Ecuador houdt Brazilië op gelijkspel en gaat door op Copa América
GOIANA (ANP) - De voetballers van Ecuador hebben zich met een gelijkspel tegen gastland Brazilië geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Copa América. Zonder Neymar en heel wat andere vaste krachten, die rust kregen, kwamen de Brazilianen in Goiana niet verder dan 1-1. Daarmee stopte de zegereeks van de 'Seleção', die de voorgaande tien wedstrijden had gewonnen.
De laatste keer dat Brazilië niet won was eind 2019 tegen Argentinië (0-1). De ploeg van bondscoach Tite was op de Copa América na drie overwinningen al zeker van een plek in de knock-outfase. Ecuador verzekerde zich met het derde gelijkspel van de vierde plaats in de groep en daarmee een plek bij de laatste acht. Verdediger Éder Militão zette Brazilië voor rust op voorsprong, maar Ángel Mena trok de stand na rust gelijk. Neymar bleef op de bank, net als onder anderen Thiago Silva en Gabriel Jesus.
Brazilië werd met 10 punten groepswinnaar, gevolgd door Peru met 7 punten. Colombia (4) en Ecuador (3) eindigden respectievelijk als derde en vierde. Voor Venezuela zit het toernooi er met 2 punten op. Peru, met Miguel Araujo en Sergio Peña van FC Emmen in de basis, sloot de groepsfase af met een zege op Venezuela: 1-0.
Maandagavond zijn de laatste wedstrijden in de andere groep, dan wordt de indeling van de kwartfinales duidelijk. Het is al zeker dat Argentinië, Chili, Paraguay en Uruguay doorgaan, maar nog niet in welke volgorde ze eindigen in de groep.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
9 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
10 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
10 uur geleden