Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ecuador houdt Brazilië op gelijkspel en gaat door op Copa América

Ecuador houdt Brazilië op gelijkspel en gaat door op Copa América

GOIANA (ANP) - De voetballers van Ecuador hebben zich met een gelijkspel tegen gastland Brazilië geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Copa América. Zonder Neymar en heel wat andere vaste krachten, die rust kregen, kwamen de Brazilianen in Goiana niet verder dan 1-1. Daarmee stopte de zegereeks van de 'Seleção', die de voorgaande tien wedstrijden had gewonnen.

De laatste keer dat Brazilië niet won was eind 2019 tegen Argentinië (0-1). De ploeg van bondscoach Tite was op de Copa América na drie overwinningen al zeker van een plek in de knock-outfase. Ecuador verzekerde zich met het derde gelijkspel van de vierde plaats in de groep en daarmee een plek bij de laatste acht. Verdediger Éder Militão zette Brazilië voor rust op voorsprong, maar Ángel Mena trok de stand na rust gelijk. Neymar bleef op de bank, net als onder anderen Thiago Silva en Gabriel Jesus.

Brazilië werd met 10 punten groepswinnaar, gevolgd door Peru met 7 punten. Colombia (4) en Ecuador (3) eindigden respectievelijk als derde en vierde. Voor Venezuela zit het toernooi er met 2 punten op. Peru, met Miguel Araujo en Sergio Peña van FC Emmen in de basis, sloot de groepsfase af met een zege op Venezuela: 1-0.

Maandagavond zijn de laatste wedstrijden in de andere groep, dan wordt de indeling van de kwartfinales duidelijk. Het is al zeker dat Argentinië, Chili, Paraguay en Uruguay doorgaan, maar nog niet in welke volgorde ze eindigen in de groep.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

6 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

7 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

9 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

10 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

10 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

13 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

17 uur geleden