran was aangeklaagd omdat zijn hit uit 2014 te veel zou lijken op Let's Get It On van Marvin Gaye uit 1973. De nabestaanden van Ed Townsend, die het nummer met Gaye heeft geschreven, dienden de aanklacht in. Ze eisten een schadevergoeding van de zanger.

Sheeran is "uiteraard heel blij" dat hij de zaak heeft gewonnen, zei hij na het juryoordeel. De zanger herhaalde buiten de rechtbank dat de rechtszaak draaide om het vergelijken van twee liedjes met "extreem verschillende teksten en melodieën".

Shape of You

De Britse zanger werd eerder ook al beschuldigd van muzikaal jatwerk. Een paar maanden geleden werd hij in een andere zaak in Londen nog vrijgesproken van plagiaat met Shape Of You uit 2017.

Dergelijke beschuldigingen van plagiaat moeten stoppen "zodat het creatieve proces kan doorgaan en we allemaal weer muziek kunnen maken", vindt Sheeran. Maar "tegelijkertijd hebben we absoluut betrouwbare personen nodig, echte experts, om het proces te ondersteunen en het auteursrecht te beschermen".

Meer uit Buitenland

VS evenaren langste shutdown ooit

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten is de overheidssluiting ('shutdown') de 35e dag ingegaan, een evenaring van de langste sluiting tot nu toe. Die vond plaats eind 2018 en begin 2019 tijdens de vorige ambtstermijn van president Donald Trump.

2 uur geleden
Media: van onder puin geredde bouwvakker Rome overleden

ROME (ANP) - Een bouwvakker die in Rome onder het puin van een ingestorte middeleeuwse toren terechtkwam, is in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden, melden Italiaanse media, waaronder persbureau ANSA.

5 uur geleden
Federale voedselhulp VS fors gekort door 'shutdown'

WASHINGTON (ANP/AFP) - Door de politieke impasse over de Amerikaanse staatsbegroting, die overheidsuitgaven met de 'shutdown' lamlegt, gaat de regering voedselhulp aan armen deels betalen uit een fonds dat voor natuurrampen en andere calamiteiten is bestemd. Maar het Aanvullend Voedselhulpprogramma (SNAP) wordt over de maand november door de financieringsproblemen met de helft gekort, melden media.

9 uur geleden
Spanje: VS prijzen onze inzet voor de NAVO

MADRID (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Spanje geprezen om zijn inzet voor de NAVO. Dat zei de Spaanse minister van Defensie Margarita Robles Fernández. Eerder zinspeelde de Amerikaanse president Donald Trump nog op een royement van Spanje uit het militaire bondgenootschap, omdat het land volgens hem te weinig zou uitgeven aan defensie.

9 uur geleden
Amerikaanse actrice Diane Ladd (89) overleden

OJAI (ANP) - De Amerikaanse actrice Diane Ladd is overleden. Ze stierf maandag op 89-jarige leeftijd in haar woning in Ojai, melden Amerikaanse media. Ladd werd drie keer genomineerd voor een Oscar en was de moeder van actrice Laura Dern.

10 uur geleden
VS verzoeken Israël opnieuw journalisten in Gaza toe te laten

WASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump zet druk op Israël om buitenlandse journalisten toe te laten tot Gaza. Dat schrijft The Times of Israel op basis van twee hooggeplaatste Amerikaanse functionarissen. Volgens het Israëlische medium heeft Washington Israël opnieuw opgeroepen media toe te laten. Ook heeft het onderwerp voor Washington "geen topprioriteit", aldus The Times of Israel.

11 uur geleden
Merz wil Syrische vluchtelingen terugsturen naar 'veilig' Syrië

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Syrische asielzoekers in Duitsland moeten terugkeren naar hun land van herkomst nu de oorlog daar voorbij is. Dat stelt bondskanselier Friedrich Merz tijdens een bezoek aan de Noord-Duitse stad Husum. "Wie weigert naar zijn land terug te keren, kan natuurlijk uitgezet worden", aldus Merz.

11 uur geleden