Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ecuador kondigt noodtoestand af na moord op presidentskandidaat

Ecuador kondigt noodtoestand af na moord op presidentskandidaat

QUITO (ANP/RTR) - President Guillermo Lasso van Ecuador heeft voor zestig dagen de noodtoestand afgekondigd na de moord op presidentskandidaat Fernando Villavicencio. Het 59-jarige slachtoffer werd woensdag doodgeschoten na een campagnebijeenkomst in de hoofdstad Quito.

"De strijdkrachten zijn vanaf dit moment in heel het land gemobiliseerd om de veiligheid van burgers, de rust van het land en de vrije en democratische verkiezingen van 20 augustus te garanderen", aldus Lasso.

Villavicencio werd beschoten toen hij na het evenement in de auto stapte. Er werden volgens lokale media circa dertig schoten gelost. Er vielen ook negen gewonden. Een verdachte stierf aan de verwondingen die hij opliep tijdens het vuurgevecht dat voorafging aan zijn arrestatie. Later werden bij invallen in Quito zes personen opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij de moord.

Niet onbestraft

Wat de reden is voor de aanslag en wie erachter zit, is niet bekend. Villavicencio was een van de meest uitgesproken kandidaten over de link tussen de georganiseerde misdaad en overheidsfunctionarissen. Hij beloofde als president corruptie en belastingontduiking tegen te gaan. De oud-journalist voerde ook campagne met het plan om met particuliere investeringen in de landbouw banen te creëren.

Lasso zweert dat de dood van Villavicencio niet onbestraft zal blijven. "De georganiseerde misdaad is heel ver gegaan, maar al het gewicht van de wet zal op hen vallen", aldus de president. Veiligheid is een belangrijk onderwerp bij de presidentsverkiezingen, net als werkloosheid en emigratie. In 2022 verlieten ongeveer 1,4 miljoen Ecuadoranen hun land.

Volgens peilingen kon Villavicencio op 20 augustus rekenen op 7,5 procent van de stemmen, waarmee hij van de acht kandidaten op de vijfde plek zou komen. De grootste kanshebber is Luisa González, die wordt gesteund door oud-president Rafael Correa. Zij zou 25 procent van de stemmen krijgen.

Meer uit Buitenland

Media weigeren nieuwe regels Pentagon te ondertekenen

ARLINGTON (ANP) - Journalisten van verschillende nieuwsorganisaties hebben aangekondigd dat ze de nieuwe regels van het Pentagon niet accepteren. Het gaat onder meer om The New York Times, NPR, Newsmax en The Guardian. Dat leidt er in principe toe dat de journalisten dinsdag aan het eind van de dag hun toegang kwijtraken.

1 uur geleden
Venezolaanse Nobelprijswinnares: Maduro moet de macht opgeven

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft nu de kans om een vreedzame machtsoverdracht te bewerkstelligen, aldus Nobelprijswinnares en oppositieleidster María Corina Machado.

4 uur geleden
Succesvolle elfde testvlucht met Starship van SpaceX

STARBASE (ANP) - SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, heeft maandag met succes een testvlucht met de raket Starship uitgevoerd vanuit zijn basis in de Amerikaanse staat Texas.

4 uur geleden
Macron waarschuwt voor doorgaande dreiging van Hamas

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gewaarschuwd voor een doorgaande dreiging van Hamas na het tekenen van een akkoord voor een staakt-het-vuren in Gaza.

5 uur geleden
Doden door instorten mijn in Venezuela

EL CALLAO (ANP) - Door het instorten van een mijn in de Venezolaanse plaats El Callao in de staat Bolívar zijn maandag zeker veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden plaatselijke media, waaronder La Prensa de Monagas.

5 uur geleden
Gevluchte president van Madagaskar laat van zich horen

NAIROBI (ANP/RTR) - De gevluchte president van Madagaskar, Andry Rajoelina, heeft gezegd dat hij naar een veilige plek moest vertrekken om zijn leven te beschermen. Hij verdween plotseling uit de openbaarheid in de voormalige Franse kolonie na weken van protesten door jongeren die zijn aftreden eisten.

10 uur geleden
Trump verlaat 'vredestop' Gaza na tekenen akkoord

SHARM-EL-SHEIKH (ANP/DPA) - Krap drie uur na aankomst in Sharm-el-Sheikh voor een in allerijl ingelaste top over de toekomst van Gaza, is Donald Trump weer vertrokken uit de Egyptische badplaats. De Amerikaanse president ondertekende daar het vredesplan dat onder druk van de VS tot stand is gekomen.

12 uur geleden