Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ecuador ontslaat duizenden ambtenaren om te bezuinigen

Ecuador ontslaat duizenden ambtenaren om te bezuinigen

QUITO (ANP/BLOOMBERG) - De Ecuadoraanse regering ontslaat 5000 ambtenaren en vermindert het aantal ministeries en aanverwante overheidsinstanties met ongeveer 40 procent. De onverwachte herstructurering van de overheid is de eerste bezuinigingsmaatregel van president Daniel Noboa sinds zijn herverkiezing in april.

De bezuinigingen komen slechts enkele dagen nadat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) extra financiƫle steun heeft goedgekeurd voor het land, dat worstelt om de nationale begroting in evenwicht te brengen. De vakbonden in de publieke sector hebben al protesten aangekondigd.

De regering geeft geen schatting van de besparingen door de bezuinigingsmaatregel. Volgens Jaime Carrera, hoofd van het observatorium voor begrotingsbeleid in Quito, zal de maatregel de overheidsuitgaven met minder dan 50 miljoen dollar per jaar verlagen, op een begroting van meer dan 30 miljard dollar.

"Het is een eerste stap, maar onvoldoende om een duurzame begroting te krijgen", aldus Carrera. Volgens hem moet de regering de komende vier jaar meer dan 6 miljard dollar aan fiscale besparingen of extra inkomsten vinden om te voldoen aan de voorwaarden van de verhoogde IMF-steun van 5 miljard dollar. Noboa voerde vorig jaar al impopulaire hervormingen door om steun van het IMF te verkrijgen. Hij verhoogde de btw en verlaagde de subsidies op benzine.

Meer uit Financieel

Verkoopgolf techaandelen houdt aan op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.

6 minuten geleden
Sjoerdsma hekelt plannen VS voor nieuwe exportbeperkingen ASML

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.

14 minuten geleden
Oliebedrijf Petronas doet opnieuw grote vondst voor kust Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas heeft opnieuw een belangrijke olie- en gasvondst gedaan voor de kust van Suriname. Dat maakte de Surinaamse president Jennifer Simons dinsdag bekend tijdens een energieconferentie. De vondst werd gedaan in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied, dat op ongeveer 125 kilometer van de kust ligt.

18 minuten geleden
Groot evacuatieplan voor schepen in de Golf van start

LONDEN (ANP/RTR) - Een evacuatieplan is in gang gezet om honderden schepen met ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Golf veilig via de Straat van Hormuz te laten vertrekken. Dat gebeurde nadat Iran en de VS een staakt-het-vuren hadden bereikt, maakte een scheepvaartagentschap van de Verenigde Naties dinsdag bekend.

2 uur geleden
Europese stroomprijzen naar recordniveaus, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De stroomprijs in Nederland stijgt woensdagavond naar verwachting tot het hoogste niveau in jaren, blijkt uit gegevens van handelsplatform Epex Spot. Ook in andere Europese landen stijgt de stroomprijs door een recordvraag naar koeling vanwege de hoge temperaturen. Als gevolg daarvan gaat de dynamische stroomprijs naar het hoogste niveau ooit, volgens vergelijkingssite Keuze.nl.

3 uur geleden
Heineken wint in lagere AEX-index na bekendmaking nieuwe topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft de Braziliaan Rafael Oliveira als nieuwe topman benoemd. Hij volgt Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. De AEX-index sloot dinsdag fors lager doordat de chipbedrijven eindigden met flinke minnen.

4 uur geleden
Na jaren onzekerheid is orderboek architecten weer goed gevuld

AMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst sinds 2008 hebben architectenbureaus weer genoeg opdrachten voor ongeveer een halfjaar, maakte de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) bekend na onderzoek. Dat is opvallend omdat de sector de afgelopen jaren juist te maken had met vertragingen bij bouwprojecten en economische onzekerheid.

5 uur geleden