Ecuador ontslaat duizenden ambtenaren om te bezuinigen
QUITO (ANP/BLOOMBERG) - De Ecuadoraanse regering ontslaat 5000 ambtenaren en vermindert het aantal ministeries en aanverwante overheidsinstanties met ongeveer 40 procent. De onverwachte herstructurering van de overheid is de eerste bezuinigingsmaatregel van president Daniel Noboa sinds zijn herverkiezing in april.
De bezuinigingen komen slechts enkele dagen nadat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) extra financiële steun heeft goedgekeurd voor het land, dat worstelt om de nationale begroting in evenwicht te brengen. De vakbonden in de publieke sector hebben al protesten aangekondigd.
De regering geeft geen schatting van de besparingen door de bezuinigingsmaatregel. Volgens Jaime Carrera, hoofd van het observatorium voor begrotingsbeleid in Quito, zal de maatregel de overheidsuitgaven met minder dan 50 miljoen dollar per jaar verlagen, op een begroting van meer dan 30 miljard dollar.
"Het is een eerste stap, maar onvoldoende om een duurzame begroting te krijgen", aldus Carrera. Volgens hem moet de regering de komende vier jaar meer dan 6 miljard dollar aan fiscale besparingen of extra inkomsten vinden om te voldoen aan de voorwaarden van de verhoogde IMF-steun van 5 miljard dollar. Noboa voerde vorig jaar al impopulaire hervormingen door om steun van het IMF te verkrijgen. Hij verhoogde de btw en verlaagde de subsidies op benzine.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Autofabrikant BMW is van plan om volgend jaar 20 procent van de managementfuncties te schrappen. Het bedrijf wil op die manier kosten besparen. BMW verwacht de taken die de managers doen over te kunnen laten aan AI. Daarmee wordt het bedrijf volgens een verklaring weer wendbaarder.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen woensdag hoger van start, geholpen door een meevallend Amerikaans inflatiecijfer. De zogeheten kerninflatie, exclusief voedsel en energie, steeg in augustus met 3 procent. Economen hadden gerekend op een stijging van 3,3 procent.
17 minuten geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Mercedes-Benz voert in Duitsland opnieuw een vrijwillige vertrekregeling in voor werknemers om de kosten te drukken. In sommige gevallen krijgen ook managers individuele aanbiedingen om te vertrekken, werd woensdag bekend.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - De inflatie in Duitsland is in september gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van voorlopige cijfers. In augustus lag de inflatie in de grootste economie van Europa nog op 2,9 procent.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple komt op 13 oktober met zijn langverwachte nieuwe smart-home-apparatuur. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het is de eerste test voor topman John Ternus.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese consumententoezichthouders willen gaan optreden tegen de gamebedrijven achter onder meer Candy Crush Saga, Minecraft en Clash of Clans. De gezamenlijke actie, waarbij ook de Autoriteit Consument & Markt betrokken is, richt zich op de manier waarop de bedrijven gebruikers verleiden om extra aankopen te doen in het spel, zogeheten in-game-aankopen. Gesprekken met de ondernemingen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd en daarom starten de toezichthouders negen formele onderzoeken om de aanpassingen af te dwingen of een boete op te leggen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens hebben in de afgelopen zomerperiode meer passagiers over de vloer gehad dan een jaar eerder. Volgens de brancheorganisatie voor luchthavens ACI Europe nam het passagiersverkeer binnen het Europese netwerk in juli met 3,9 procent toe vergeleken met een jaar eerder en in augustus ging het om een stijging van 3,1 procent.
3 uur geleden