Ecuador en Uruguay naar WK voetbal in Qatar
MONTEVIDEO (ANP) - Ecuador en Uruguay hebben zich geplaatst voor het WK voetbal van eind dit jaar in Qatar. Uruguay won in Montevideo met 1-0 van Peru, via een doelpunt kort voor rust van Giorgian de Arrascaeta. Ecuador verloor weliswaar met 3-1 bij Paraguay, maar dankzij de nederlagen van Peru en Chili (4-0 tegen Brazilië) gaat dat land toch voor de vierde keer naar het WK. De toplanden Brazilië en Argentinië kwalificeerden zich eerder al.
Tweevoudig wereldkampioen Uruguay dankt de kwalificatie voor het WK vooral aan een sterke eindsprint. Eind vorig jaar werd bondscoach Óscar Tábarez na een dienstverband van ruim vijftien jaar ontslagen, vanwege een reeks nederlagen. Uruguay stond op dat moment op de zevende plaats in Zuid-Amerika, maar onder leiding van de nieuwe bondscoach Diego Alonso plaatste de kwartfinalist van het WK 2018 zich alsnog voor Qatar.
Met Ajax-aanvaller Antony voor het eerst in de basis stelde Brazilië de eerste plaats in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiegroep veilig. De vijfvoudig wereldkampioen versloeg Chili in het Maracaña-stadion van Rio de Janeiro dankzij doelpunten van Neymar (strafschop), Vinícius Júnior, Philippe Coutinho (strafschop) en de voor Antony ingevallen Richarlison.
Argentinië
De 22-jarige Ajacied maakte zondag het winnende doelpunt tegen Feyenoord (3-2), maar kreeg in de blessuretijd ook rood als gevolg van tijdrekken. Antony verliet de Johan Cruijff ArenA vanwege een enkelblessure op krukken, maar was donderdag fit genoeg voor zijn eerste basisplaats in de nationale ploeg.
Argentinië speelt vrijdagavond tegen Venezuela. Komende dinsdag is de laatste speelronde in Zuid-Amerika. Peru (21 punten), Colombia (20) en Chili (19) strijden dan om de vijfde plaats. Het land dat als vijfde eindigt, strijdt in een intercontinentale play-off met een land uit Azië om een WK-ticket.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
10 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
12 uur geleden