Econoom en oud-politicus Bob Goudzwaard (90) overleden
HUIS TER HEIDE (ANP) - Econoom en oud-CDA-politicus Bob Goudzwaard is zaterdag op 90-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Huis ter Heide (Utrecht). Dat laat zijn familie zondag in een verklaring aan het ANP weten.
Goudzwaard werd in de jaren zeventig en tachtig bekend als kritisch econoom en zette zich in voor de bestrijding van mondiale armoede en voor goede levensmogelijkheden voor toekomstige generaties. Hij was tussen 1971 en 1999 hoogleraar economie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Ook vervulde hij functies in de Raad van Kerken Nederland en was voorzitter van ICCO, een organisatie voor ontwikkelingssamenwerking.
Van 1967 tot 1971 maakte Goudzwaard deel uit van de Tweede Kamerfractie van de Anti-Revolutionaire Partij, die later opging in het CDA. Hij was voorzitter van de commissie die het eerste verkiezingsprogramma van het CDA opstelde. Hij keerde de partij in 1981 de rug toe omdat hij zich niet kon vinden in de positieve houding van de christendemocraten tegenover kernbewapening.
Hij ontving twee eredoctoraten: in 2011 van de Protestantse Theologische Universiteit in Kampen en in 2014 van het Institute for Christian Studies in Toronto. In 1992 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.
31 minuten geledenROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De olieprijzen zijn verder opgelopen na aanvallen op belangrijke energie-installaties in het Midden-Oosten. Raketten troffen onder andere de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Aan de pomp in Nederland liepen de adviesprijzen voor benzine en diesel verder op.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag stevig omlaag na aanvallen door Iran op belangrijke gasinstallaties in Qatar. Hierdoor gingen de olieprijzen weer hard omhoog. Beleggers vrezen dat een escalerende oorlog in het Midden-Oosten de inflatiedruk verder zal verhogen. Ook werd de stemming in Azië gedrukt door zware verliezen op Wall Street woensdag.
3 uur geleden