Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Economische verschillen tussen Britse regio's terug bij af'

'Economische verschillen tussen Britse regio's terug bij af'

LONDEN (ANP) - De regionale economische verschillen tussen het armere noorden- en midden van het Verenigd Koninkrijk en de regio rondom Londen zijn terug op het niveau van 1901. Dat concludeerde de Britse industrieraad ISC. Volgens de onderzoekers staat de regering van premier Boris Johnson voor een pittige uitdaging om de achterblijvende regio's vooruit te helpen.

De regionale verschillen zijn diepgeworteld en vastgeroest, vindt hoofdeconoom Andy Haldane van de Bank of England die het onderzoek leidde. De regio's die minder presteren, verkeren vaak in een vicieuze cirkel van lagere inkomsten, minder investeringen en minder werkgelegenheid. Bij de welvarende regio's gebeurt het tegenovergestelde. Volgens Haldane kan alleen "omvangrijk, gericht en langdurig" beleid die situatie veranderen, liet hij weten aan zakenkrant Financial Times.

Johnson beloofde eerder om de welvaart van verschillende uithoeken van Groot-Brittannië op één niveau te krijgen. In de afgelopen vijftig jaar lukte dat nog geen enkele regering, aldus het onderzoek. De economische verschillen stijgen gestaag sinds de jaren zestig.

Meer uit Financieel

Unilever zakt op Damrak na beursgang ijsjestak Magnum

AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 4 procent). Het aandeel Magnum noteerde op bijna 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.

1 uur geleden
Magnum-topman: denk dat ijs een echt volksaandeel kan worden

AMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.

1 uur geleden
Productie Duitse industrie sterker gegroeid dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriële productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.

2 uur geleden
ECB-lid Schnabel zegt 'klaar' te zijn om Lagarde op te volgen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.

2 uur geleden
China boekt recordhandelsoverschot ondanks zwakke export naar VS

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese export is in november sterk hersteld na een onverwachte daling een maand eerder. Daardoor is het Chinese handelsoverschot dit jaar voor het eerst boven de grens van 1 biljoen dollar uitgekomen.

4 uur geleden
Trump uit twijfels over overname Warner Bros. door Netflix

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.

4 uur geleden
Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

21 uur geleden