Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ecuador en Uruguay naar WK voetbal in Qatar

Ecuador en Uruguay naar WK voetbal in Qatar

MONTEVIDEO (ANP) - Ecuador en Uruguay hebben zich geplaatst voor het WK voetbal van eind dit jaar in Qatar. Uruguay won in Montevideo met 1-0 van Peru, via een doelpunt kort voor rust van Giorgian de Arrascaeta. Ecuador verloor weliswaar met 3-1 bij Paraguay, maar dankzij de nederlagen van Peru en Chili (4-0 tegen Brazilië) gaat dat land toch voor de vierde keer naar het WK. De toplanden Brazilië en Argentinië kwalificeerden zich eerder al.

Tweevoudig wereldkampioen Uruguay dankt de kwalificatie voor het WK vooral aan een sterke eindsprint. Eind vorig jaar werd bondscoach Óscar Tábarez na een dienstverband van ruim vijftien jaar ontslagen, vanwege een reeks nederlagen. Uruguay stond op dat moment op de zevende plaats in Zuid-Amerika, maar onder leiding van de nieuwe bondscoach Diego Alonso plaatste de kwartfinalist van het WK 2018 zich alsnog voor Qatar.

Met Ajax-aanvaller Antony voor het eerst in de basis stelde Brazilië de eerste plaats in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiegroep veilig. De vijfvoudig wereldkampioen versloeg Chili in het Maracaña-stadion van Rio de Janeiro dankzij doelpunten van Neymar (strafschop), Vinícius Júnior, Philippe Coutinho (strafschop) en de voor Antony ingevallen Richarlison.

Argentinië

De 22-jarige Ajacied maakte zondag het winnende doelpunt tegen Feyenoord (3-2), maar kreeg in de blessuretijd ook rood als gevolg van tijdrekken. Antony verliet de Johan Cruijff ArenA vanwege een enkelblessure op krukken, maar was donderdag fit genoeg voor zijn eerste basisplaats in de nationale ploeg.

Argentinië speelt vrijdagavond tegen Venezuela. Komende dinsdag is de laatste speelronde in Zuid-Amerika. Peru (21 punten), Colombia (20) en Chili (19) strijden dan om de vijfde plaats. Het land dat als vijfde eindigt, strijdt in een intercontinentale play-off met een land uit Azië om een WK-ticket.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

9 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

9 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

9 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

9 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

9 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

15 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

21 uur geleden