Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECOWAS geeft junta Niger laatste kans, maar 'D-Day ligt vast'

ECOWAS geeft junta Niger laatste kans, maar 'D-Day ligt vast'

ACCRA (ANP/RTR) - Een groep West-Afrikaanse landen, verenigd binnen de ECOWAS-gemeenschap, wil de militaire junta in Niger nog een laatste kans te geven. Dit weekend hoopt het met een delegatie naar Niamey te reizen om de coupplegers te dwingen de macht weer af te staan. Mocht dat mislukken heeft de groep al besloten wanneer ze gaat starten met een militaire interventie. Dat zegt ECOWAS-commissaris Abdel-Fatau Musah.

De groep dreigt dat als gesprekken op niets uitdraaien de "D-Day" voor een militaire interventie is al vastgelegd, al wilde Musah niet zeggen wanneer die zal plaatsvinden. Wel gaf hij aan dat het om een "korte interventie" zou gaan "om de constitutionele orde in het land te herstellen". De commissaris zei ook dat "de militaire optie niet de voorkeursoptie is, maar dat er geen andere keuze is gezien de onverzoenlijkheid van de militaire junta in Niger."

De militaire leiders van de groep West-Afrikaanse landen hebben de afgelopen twee dagen vergaderd in Ghana op zoek naar een gezamenlijk antwoord op de coup in hun regio. Eind juli werd de president van Niger, Mohamed Bazoum, onder leiding van generaal Abdourahamane Tchiani afgezet. Eerder deze maand dreigde ECOWAS ook al eens met militair ingrijpen, maar ondanks een deadline die afliep kwamen de landen vooralsnog niet in actie.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran akkoord om nucleair materiaal over te dragen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.

1 uur geleden
Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

2 uur geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

4 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

4 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

7 uur geleden
Paus hekelt 'tirannen die miljarden aan wapens verspillen'

BAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".

7 uur geleden
Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

8 uur geleden