Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economische activiteit eurozone krimpt onverwacht in juli

Economische activiteit eurozone krimpt onverwacht in juli

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische activiteit in de eurozone is in juli voor het eerst sinds de coronalockdowns aan het begin van 2021 gekrompen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van marktonderzoeker S&P Global. De krimp wordt veroorzaakt door de hoge inflatie in het eurogebied die de koopkracht van consumenten onder druk zet. Ook worstelen bedrijven met hoge inkoopkosten en personeelstekorten. De kans op een recessie in de eurozone is daarmee toegenomen.

Volgens marktonderzoeker S&P Global is de samengestelde inkoopmanagersindex, die kijkt naar de bedrijvigheid in de industrie en dienstensector van de eurozone, deze maand afgenomen tot 49,4, van 52 een maand eerder. Een stand van 50 of meer duidt op groei, daaronder op krimp. Economen hadden gerekend op een lichte groeivertraging. De dienstensector toonde nog wel een kleine groei, maar de industrie liet een krimp zien.

De economische activiteit in Duitsland liet in juli voor het eerst dit jaar een krimp zien. De grootste economie van de eurozone en de belangrijke handelspartner van Nederland gaat gebukt onder de hoge inflatie. Ook is het vertrouwen van het Duitse bedrijfsleven afgenomen door de oorlog in Oekraïne en de problemen in de toeleveringsketens. De Duitse dienstensector liet voor het eerst sinds december een krimp zien, terwijl de activiteit in de industrie terugviel tot het laagste niveau in ruim twee jaar.

De cijfers versterken volgens econoom Paul Smith van S&P Global de verwachting dat Duitsland afstevent op een recessie in de tweede helft van 2022. Ondanks dat de Franse economie in juli een krimp nog wist te voorkomen dreigt volgens de econoom ook Frankrijk in een recessie te belanden. De Franse industrie kromp namelijk deze maand, terwijl de groei van de dienstensector flink afnam.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia zakt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia heeft beleggers niet enthousiast weten te krijgen met zijn kwartaalcijfers. Aandelen van het bedrijf zakten op de beurs in New York 2 procent.

8 minuten geleden
Politie probeert verspreiding gestolen Odido-data te voorkomen

DRIEBERGEN (ANP) - De politie probeert zoveel mogelijk te voorkomen dat de gestolen klantgegevens van Odido verder worden verspreid. Volgens Stan Duijf, als hoofd Operatiën verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, is het al gelukt om diverse servers offline te halen die de hackers gebruikten voor het opslaan of verspreiden van data. Hoeveel van de miljoenen gestolen gegevens inmiddels toch in foute handen zijn gekomen, kan Duijf niet aangeven.

10 minuten geleden
Instagram gaat ouders waarschuwen als tiener op zelfmoord zoekt

MENLO PARK (ANP/RTR) - Instagram gaat ouders op de hoogte stellen als hun tiener meerdere keren in korte tijd zoekt naar woorden die te maken hebben met zelfmoord of zelfbeschadiging. Moederbedrijf Meta van Instagram laat weten dat ouders die de toezichtfunctie van het socialemediaplatform gebruiken, de waarschuwingen vanaf volgende week zullen ontvangen.

57 minuten geleden
Overheidsinstanties gaan proefdraaien met Nederlands AI-model

DEN HAAG (ANP) - Vier overheidsinstanties en TNO gaan proefdraaien met GPT-NL. Dat is een Nederlands model voor kunstmatige intelligentie dat SURF, het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) en TNO hebben ontwikkeld. Die laatste twee gaan er ook gebruik van maken. GPT-NL moet dienen als een open en veilig AI-model op basis van Europese en Nederlandse waarden. Het wil daarmee onafhankelijk worden van buitenlandse partijen, zegt een woordvoerder van TNO.

1 uur geleden
KLM komt niet onder oude miljoenenboete voor vrachtkartel uit

LUXEMBURG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - KLM komt niet onder een boete van vele miljoenen euro's uit die in het verleden was opgelegd voor het vrachtkartel. Elf luchtvaartmaatschappijen kregen jaren terug al voor bij elkaar meer dan 700 miljoen euro aan boetes opgelegd voor het maken van verboden onderlinge afspraken. Daar waren ze tegen in verzet gegaan, maar het Europese Hof van Justitie oordeelde donderdag dat de Europese Commissie terecht had opgetreden.

1 uur geleden
Haven Rotterdam merkt vooral 'indirecte effecten' importheffingen

ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven wordt "beperkt" geraakt door de Amerikaanse importheffingen. Het is vooral de onzekerheid over de tarieven van de Amerikaanse president Donald Trump die de haven voelt. "De indirecte effecten zijn groter dan de directe effecten", stelt topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons.

1 uur geleden
Fondsen: voorlopig geen lagere pensioenen in nieuw stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen rekenen er voorlopig niet op dat gepensioneerden veel minder geld krijgen in het nieuwe stelsel als het slechter gaat met de economie. Dit heeft voorzitter Ger Jaarsma van de Pensioenfederatie donderdag gezegd tijdens een bijeenkomst over de overstap naar het nieuwe stelsel.

2 uur geleden