Econoom en oud-politicus Bob Goudzwaard (90) overleden
HUIS TER HEIDE (ANP) - Econoom en oud-CDA-politicus Bob Goudzwaard is zaterdag op 90-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Huis ter Heide (Utrecht). Dat laat zijn familie zondag in een verklaring aan het ANP weten.
Goudzwaard werd in de jaren zeventig en tachtig bekend als kritisch econoom en zette zich in voor de bestrijding van mondiale armoede en voor goede levensmogelijkheden voor toekomstige generaties. Hij was tussen 1971 en 1999 hoogleraar economie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Ook vervulde hij functies in de Raad van Kerken Nederland en was voorzitter van ICCO, een organisatie voor ontwikkelingssamenwerking.
Van 1967 tot 1971 maakte Goudzwaard deel uit van de Tweede Kamerfractie van de Anti-Revolutionaire Partij, die later opging in het CDA. Hij was voorzitter van de commissie die het eerste verkiezingsprogramma van het CDA opstelde. Hij keerde de partij in 1981 de rug toe omdat hij zich niet kon vinden in de positieve houding van de christendemocraten tegenover kernbewapening.
Hij ontving twee eredoctoraten: in 2011 van de Protestantse Theologische Universiteit in Kampen en in 2014 van het Institute for Christian Studies in Toronto. In 1992 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
11 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
35 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
1 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.
4 uur geleden