Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Economische activiteit VS scherp gedaald'

'Economische activiteit VS scherp gedaald'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De coronacrisis laat diepe sporen na op de Amerikaanse economie. Volgens de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten, de Federal Reserve, was de voorbije weken sprake van een stevige daling van de economische activiteit. Dat staat in het zogeheten Beige Book, een Fed-rapport dat inzage geeft in de economische activiteit in de VS.

De studie is samengesteld op basis van enquêtes door de regionale centrale banken. De gegevens zijn actueel tot 6 april. Beleggers houden het Beige Book altijd sterk in de gaten omdat ze daaruit mogelijk een duidelijker beeld kunnen krijgen over de toekomst van het rentebeleid.

Volgens de Fed is in alle regio's in de VS sprake van krimp. Daarbij geldt ook voor alle districten dat de vooruitzichten voor het bedrijfsleven onzeker zijn. De komende tijd moet eerder op een verslechtering van de situatie dan op een verbetering van de omstandigheden worden gerekend, zo viel ook te lezen.

Gesloten deuren

Verschillende bedrijven in de VS sloten in maart vanwege de virusuitbraak hun deuren. Daarbij werden de Amerikanen opgeroepen om zoveel als mogelijk binnen te blijven in een poging de verspreiding van het virus in te dammen. De drastische maatregelen hebben er mede voor gezorgd dat miljoenen Amerikanen hun baan verloren. In het tweede kwartaal van dit jaar zou de Amerikaanse economie op jaarbasis mogelijk met 25 procent krimpen.

Als een reactie op de problemen kwam de Fed met een ongekend pakket aan maatregelen om de crisis te bezweren. Zo werd de rente verlaagd tot bijna nul. Ook werd een omvangrijk opkoopprogramma aangekondigd en werden andere noodmaatregelen van kracht, onder meer om kredietstromen in stand te houden. Het totale pakket om de economie te ondersteunen heeft een waarde van 2,3 biljoen dollar.

De Fed tuigt onder andere een faciliteit van 500 miljard dollar op die Amerikaanse gemeenten, staten en andere lokale overheden direct van krediet voorziet. Een ander programma, met een omvang van 600 miljard dollar, moet kleine en middelgrote bedrijven van voldoende krediet voorzien om in leven te blijven.

Meer uit Financieel

Transavia verwacht komende weken geen vluchten meer te schrappen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.

10 minuten geleden
Hoekstra geeft startsein bouw testfaciliteit nieuwe kernreactor

EINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.

51 minuten geleden
Bedrijven zeggen 93 miljard euro toe aan Frankrijk tijdens top

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.

53 minuten geleden
Groei industrie in eurozone vertraagt in mei

LONDEN (ANP/RTR) - De groei van de industrie van de eurozone is in mei vertraagd na een sterke opleving in april, meldt marktonderzoeker S&P Global. De nieuwe orders van fabrieken stagneerden vorige maand. In april namen de nieuwe fabrieksorders nog sterk toe doordat klanten aankopen naar voren haalden door de angst voor verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Heineken nog op zoek naar nieuwe baas na aftreden topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is nog altijd op zoek naar een nieuwe bestuursvoorzitter na het aftreden van topman Dolf van den Brink. De ambtstermijn van Van den Brink als topman en voorzitter van de raad van bestuur is op 31 mei beëindigd en de bierbrouwer heeft nog geen opvolger bekendgemaakt.

1 uur geleden
Werknemers kunnen tweede fiets leasen tegen lagere bijtelling

DEN HAAG (ANP) - Werknemers kunnen meerdere fietsen leasen tegen een lager bijtellingstarief. Daarvoor heeft de Belastingdienst de regels aangepast, bevestigt de dienst na berichtgeving van leasefietsbedrijf Lease a Bike. Daarmee wordt het voor werknemers financieel aantrekkelijker een tweede fiets van de zaak te nemen.

2 uur geleden
Rusland staakt export vliegtuigbrandstof om tekorten te voorkomen

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland stopt met de export van vliegtuigbrandstof om tekorten te voorkomen na hevigere aanvallen van Oekraïne op Russische raffinaderijen. De olieverwerkingscapaciteit van Rusland zit daardoor op het laagste niveau in meer dan zestien jaar.

3 uur geleden