Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECOWAS geeft junta Niger laatste kans, maar 'D-Day ligt vast'

ECOWAS geeft junta Niger laatste kans, maar 'D-Day ligt vast'

ACCRA (ANP/RTR) - Een groep West-Afrikaanse landen, verenigd binnen de ECOWAS-gemeenschap, wil de militaire junta in Niger nog een laatste kans te geven. Dit weekend hoopt het met een delegatie naar Niamey te reizen om de coupplegers te dwingen de macht weer af te staan. Mocht dat mislukken heeft de groep al besloten wanneer ze gaat starten met een militaire interventie. Dat zegt ECOWAS-commissaris Abdel-Fatau Musah.

De groep dreigt dat als gesprekken op niets uitdraaien de "D-Day" voor een militaire interventie is al vastgelegd, al wilde Musah niet zeggen wanneer die zal plaatsvinden. Wel gaf hij aan dat het om een "korte interventie" zou gaan "om de constitutionele orde in het land te herstellen". De commissaris zei ook dat "de militaire optie niet de voorkeursoptie is, maar dat er geen andere keuze is gezien de onverzoenlijkheid van de militaire junta in Niger."

De militaire leiders van de groep West-Afrikaanse landen hebben de afgelopen twee dagen vergaderd in Ghana op zoek naar een gezamenlijk antwoord op de coup in hun regio. Eind juli werd de president van Niger, Mohamed Bazoum, onder leiding van generaal Abdourahamane Tchiani afgezet. Eerder deze maand dreigde ECOWAS ook al eens met militair ingrijpen, maar ondanks een deadline die afliep kwamen de landen vooralsnog niet in actie.

Meer uit Buitenland

Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

11 minuten geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

51 minuten geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

52 minuten geleden
Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

2 uur geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

3 uur geleden
Hongkong: 13 arrestaties om dodelijke flatbrand, 151 doden

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.

3 uur geleden
Kallas: cruciale week voor diplomatie voor vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.

4 uur geleden