Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECOWAS geeft junta Niger laatste kans, maar 'D-Day ligt vast'

ECOWAS geeft junta Niger laatste kans, maar 'D-Day ligt vast'

ACCRA (ANP/RTR) - Een groep West-Afrikaanse landen, verenigd binnen de ECOWAS-gemeenschap, wil de militaire junta in Niger nog een laatste kans te geven. Dit weekend hoopt het met een delegatie naar Niamey te reizen om de coupplegers te dwingen de macht weer af te staan. Mocht dat mislukken heeft de groep al besloten wanneer ze gaat starten met een militaire interventie. Dat zegt ECOWAS-commissaris Abdel-Fatau Musah.

De groep dreigt dat als gesprekken op niets uitdraaien de "D-Day" voor een militaire interventie is al vastgelegd, al wilde Musah niet zeggen wanneer die zal plaatsvinden. Wel gaf hij aan dat het om een "korte interventie" zou gaan "om de constitutionele orde in het land te herstellen". De commissaris zei ook dat "de militaire optie niet de voorkeursoptie is, maar dat er geen andere keuze is gezien de onverzoenlijkheid van de militaire junta in Niger."

De militaire leiders van de groep West-Afrikaanse landen hebben de afgelopen twee dagen vergaderd in Ghana op zoek naar een gezamenlijk antwoord op de coup in hun regio. Eind juli werd de president van Niger, Mohamed Bazoum, onder leiding van generaal Abdourahamane Tchiani afgezet. Eerder deze maand dreigde ECOWAS ook al eens met militair ingrijpen, maar ondanks een deadline die afliep kwamen de landen vooralsnog niet in actie.

Meer uit Buitenland

Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

21 minuten geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

55 minuten geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

56 minuten geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

3 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

6 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

11 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

12 uur geleden