
Ecuador en Uruguay naar WK voetbal in Qatar
MONTEVIDEO (ANP) - Ecuador en Uruguay hebben zich geplaatst voor het WK voetbal van eind dit jaar in Qatar. Uruguay won in Montevideo met 1-0 van Peru, via een doelpunt kort voor rust van Giorgian de Arrascaeta. Ecuador verloor weliswaar met 3-1 bij Paraguay, maar dankzij de nederlagen van Peru en Chili (4-0 tegen Brazilië) gaat dat land toch voor de vierde keer naar het WK. De toplanden Brazilië en Argentinië kwalificeerden zich eerder al.
Tweevoudig wereldkampioen Uruguay dankt de kwalificatie voor het WK vooral aan een sterke eindsprint. Eind vorig jaar werd bondscoach Óscar Tábarez na een dienstverband van ruim vijftien jaar ontslagen, vanwege een reeks nederlagen. Uruguay stond op dat moment op de zevende plaats in Zuid-Amerika, maar onder leiding van de nieuwe bondscoach Diego Alonso plaatste de kwartfinalist van het WK 2018 zich alsnog voor Qatar.
Met Ajax-aanvaller Antony voor het eerst in de basis stelde Brazilië de eerste plaats in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiegroep veilig. De vijfvoudig wereldkampioen versloeg Chili in het Maracaña-stadion van Rio de Janeiro dankzij doelpunten van Neymar (strafschop), Vinícius Júnior, Philippe Coutinho (strafschop) en de voor Antony ingevallen Richarlison.
Argentinië
De 22-jarige Ajacied maakte zondag het winnende doelpunt tegen Feyenoord (3-2), maar kreeg in de blessuretijd ook rood als gevolg van tijdrekken. Antony verliet de Johan Cruijff ArenA vanwege een enkelblessure op krukken, maar was donderdag fit genoeg voor zijn eerste basisplaats in de nationale ploeg.
Argentinië speelt vrijdagavond tegen Venezuela. Komende dinsdag is de laatste speelronde in Zuid-Amerika. Peru (21 punten), Colombia (20) en Chili (19) strijden dan om de vijfde plaats. Het land dat als vijfde eindigt, strijdt in een intercontinentale play-off met een land uit Azië om een WK-ticket.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ajax-speler Jorthy Mokio is door de Belgische voetbalbond geselecteerd voor het WK onder 17, dat van 3 tot en met 27 november in Qatar plaatsvindt. Ook Martin Henrion (Ajax), Noah Fernandez (PSV) en Brent Jonkers (PSV) zitten in de groep van 21 spelers.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Jackie Groenen voelt "een andere energie" met de komst van bondscoach Arjan Veurink en zijn staf. Dat zei de 128-voudig international tijdens een persconferentie in Zeist.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft "goede gesprekken" gehad met recordinternational Sherida Spitse die gaat stoppen. Dat zei Veurink tijdens de persconferentie in Zeist, in aanloop naar de oefenwedstrijd tegen Polen van aanstaande vrijdag.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Allard Lindhout heeft zondag de leiding bij de topper in de Eredivisie tussen Feyenoord en PSV. De 38-jarige scheidsrechter krijgt in De Kuip ondersteuning van grensrechters Rogier Honig en Johan Balder. Alex Bos is de vierde official en Dennis Higler de videoscheidsrechter.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Chasity Grant mist de oefenwedstrijden van de Nederlandse voetbalsters tegen Polen en Canada. De rechtsbuiten van Aston Villa heeft zich geblesseerd afgemeld. Bondscoach Arjan Veurink roept geen vervangster voor haar op.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Sergiño Dest heeft een duidelijk plan voor het thuisduel van PSV dinsdagavond met Napoli in de Champions League. "Ik ga zoveel mogelijk koolhydraten eten en dan rennen", zei hij op een persconferentie.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Trainer Melvin Boel van Go Ahead Eagles kan de komende weken nog geen beroep doen op Victor Edvardsen. De Eredivisieclub uit Deventer meldt dat de 29-jarige Zweedse aanvaller moet worden geopereerd. Edvardsen is nog enkele weken uit de roulatie.
10 uur geleden