Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECOWAS geeft junta Niger laatste kans, maar 'D-Day ligt vast'

ECOWAS geeft junta Niger laatste kans, maar 'D-Day ligt vast'

ACCRA (ANP/RTR) - Een groep West-Afrikaanse landen, verenigd binnen de ECOWAS-gemeenschap, wil de militaire junta in Niger nog een laatste kans te geven. Dit weekend hoopt het met een delegatie naar Niamey te reizen om de coupplegers te dwingen de macht weer af te staan. Mocht dat mislukken heeft de groep al besloten wanneer ze gaat starten met een militaire interventie. Dat zegt ECOWAS-commissaris Abdel-Fatau Musah.

De groep dreigt dat als gesprekken op niets uitdraaien de "D-Day" voor een militaire interventie is al vastgelegd, al wilde Musah niet zeggen wanneer die zal plaatsvinden. Wel gaf hij aan dat het om een "korte interventie" zou gaan "om de constitutionele orde in het land te herstellen". De commissaris zei ook dat "de militaire optie niet de voorkeursoptie is, maar dat er geen andere keuze is gezien de onverzoenlijkheid van de militaire junta in Niger."

De militaire leiders van de groep West-Afrikaanse landen hebben de afgelopen twee dagen vergaderd in Ghana op zoek naar een gezamenlijk antwoord op de coup in hun regio. Eind juli werd de president van Niger, Mohamed Bazoum, onder leiding van generaal Abdourahamane Tchiani afgezet. Eerder deze maand dreigde ECOWAS ook al eens met militair ingrijpen, maar ondanks een deadline die afliep kwamen de landen vooralsnog niet in actie.

Meer uit Buitenland

Belgische minister wijst Amerikaanse ambassadeur opnieuw terecht

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.

5 minuten geleden
Axios: VS denken nabij conceptakkoord einde oorlog Iran te zijn

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.

42 minuten geleden
VN roepen op tot onmiddellijke vrijlating flotilla-arrestanten

NEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.

1 uur geleden
Politie Londen zet speciaal team op voor bescherming Joden

LONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.

1 uur geleden
Kyiv: Rusland heeft staakt-het-vuren geschonden

KYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.

3 uur geleden
Pyongyang spreekt in nieuwe grondwet niet langer van één Korea

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.

3 uur geleden
Rubio en Russische collega Lavrov voeren 'constructief gesprek'

WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.

5 uur geleden