Ecuador houdt Brazilië op gelijkspel en gaat door op Copa América
GOIANA (ANP) - De voetballers van Ecuador hebben zich met een gelijkspel tegen gastland Brazilië geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Copa América. Zonder Neymar en heel wat andere vaste krachten, die rust kregen, kwamen de Brazilianen in Goiana niet verder dan 1-1. Daarmee stopte de zegereeks van de 'Seleção', die de voorgaande tien wedstrijden had gewonnen.
De laatste keer dat Brazilië niet won was eind 2019 tegen Argentinië (0-1). De ploeg van bondscoach Tite was op de Copa América na drie overwinningen al zeker van een plek in de knock-outfase. Ecuador verzekerde zich met het derde gelijkspel van de vierde plaats in de groep en daarmee een plek bij de laatste acht. Verdediger Éder Militão zette Brazilië voor rust op voorsprong, maar Ángel Mena trok de stand na rust gelijk. Neymar bleef op de bank, net als onder anderen Thiago Silva en Gabriel Jesus.
Brazilië werd met 10 punten groepswinnaar, gevolgd door Peru met 7 punten. Colombia (4) en Ecuador (3) eindigden respectievelijk als derde en vierde. Voor Venezuela zit het toernooi er met 2 punten op. Peru, met Miguel Araujo en Sergio Peña van FC Emmen in de basis, sloot de groepsfase af met een zege op Venezuela: 1-0.
Maandagavond zijn de laatste wedstrijden in de andere groep, dan wordt de indeling van de kwartfinales duidelijk. Het is al zeker dat Argentinië, Chili, Paraguay en Uruguay doorgaan, maar nog niet in welke volgorde ze eindigen in de groep.
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
15 minuten geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
18 minuten geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
5 uur geleden