
Economische onzekerheid raakt winst verfproducent AkzoNobel
AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel waarschuwt dat economische onzekerheden zwaar op de winst drukken. Distributeurs en winkelketens die verf van het Nederlandse bedrijf verkopen, zijn daardoor vooral bezig met het opmaken van hun voorraden voordat ze nieuwe blikken van merken als Flexa of Sikkens inslaan.
Vooral in Europa en China zijn de omstandigheden ongunstig, verklaart AkzoNobel. Op die markten is het consumentenvertrouwen historisch laag.
Het concern verwacht in het derde kwartaal een aangepaste operationele winst, dus nog voor belastingen en rentebetalingen, tussen de 195 miljoen en 215 miljoen euro. In dezelfde periode vorig jaar bedroeg het resultaat nog 241 miljoen euro.
Ook in de laatste drie maanden van 2022 verwacht AkzoNobel een zwakke vraag naar zijn verf. Het bedrijf voert daarom kostenbesparingen door. Ook verhoogt het bedrijf de prijzen voor zijn verf verder. AkzoNobel heeft sinds vorig jaar te maken met steeds duurdere grondstoffen, maar zegt die goed op te kunnen vangen door hogere verkoopprijzen.
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP/DPA) - De Duitse economie is in het eerste kwartaal sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis bedroeg de groei 0,4 procent op kwartaalbasis. Bij een voorlopige schatting werd nog een plus van 0,2 procent gemeld.
9 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR/AFP) - De Japanse premier Shigeru Ishiba heeft een telefoongesprek gevoerd met de Amerikaanse president Donald Trump over de importheffingen op Japanse goederen. Dat zei Ishiba vrijdag bij een persconferentie. Hij verklaarde dat hij Trump opnieuw heeft gevraagd om de invoerheffingen in te trekken. Zo zijn er tarieven ingesteld op Japanse auto's.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongeren zijn de afgelopen jaren steeds vaker in een private huurwoning gaan wonen en zien een groter deel van hun inkomen opgaan aan de huur. Dat komt doordat een sociale huurwoning of koopwoning vinden voor hen steeds moeilijker is geworden door het huizentekort. Ook zijn de huren op de private markt harder gestegen dan de inkomens van jongeren, meldt ING na onderzoek.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De eigenaar van OnlyFans, Fenix International, is in gesprek om de Britse website te verkopen aan een groep investeerders voor ongeveer 8 miljard dollar (ruim 7 miljard euro). Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. De groep wordt geleid door Forest Road Company, een investeringsmaatschappij uit Los Angeles.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie moet eenzijdig de importheffingen voor Amerikaanse goederen verlagen. Als dat niet gebeurt, zal de EU geen vooruitgang boeken in de onderhandelingen met de Verenigde Staten om een verhoging van 20 procent op de tarieven te voorkomen, zo dreigt de regering van president Donald Trump. Dat schrijft The Financial Times vrijdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gasten voor het diner van de Amerikaanse president Donald Trump voor crypto-investeerders zijn donderdagavond bij aankomst uitgejoeld door demonstranten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het eind van de handelsdag een wisselend beeld zien, na forse koersverliezen een dag eerder.
10 uur geleden