Economische groei VS vertraagd door tekorten en opleving virus
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse economie kende in het derde kwartaal de traagste groei in meer dan een jaar tijd. In delen van de Verenigde Staten stijgt het aantal coronabesmettingen weer, wat volgens het Bureau of Economic Analysis het herstel van de economische crisis belemmerde. De oplopende besmettingscijfers verergeren bovendien knelpunten in de aanvoer van goederen, wat tot tekorten leidt.
Het bruto binnenlands product (bbp) van de VS, 's werelds grootste economie, steeg in het derde kwartaal met 0,5 procent ten opzichte van de voorgaande drie maanden. In het tweede kwartaal was er nog sprake van ruim 1 procent groei. Het gaat om het laagste groeicijfer sinds de historische krimp in het tweede kwartaal van 2020, die het gevolg was van de plotse lockdownmaatregelen wereldwijd.
Het tragere herstel was vooral terug te zien in de uitgaven van consumenten. Hun bestedingen stegen nog wel ten opzichte van het tweede kwartaal, maar veel minder hard dan in de voorgaande meetperiodes. Grote aankopen zoals een nieuwe auto zijn lastiger geworden door het beperkte aanbod. Door schaarste stijgen de prijzen bovendien veel harder.
Daar komt bij dat in sommige regio's de verspreiding van de besmettelijkere Delta-variant van het coronavirus opnieuw voor sluitingen van winkels of restaurants heeft gezorgd. Ook hadden bedrijven in de dienstensector last van personeelstekorten wat hun groei drukte.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Het aantal passagiers richting het Midden-Oosten vanaf de luchthaven van Frankfurt is flink gedaald. In maart kelderde het aantal reizigers op vluchten naar die regio met 68,6 procent. Dat meldt de luchthaven in zijn cijfers over maart.
53 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse modebedrijf Hermès had in het afgelopen kwartaal last van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon. De verkoop van zijn dure tassen, sjaals en andere accessoires in het Midden-Oosten en Frankrijk viel tegen doordat minder mensen geld uitgaven aan de Birkin- en Kelly-handtassen en andere producten van Hermès door het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinemaker ASML ging woensdag bij de opening van het Damrak licht omhoog na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. Het concern rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. De omzetverwachting voor het huidige tweede kwartaal is echter beneden de verwachtingen van marktkenners.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
3 uur geleden