Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Economische verschillen tussen Britse regio's terug bij af'

'Economische verschillen tussen Britse regio's terug bij af'

LONDEN (ANP) - De regionale economische verschillen tussen het armere noorden- en midden van het Verenigd Koninkrijk en de regio rondom Londen zijn terug op het niveau van 1901. Dat concludeerde de Britse industrieraad ISC. Volgens de onderzoekers staat de regering van premier Boris Johnson voor een pittige uitdaging om de achterblijvende regio's vooruit te helpen.

De regionale verschillen zijn diepgeworteld en vastgeroest, vindt hoofdeconoom Andy Haldane van de Bank of England die het onderzoek leidde. De regio's die minder presteren, verkeren vaak in een vicieuze cirkel van lagere inkomsten, minder investeringen en minder werkgelegenheid. Bij de welvarende regio's gebeurt het tegenovergestelde. Volgens Haldane kan alleen "omvangrijk, gericht en langdurig" beleid die situatie veranderen, liet hij weten aan zakenkrant Financial Times.

Johnson beloofde eerder om de welvaart van verschillende uithoeken van Groot-Brittannië op één niveau te krijgen. In de afgelopen vijftig jaar lukte dat nog geen enkele regering, aldus het onderzoek. De economische verschillen stijgen gestaag sinds de jaren zestig.

Meer uit Financieel

AEX blijft onder 1000 punten na recordslotstand

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.

15 minuten geleden
Winterweer zorgt opnieuw voor problemen in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.

23 minuten geleden
Meer dan duizend gestrande reizigers hebben overnacht op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.

1 uur geleden
FT: Amerikaanse Chevron en Quantum bieden op activiteiten Lukoil

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.

1 uur geleden
Sky News: investeerder Advent achter overnamebod op InPost

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.

1 uur geleden
Bunq vraagt opnieuw Amerikaanse bankvergunning aan

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiële app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
CBS: inflatie licht gedaald naar 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in december licht gedaald naar 2,8 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. In november bedroeg de inflatie nog 2,9 procent op jaarbasis en in oktober was dat 3,1 procent.

2 uur geleden