Ecuador en Uruguay naar WK voetbal in Qatar
MONTEVIDEO (ANP) - Ecuador en Uruguay hebben zich geplaatst voor het WK voetbal van eind dit jaar in Qatar. Uruguay won in Montevideo met 1-0 van Peru, via een doelpunt kort voor rust van Giorgian de Arrascaeta. Ecuador verloor weliswaar met 3-1 bij Paraguay, maar dankzij de nederlagen van Peru en Chili (4-0 tegen Brazilië) gaat dat land toch voor de vierde keer naar het WK. De toplanden Brazilië en Argentinië kwalificeerden zich eerder al.
Tweevoudig wereldkampioen Uruguay dankt de kwalificatie voor het WK vooral aan een sterke eindsprint. Eind vorig jaar werd bondscoach Óscar Tábarez na een dienstverband van ruim vijftien jaar ontslagen, vanwege een reeks nederlagen. Uruguay stond op dat moment op de zevende plaats in Zuid-Amerika, maar onder leiding van de nieuwe bondscoach Diego Alonso plaatste de kwartfinalist van het WK 2018 zich alsnog voor Qatar.
Met Ajax-aanvaller Antony voor het eerst in de basis stelde Brazilië de eerste plaats in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiegroep veilig. De vijfvoudig wereldkampioen versloeg Chili in het Maracaña-stadion van Rio de Janeiro dankzij doelpunten van Neymar (strafschop), Vinícius Júnior, Philippe Coutinho (strafschop) en de voor Antony ingevallen Richarlison.
Argentinië
De 22-jarige Ajacied maakte zondag het winnende doelpunt tegen Feyenoord (3-2), maar kreeg in de blessuretijd ook rood als gevolg van tijdrekken. Antony verliet de Johan Cruijff ArenA vanwege een enkelblessure op krukken, maar was donderdag fit genoeg voor zijn eerste basisplaats in de nationale ploeg.
Argentinië speelt vrijdagavond tegen Venezuela. Komende dinsdag is de laatste speelronde in Zuid-Amerika. Peru (21 punten), Colombia (20) en Chili (19) strijden dan om de vijfde plaats. Het land dat als vijfde eindigt, strijdt in een intercontinentale play-off met een land uit Azië om een WK-ticket.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
15 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
20 uur geleden