Ecuador houdt Brazilië op gelijkspel en gaat door op Copa América
GOIANA (ANP) - De voetballers van Ecuador hebben zich met een gelijkspel tegen gastland Brazilië geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Copa América. Zonder Neymar en heel wat andere vaste krachten, die rust kregen, kwamen de Brazilianen in Goiana niet verder dan 1-1. Daarmee stopte de zegereeks van de 'Seleção', die de voorgaande tien wedstrijden had gewonnen.
De laatste keer dat Brazilië niet won was eind 2019 tegen Argentinië (0-1). De ploeg van bondscoach Tite was op de Copa América na drie overwinningen al zeker van een plek in de knock-outfase. Ecuador verzekerde zich met het derde gelijkspel van de vierde plaats in de groep en daarmee een plek bij de laatste acht. Verdediger Éder Militão zette Brazilië voor rust op voorsprong, maar Ángel Mena trok de stand na rust gelijk. Neymar bleef op de bank, net als onder anderen Thiago Silva en Gabriel Jesus.
Brazilië werd met 10 punten groepswinnaar, gevolgd door Peru met 7 punten. Colombia (4) en Ecuador (3) eindigden respectievelijk als derde en vierde. Voor Venezuela zit het toernooi er met 2 punten op. Peru, met Miguel Araujo en Sergio Peña van FC Emmen in de basis, sloot de groepsfase af met een zege op Venezuela: 1-0.
Maandagavond zijn de laatste wedstrijden in de andere groep, dan wordt de indeling van de kwartfinales duidelijk. Het is al zeker dat Argentinië, Chili, Paraguay en Uruguay doorgaan, maar nog niet in welke volgorde ze eindigen in de groep.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
47 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
2 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
17 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
18 uur geleden