Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economische schade dreigt door staking spoorbedrijven in Canada

Economische schade dreigt door staking spoorbedrijven in Canada

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De twee grootste spoorgoederenvervoerders in Canada hebben hun activiteiten donderdag gestaakt, nadat zij niet tot nieuwe loonafspraken waren gekomen met de vakbond. De geklapte onderhandelingen kunnen grote gevolgen hebben voor de Canadese economie, maar ook voor de handel met de Verenigde Staten. Dagelijks wordt in Canada voor omgerekend bijna 661 miljoen euro aan vracht over het spoor vervoerd.

De twee bedrijven, Canadian National Railway (CN) en Canadian Pacific Kansas City (CPKC), vertegenwoordigen bijna 80 procent van het spoornetwerk in Canada. Ruim 9000 werknemers hoeven niet meer naar hun werk te komen, nu de spoorbedrijven een zogeheten lock-out hebben afgekondigd. Dit betekent dat bedrijven hun personeel verplichten het werk neer te leggen, in tegenstelling tot een staking waarbij werknemers dat op eigen initiatief doen.

CN stelt dat het steeds aanbiedingen heeft gedaan aan vakbond Teamsters Canada Rail Conference (TCRC) om de lonen en rusttijden te verbeteren, waaronder een laatste aanbod om een lock-out te voorkomen. "Teamsters heeft geen enkele urgentie of wens getoond om tot een deal te komen die goed is voor de werknemers, het bedrijf en de economie", aldus het bedrijf. TCRC zet daar tegenover dat geen van zijn aanbiedingen "serieus in overweging is genomen". Wel wil de bond met beide bedrijven aan de onderhandelingstafel blijven zitten.

Reputatieschade

Lobbygroepen van sectoren die afhankelijk zijn van het spoor hebben de afgelopen tijd gewaarschuwd voor de gevolgen van een werkonderbreking. Zij vrezen dat fabrieken die afhankelijk zijn van spoorgoederen in de problemen kunnen komen. Volgens de organisaties zou de onderbreking op langere termijn bovendien kunnen leiden tot reputatieschade voor Canada als het gaat om handel.

De Canadese economie is sterk verweven met die van de VS. Spoorvervoer nam 14 procent van de totale handel tussen de twee landen voor zijn rekening in de eerste helft van dit jaar. Dat komt naar voren uit gegevens van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikaanse spoorwegmaatschappij Union Pacific verwachtte dinsdag dat een onderbreking ertoe zou leiden dat dagelijks 2500 treinwagons de grens niet zouden oversteken.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

3 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

5 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

5 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

6 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

8 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

8 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

9 uur geleden