ECV rekent erop dat stadions minstens twee derde vol mogen
ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV (ECV) en de achttien clubs rekenen erop dat de stadions in de hoogste klasse van het profvoetbal weer voor minimaal twee derde mogen worden gevuld. Dat laat directeur Jan de Jong van de ECV weten in een korte reactie aan het ANP.
Het kabinet wil naast de horeca en cultuur ook een deel van de evenementen heropenen, zo lekte maandagmiddag uit rond het Catshuisoverleg. Voor evenementen buiten, zoals duels in het betaald voetbal, zouden stadions maximaal een derde van hun capaciteit weer mogen benutten.
Deze versoepelingen staan nog niet vast. Het kabinet neemt dinsdag een besluit. Daarna volgt er 's avonds ook weer een persconferentie. De Jong zegt dus samen met de achttien clubs uit de Eredivisie te verwachten dat de versoepelingen voor het betaald voetbal gunstiger uitvallen en rekent erop dat de stadions niet ruim 33 procent, maar minimaal 66 procent van hun capaciteit mogen gebruiken.
Interlands
De Eredivisie ligt komend weekeinde stil, vanwege interlands in onder meer Zuid-Amerika. Over een kleine twee weken wordt de competitie hervat met onder meer een topduel tussen PSV en Vitesse. In de Keuken Kampioen Divisie wordt komend weekeinde wel gevoetbald.
Directeur De Jong van de ECV sprak vorige week al de hoop uit dat het kabinet dinsdag perspectief geeft aan de clubs uit het betaalde voetbal. Na weer twee maanden voetballen in lege stadions snakken de profteams volgens hem naar de terugkeer van hun supporters.
De Jong benadrukte dat er erkenning moet komen voor het betaalde voetbal, een sector waar jaarlijks meer dan 2,1 miljard euro in omgaat. "Voor 8 miljoen Nederlanders zijn wij ook 'cultuur', we zijn hun belangrijkste en grootste hobby. Het is niet meer uit te leggen waarom onze stadions dicht moeten blijven."
De Jong zag in omringende landen de stadions wel steeds vol zitten. "Met de Fieldlabs hebben we vorig jaar aangetoond dat wij op een veilige manier toeschouwers kunnen ontvangen, dat is wetenschappelijk bewezen. Geef ons dus perspectief. Het sluiten van de stadions heeft vorig jaar geleid tot een extra verlies van 100 miljoen euro, de loyaliteit van supporters wordt maximaal op de proef gesteld. Voor iedere stad is een bvo een ongelooflijk belangrijk uithangbord. Het voetbal kan z'n eigen broek ophouden, maar dan moeten we wel publiek kunnen ontvangen."
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
17 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
19 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
1 dag geleden