Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Economische gevolgen coronavirus mogelijk veel groter'

'Economische gevolgen coronavirus mogelijk veel groter'

SINGAPORE (ANP) - De economische gevolgen van het nieuwe coronavirus kunnen veel groter uitpakken dan eerder geraamd, als de virusuitbraak volgend maand niet onder controle is. Dat zegt kredietbeoordelaar S&P Global in een nieuw rapport.

De firma voorspelde vorige week al dat de economische groei in China dit jaar mogelijk terugzakt tot 5 procent, van 6,1 procent vorig jaar. Ook neemt het virus een behoorlijke hap uit de groei van de wereldeconomie. Deze wordt volgens S&P, een toonaangevend ratingbureau in de financiële wereld, door het coronavirus waarschijnlijk met zo'n 0,3 procentpunt geremd.

De rekenmeesters bij de kredietbeoordelaar stellen nu dat ze er bij hun voorspellingen op rekenden dat de virusuitbraak in maart weer onder controle kan worden gebracht. Als dit niet lukt, dan zullen ze hun becijferingen moeten herzien.

Meer uit Financieel

OPEC+ akkoord met nieuwe forse verhoging olieproductie

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ is akkoord gegaan met een nieuwe verhoging van de olieproductie in september. De organisatie onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland zal de productie met nog eens 547.000 vaten per dag verhogen, staat in een verklaring die zondag naar buiten is gekomen.

45 minuten geleden
Vluchten op Eindhoven vertraagd door onderbezetting afhandelaar

EINDHOVEN (ANP) - Vluchten van Ryanair op Eindhoven Airport hebben zondag te maken met vertraging. Dat komt door "structurele onderbezetting" bij bagageafhandelaar Skytanking, bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door Omroep Brabant. Het personeelstekort bij Skytanking speelt al langer.

1 uur geleden
Weer meer kampeerwagens verkocht, vooral nieuwe campers populair

BUNNIK (ANP) - Het aantal nieuw verkochte kampeerwagens is in juli gestegen, meldt brancheorganisatie Kampeer en Caravan Industrie (KCI) op basis van een analyse. Vooral nieuwe campers waren populair. Door de verkoopstijging stonden er begin deze maand ruim 632.000 caravans en campers geregistreerd in Nederland, een nieuw record.

3 uur geleden
Duitse winkeliers lijden flinke schade door toename diefstallen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse ondernemers hebben het aantal winkeldiefstallen de afgelopen twee jaar flink zien stijgen. Volgens de Duitse winkeliersorganisatie HDE liepen de verliezen als gevolg van winkeldiefstal vorig jaar op tot 3 miljard euro. Tegelijkertijd is de vervolging van winkeldieven te laks, vertelde HDE-directeur Stefan Genth tegen de Duitse nieuwssite t-online.

4 uur geleden
Bronnen: voorlopig akkoord OPEC+ over opvoeren olieproductie

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ heeft een principeakkoord bereikt om de olieproductie in september te verhogen, meldden ingewijden aan persbureaus Bloomberg en Reuters. Het zou gaan om een verhoging van 548.000 vaten per dag. Het verder openzetten van de oliekraan kan ertoe leiden dat de olieprijzen dalen en daarmee ook de prijzen aan de Nederlandse pomp.

5 uur geleden
Kritiek op ontslag functionaris statistiekbureau in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse economen hebben het vrijdag opgenomen voor het Amerikaanse statistiekbureau BLS na het ontslag van functionaris Erika McEntarfer. De Amerikaanse president Donald Trump ontsloeg McEntarfer nadat het bureau tegenvallende banencijfers had gepubliceerd.

6 uur geleden
Netwerkproblemen Odido in omgeving Gouda/Zoetermeer voorbij

GOUDA (ANP) - De netwerkproblemen waarmee Odido-klanten in de omgeving van Gouda en Zoetermeer sinds zaterdagochtend kampten, zijn verholpen. Dat laat een woordvoerder van de telecomprovider weten. De storing had te maken met de problemen van vrijdag bij Odido, toen landelijk duizenden storingsmeldingen werden gedaan.

23 uur geleden