Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Economische activiteit VS scherp gedaald'

'Economische activiteit VS scherp gedaald'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De coronacrisis laat diepe sporen na op de Amerikaanse economie. Volgens de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten, de Federal Reserve, was de voorbije weken sprake van een stevige daling van de economische activiteit. Dat staat in het zogeheten Beige Book, een Fed-rapport dat inzage geeft in de economische activiteit in de VS.

De studie is samengesteld op basis van enquêtes door de regionale centrale banken. De gegevens zijn actueel tot 6 april. Beleggers houden het Beige Book altijd sterk in de gaten omdat ze daaruit mogelijk een duidelijker beeld kunnen krijgen over de toekomst van het rentebeleid.

Volgens de Fed is in alle regio's in de VS sprake van krimp. Daarbij geldt ook voor alle districten dat de vooruitzichten voor het bedrijfsleven onzeker zijn. De komende tijd moet eerder op een verslechtering van de situatie dan op een verbetering van de omstandigheden worden gerekend, zo viel ook te lezen.

Gesloten deuren

Verschillende bedrijven in de VS sloten in maart vanwege de virusuitbraak hun deuren. Daarbij werden de Amerikanen opgeroepen om zoveel als mogelijk binnen te blijven in een poging de verspreiding van het virus in te dammen. De drastische maatregelen hebben er mede voor gezorgd dat miljoenen Amerikanen hun baan verloren. In het tweede kwartaal van dit jaar zou de Amerikaanse economie op jaarbasis mogelijk met 25 procent krimpen.

Als een reactie op de problemen kwam de Fed met een ongekend pakket aan maatregelen om de crisis te bezweren. Zo werd de rente verlaagd tot bijna nul. Ook werd een omvangrijk opkoopprogramma aangekondigd en werden andere noodmaatregelen van kracht, onder meer om kredietstromen in stand te houden. Het totale pakket om de economie te ondersteunen heeft een waarde van 2,3 biljoen dollar.

De Fed tuigt onder andere een faciliteit van 500 miljard dollar op die Amerikaanse gemeenten, staten en andere lokale overheden direct van krediet voorziet. Een ander programma, met een omvang van 600 miljard dollar, moet kleine en middelgrote bedrijven van voldoende krediet voorzien om in leven te blijven.

Meer uit Financieel

Oekraïne krijgt geld van IMF ondanks uitblijvende hervormingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds leent nog eens bijna 700 miljoen dollar aan Oekraïne, hoewel het land niet heeft voldaan aan de geëiste belastinghervormingen. Het IMF en de regering in Kyiv hebben een akkoord bereikt dat nog moet worden goedgekeurd door het bestuur van het IMF.

48 minuten geleden
Musk spreekt liefde uit voor medewerkers SpaceX

STARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.

1 uur geleden
Google in beroep tegen Duitse uitspraak over AI-aansprakelijkheid

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
EU verbiedt luchtvaartmaatschappijen toeslag voor stoel bij kind

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.

2 uur geleden
Elon Musk eerste biljonair ter wereld na beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk is de eerste biljonair ter wereld na de beursgang van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg vrijdag. Het aandeel SpaceX schoot ruim 18 procent omhoog. Daarmee steeg het vermogen van Musk tot meer dan 1 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.

3 uur geleden
AEX scherpt recordstand aan na hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van een dag eerder aan. Beleggers reageerden positief op een mogelijk vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens president Donald Trump zou dat akkoord dit weekend al getekend kunnen worden.

3 uur geleden
SpaceX stijgt 18 procent bij beursdebuut in New York

NEW YORK (ANP) - Aandelen van SpaceX waren vrijdag bij hun debuut op techbeurs Nasdaq in New York in trek. De aandelen van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk werden ruim 18 procent meer waard vergeleken met de introductieprijs van 135 dollar per aandeel. Later steeg de koers met ruim 23 procent.

3 uur geleden