Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Econoom en oud-politicus Bob Goudzwaard (90) overleden

Econoom en oud-politicus Bob Goudzwaard (90) overleden

HUIS TER HEIDE (ANP) - Econoom en oud-CDA-politicus Bob Goudzwaard is zaterdag op 90-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Huis ter Heide (Utrecht). Dat laat zijn familie zondag in een verklaring aan het ANP weten.

Goudzwaard werd in de jaren zeventig en tachtig bekend als kritisch econoom en zette zich in voor de bestrijding van mondiale armoede en voor goede levensmogelijkheden voor toekomstige generaties. Hij was tussen 1971 en 1999 hoogleraar economie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Ook vervulde hij functies in de Raad van Kerken Nederland en was voorzitter van ICCO, een organisatie voor ontwikkelingssamenwerking.

Van 1967 tot 1971 maakte Goudzwaard deel uit van de Tweede Kamerfractie van de Anti-Revolutionaire Partij, die later opging in het CDA. Hij was voorzitter van de commissie die het eerste verkiezingsprogramma van het CDA opstelde. Hij keerde de partij in 1981 de rug toe omdat hij zich niet kon vinden in de positieve houding van de christendemocraten tegenover kernbewapening.

Hij ontving twee eredoctoraten: in 2011 van de Protestantse Theologische Universiteit in Kampen en in 2014 van het Institute for Christian Studies in Toronto. In 1992 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw.

Meer uit Financieel

Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

16 minuten geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

1 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

3 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

3 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

5 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

5 uur geleden
Klanten energieleverancier Gulf betaalden onjuiste opzegtarieven

VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.

6 uur geleden